Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Z leśnikiem za pan brat

Z leśnikiem za pan brat- to już trzecie realizowane zadanie Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,, Florek”. W ramach realizacji tego zadania Zespół Szkół w Chorzelowie nawiązał kontakt z Nadleśnictwem Tuszyma, które bardzo serdecznie odpowiedziało na prośbę spotkania członków i opiekunów koła z leśnikiem. Po stosownych, obustronnych ustaleniach w dniu 6 marca 2012 roku doszło do spotkania w nadleśnictwie. Jak widać na załączonych w galerii zdjęciach, przyjęto nas iście po królewsku. W fantastycznej sali konferencyjnej była prelekcja na temat pracy i roli leśnika-dawniej i dziś. Pan inż. Artur Święch opowiadał barwnie i ciekawie o znaczeniu, bogactwie lasów oraz zwyczajach ich mieszkańców, przypomniał również (mamy nadzieję, że znane ) formy ochrony przyrody w Polsce i na świecie.

Spotkanie ostatkowe i Dzień Kobiet w Klubie Seniora „Złota Jesień”

W miniony wtorek 8 marca w Klubie Seniora „Złota Jesień” działającym w SDK odbyło się niecodzienne spotkanie. Seniorzy obchodzili Dzień Kobiet i zakończenie karnawału. Przygotowania trwały już od wczesnych godzin południowych, a zaangażowane w nią były Seniorki z nową Panią Przewodniczącą Krystyną Skowrońską-Litwin na czele. Dla Pani Krystyny była to pierwsza impreza jaką już jako nowa przewodnicząca Klubu samodzielnie zorganizowała. Pracy było wiele, ale wszystko z pomocą innych Pań Seniorek było perfekcyjnie przygotowane.

Papierowo-bibułowe cuda wiosenno-świąteczne

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie
zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Mielec do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
„PAPIEROWO-BIBUŁOWE CUDA WIOSENNO-ŚWIĄTECZNE”.

Zapobiegajmy pożarom

8 marca 2012 roku w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu odbyło się wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

Konkurs ma za zadanie promować i poszerzać wiedzę, zarówno na temat bezpieczeństwa, jak i związanej z tym działalności służb ratowniczych, głównie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych.

“Zapomniany blask szabasowych świec”

W piątek, 9 marca 2012 roku, minęła 70 rocznica deportacji ponad połowy mieszkańców przedwojennego Mielca. 9 marca 1942 roku mielecka gmina żydowska przestała istnieć po kilkuset latach egzystencji. Początkiem tych tragicznych wydarzeń był 13 września 1939 roku, kiedy grupa żołnierzy SS w mieleckiej synagodze spaliła żywcem kilkudziesięciu Izraelitów. Mielec był pierwszym miastem w Generalnej Guberni, w którym dokonano deportacji Żydów na tak ogromną skalę.

Wieczornica

W Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się wieczornica poświęcona patronowi szkoły Żołnierzom Armii Krajowej.

Uroczystość szkolna w tym roku została zaplanowana na Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, aby uczcić wszystkich bohaterów, którzy w zamian za ofiarną walkę w obronie wartości, jaką była Niepodległość Ojczyzny, w okresie PRL – u byli nazywani „zaplutymi karłami reakcji”. Wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, zakończone karą śmierci. Taki los spotkał żołnierzy AK.

Młodzież ZSB zaprezentowała wzruszające utwory poetyckie oraz przypomniała najpiękniejsze pieśni patriotyczne z okresu II wojny światowej. Uczniowie przedstawili krótką historię powstania Armii Krajowej oraz największe akcje zbrojne polskiego podziemia. W czasie wieczornicy nie mogło zabraknąć wspomnień o mieleckich bojownikach o wolność ojczyzny na czele z kapitanem Tadeuszem Orłowskim, który zawsze zaszczycał ZSB swoją obecnością w czasie licznych uroczystości patriotycznych. Mimo, iż dwa lata temu odszedł do wieczności to pamięć o nim jest wciąż żywa wśród społeczności szkolnej.

Uzupełnieniem montażu słowno – muzycznego była prezentacja multimedialna obrazująca dokonania żołnierzy AK. Dyrektor ZSB Stanisław Starzyk wygłosił przemówienie, w którym dobitnie podkreślił istotę święta, wyrażającego wdzięczność dla żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Za to, że pozostali wierni ideałom Polski Niepodległej w latach wojny i co ważniejsze, w czasach komunistycznego zniewolenia.

