Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Chaos na ul.Niepodległości

Ruszył remont Alei Niepodległości, głównej ulicy miasta. Był zaskoczeniem dla mieszkańców, ponieważ nikt nie zadbał o kampanię informującą o utrudnieniach. Pojawiła się tylko kartka na przystanku, że przystanek przeniesiono 150 metrów dalej.

Mieleckie pogotowie wzięło udział w ćwiczeniach z wypadku masowego

W Smęgorzowie autobus znalazł się w rowie

Z inicjatywy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej i przy współpracy m.in. tamtejszych ratowników Pogotowia Ratunkowego, służby czytaj dalej
Porozmawiaj na forum Mieleckim!

Regulamin konkursy "Najgorszy pracodawca"


Głosujący nie muszą się ograniczać do zgłaszania kandydatury firmy w której pracują, ani do swojego szefa. Kandydatem może być dowolna firma lub indywidualny pracodawca znany zgłaszającemu.
Zgłaszamy tylko firmy z powiatu mieleckiego

Pisząc zgłoszenie, należy napisać dlaczego firma lub osoba zatrudniająca jest złym pracodawcą i podać jak najwięcej szczegółów. W celu weryfikacji faktów i zadania dodatkowych pytań, koniecznie należy podać adres kontaktowy (email, telefon lub numer GG). Te dane kontaktowe pozostaną poufne i nie zostaną upublicznione. Nie ma też konieczności podawania swojego nazwiska – osoby składające zgłoszenie mogą pozostać anonimowe, jeśli sobie tego życzą.

Nie ma specjalnego formularza zgłoszeniowego dla tego konkursu. Trzeba jedynie podać nazwę i lokalizację firmy i podstawowe informacje o jej działalności.

Poniżej kilka pytań, które mogą być użyteczne jako wskazówki, przy pisaniu zgłoszenia. Jeśli w zgłaszanej firmie są jakieś problemy związane z wymienionymi zagadnieniami, napisz nam o tym.

1. Czy w zgłaszanej firmie są naruszane prawa pracowników? Czy mają miejsce następujące zjawiska:

Przymusowa praca w nadgodzinach
Nieodpłatna praca w czasie próbnym
Spóźnione wypłaty pensji lub brak wypłat pensji
Praca bez umowy
Płace poniżej minimum ustawowego
Naruszenia przepisów BHP
Praca w niebezpiecznych warunkach
Pracownicy muszą pracować w domu w czasie wolnym
Dyskryminacja
Mobbing
Rażące różnice w płacach na podobnych stanowiskach w tym samej firmie
Rażące różnice w płacach w porównaniu do średnich płac w tej samej branży
Łamanie praw związkowych

Opisz to ze szczegółami.

- Czy zgłaszany pracodawca był karany przez inspekcję pracy?

- Czy pracodawca naruszył warunki umowy?

- Czy pracodawca niesłusznie ukarał / zwolnił pracowników?

- Czy pracodawca postępował niesłusznie wobec pracowników?

- Czy wykonywana praca jest szczególnie niebezpieczna? Czy pracodawca ignoruje standardy bezpieczeństwa i naraża ludzi na niebezpieczeństwo?

Ocena kandydatów

Przeczytamy wszystkie nadesłane zgłoszenia.
Każde naruszenie praw pracowniczych zostanie potraktowane poważnie.

Po otrzymaniu informacji o ciężkich naruszeniach prawa pracy, spróbujemy potwierdzić jak najwięcej szczegółów. Najlepiej, jeśli inna osoba pracująca u pracodawcy będzie mogła potwierdzić informacje. Przydatne będą informacje prasowe lub inna dokumentacja, ale wiemy, że to nie zawsze jest możliwe.

“Nagroda”

Najgorszy pracodawca roku dostanie od nas “nagrodę”.
Publikacje

Ludzie nadsyłający nam zgłoszenia o pracodawcach, zgadzają się na to, abyśmy pisaliśmy o naruszeniach praw pracownicy w tych firmach, czy o warunkach pracy i o poszczególnych incydentach. Jeśli w zgłoszeniu znajdują się informacje, które nie powinny zostać podane do wiadomości publicznej, prosimy wyraźnie to zaznaczyć.

Informacje o kilku najgorszych pracodawcach opublikujemy.

Mielecka jesień - czekamy na Wasze zdjęcia

Inspirują Cię mieleckie krajobrazy w barwach jesieni? Podziel się tym doznaniem z czytelnikami serwisu heja.mielec.pl. Stwórzmy wspólnie jesienny obraz Mielca.

Studentów i wykładowców czekają zmiany

Nowe ustawy wprowadzają m.in. odpłatność za drugi kierunek studiów i ograniczenie pracy wykładowców na kilku uczelniach. Rozpoczęcie nowego roku akademickiego zbiega się w tym roku z czytaj dalej
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........