Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dzień Aktywności Sportowej

W dniu 29 maja 2012 roku w Hali Sportowo – Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu odbyła się impreza sportowa pod nazwą „Dzień Aktywności Sportowej”. Impreza była realizowana w ramach zadania publicznego pod tytułem „Sprawni Niepełnosprawni” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Województwa Podkarpackiego.
Ideą Dnia Aktywności Sportowej było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób upośledzonych umysłowo oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej intelektualnie w społeczeństwie.

Wolontariat na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie

W ramach projektu „Sprawni Niepełnosprawni” pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego PSOUU Koło w Mielcu zorganizowali dwa spotkania szkoleniowe dla wolontariuszy – uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, celem przygotowania ich do pomocy w organizacji imprezy sportowej pod nazwą „Dzień Aktywności Sportowej”.
Dzięki uprzejmości i współpracy z dyrektorem II LO w Mielcu – panem Zbigniewem Rzeźnikiem oraz nauczycielem II LO w Mielcu – panem Alfredem Ortylem w szkoleniu udział wzięło 27 wolontariuszy.

AN28 i M28 będą serwisowane w Bydgoszczy

PZL Mielec zawarły w piątek umowę z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2 w Bydgoszczy. Zakładom tym powierzyły serwisowanie niektórych samolotów AN28 i M28 Wojska Polskiego .
Umowę podpisali Artur Wojtas dyrektor programów wojskowych PZL Mielec i  Alfred Załużny prezes WZL nr 2.
"Zdecydowaliśmy się na podzielenie się pracą z WZL nr 2, żeby usprawnić obsługę serwisową i tempo jej realizacji, ale również udogodnić użytkownikom samolotów dostęp do bazy serwisowej. W Bydgoszczy będzie serwisowana połowa z samolotów eksploatowanych przez wojsko. Będą to maszyny z północnej części kraju, a te z południowej części nadal będziemy obsługiwać w Mielcu" - powiedział PAP dyrektor Wojtas.

S70i Black Hawk wspiera naszych piłkarzy!

Nasi piłkarze otrzymają nietypowe wsparcie z... powietrza.
Polski producent śmigłowców Black Hawk pokazał, że nawet w branża lotnictwa bojowego może marketingowo wykorzystać EURO 2012. W tym celu pomalowano jedną z maszyn i wysłano na ostatni mecz kontrolny Polaków. Na drzwiach kabiny pilota ma biało-czerwoną flagę wyglądającą tak, jak pomalowana na policzku kibica, na ogonie - głowę orła, a na spodzie - narodowe barwy i napis "do boju".  Maszyna wykona zawis nad stadionem Legii Warszawa przed meczem towarzyskim Polska-Andora.

Crossowa niedziela

Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec zaprasza serdecznie na wydarzenie plenerowe pod nazwą  „Crossowa niedziela”, które odbędzie się w dniu 17 czerwca 2012 r. na terenie mieleckich lasów w ramach dni otwartych Lasów Państwowych. Na wydarzenie to składać się będą: zawody biegowe pod nazwą „Crossowa dycha” na 10 km, bieg Open na 2 km oraz odbędzie się II Mielecki Leśny MiniRajd Rowerowy. 

Dzień dziecka w SOSW

DZIEŃ DZIECKA - to dzień w którym wszyscy uczniowie SOSW w Mielcu pod opieką swoich wychowawców spędzili bardzo aktywnie i ciekawie. A nauczyciele uczący w placówce przygotowali dla nich wiele atrakcji, zabaw, konkursów. Byli też i zaproszeni goście, którzy urozmaicili ten dzień w ciekawe konkurencje. Park linowy, strzelanie w paintball do tarcz, musztra żołnierska i ćwiczenia ( zapewnili żołnierze z jednostki w Rzeszowie). Malowanie twarzy, zabawy z chustą, mydlane szaleństwa zapewniła Agencja Eventowa Alternatywa z Mielca.

Stacja Dializ w mieleckim szpitalu ma już 10 lat

Pododdział Dializ – część Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Szpitala Powiatowego w Mielcu – to szczególna jednostka tak dla dyrekcji szpitala, jak i wielu pacjentów w regionie. - To właśnie tworzenie tego pododdziału zapoczątkowało w mieleckim szpitalu stały, jak się okazało, trend: wykorzystywania jako standard rozwiązań bardzo nowoczesnych, komfortowych, wdrażania odważnych przedsięwzięć, które zapewniają pacjentowi leczenie na poziomie, którego nie powstydziłyby się placówki w dużych aglomeracjach. Dializowani pacjenci z okolic Mielca wreszcie mieli szansę na inne życie – opowiada Leszek Kołacz, dyrektor szpitala.

Mały port lotniczy ma szansę w Mielcu

Ostatnio byłem w Finlandii. Po powrocie stwierdziłem że moje mieszkanie jest takie samo albo i większe jak port na którym wysiadłem (a miał 3 stanowiska odpraw! W tym 2 dla Ryanaira). Obsługiwał 5 czy 6 relacji tanich linii. Miasto- 60 tysięcy. Większa połowa portu to w dodatku była kawiarnia- w portach Finladii pasażerowie czekają po odprawie na lot w kawiarni.

"Bilety, w cenie średniej jak na ów rynek (ok. 600-800 PLN za dystans jak z Warszawy do Aten), kupiłem na dzień czy dwa przed wylotem.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........