Na obchody święta do ZSB przybył syn Kapitana Tadeusza Orłowskiego, który podziękował młodzieży za to, że pamięta o dokonaniach jego ojca, a także o wszystkich żołnierzach Armii Krajowej. Montaż słowno – muzyczny przygotowały nauczycielki: Grażyna Paduch, Bogumiła Starzyk, Jadwiga Stala – Dudek i Iwona Kopera.

Zobacz zdjęcia

fot: ZSB


Podkarpacie i Małopolska będą współpracować

W Jaśle zakończyły się pierwsze wspólne obrady zarządów województw małopolskiego i podkarpackiego. To - jak podkreślał marszałek Karapyta – historyczne wydarzenie w dziejach samorządów obu regionów. Marszałek Małopolski Marek Sowa przypomniał historyczne i kulturowe więzi pomiędzy Podkarpaciem i Małopolską, które dziś przedzieliły administracyjne granice województw. Tą wspólnotę interesów i tradycji warto dziś odnowić i wykorzystać dla wspierania rozwoju.

Dzień Kobiet w Przecławiu

„Gdziekolwiek jest Ona, tam jest Raj”- pod tym hasłem 8 marca w Miejskim Centrum Kultury w Przecławiu odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Kobiet” otwarta dla wszystkich mieszkańców miasta.

Młodzież z amatorskiej grupy teatralnej „Dwie Maski” zaprezentowała krótki kabaret pt. „Adam i Ewy”. Śmieszny, pełen zaskakujących wątków spektakl wprowadził Panie w radosny nastrój.

Najaktywniejsze Stowarzyszenie Kobiece

 Od 5 lat tradycyjnie 8 marca następuje podsumowanie działalności organizacji kobiecych działających na terenie Gminy Przecław. Co roku wybierana jest organizacja, której przyznawany zostaje tytuł „Najaktywniejszego Stowarzyszenia Kobiecego”. W tym roku po raz pierwszy uroczystość została zorganizowana w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie.

Kierujący mazdą uderzył w drzewo

miejsce wypadku
Do groźnego wypadków doszło w nocy z piątku na sobotę na ul. Lelewela w Mielcu. Pijany 29-latek kierujący mazdą uderzył w drzewo. Do szpitala z poważnym obrażeniami trafił pasażer samochodu. Kierowca został zatrzymany w mieleckiej komendzie.

W sobotę, około godz. 1.40 kierujący samochodem osobowym marki Mazda, 29-letni mieszkaniec Mielca, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w rosnące przy prawej krawędzi jezdni drzewo.

"Dzień drzemki w pracy"

Dzisiaj mamy światowy dzień drzemki w pracy. Drzemka, rzecz święta, ale w pracy???

Większość z nas, gdy dopada go senność w pracy, wypija mocną kawę albo napój energetyczny. W skrajnych przypadkach, korzystamy z zacisznych miejsc, (w których szef nas nie zobaczy) i ucinamy sobie krótką drzemkę… 20 minutowa drzemka w ciągu dnia (najlepiej między 14 a 16) jest silnym zastrzykiem energii na kolejne kilka godzin. Wzmacnia koncentracje i wyostrza zmysły.

W mieleckich szkołach zmiany

Radni powiatu mieleckiego 4 szkoły ponadgimnazjalne zlikwidowali, 4 inne przekształcili. To efekt dostosowanie sieci szkół do nowych przepisów. Na podjęcie decyzji władze miały czas do 2015 roku, ale już teraz do wielu placówek nie ma chętnych.

Wystawa i książka "Zagłada Żydów mieleckich"

W 70. rocznicę likwidacji przez hitlerowców Gminy Żydowskiej w Mielcu, Muzeum Regionalne wydało książkę Andrzeja Krempy „Zagłada Żydów mieleckich”. W piątek w „Jadernówce” odbyła się premiera wydawnictwa oraz otwarta została wystawa fotografii.

Kolejny czat internetowy z Prezydentem Mielca

Prezydent Miasta Mielca zaprasza internautów na kolejny czat, który odbędzie się w czwartek, 15 marca, o godzinie 11.00. Jak zawsze za pośrednictwem Internetu będzie można Januszowi Chodorowskiemu zadać pytanie dotyczące bieżącego funkcjonowania Mielca.

Pierwszy etap obwodnicy Mielca wybuduje Budimex

Najkorzystniejszą ofertą w przetargu na budowę pierwszego etapu obwodnicy Mielca złożona została przez Budimex. Wartość oferty Budimeksu wynosi 27,41 mln zł brutto.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........