Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

VIII Ogólnopolski i Polonijny Turniej Poetycki o "Srebrne Pióro Prezydenta Miasta Mielca"

Konsulat Generalny RP w Chicago, w imieniu organizatorów, zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim i Polonijnym Turnieju Poetyckim o "Srebrne Pióro Prezydenta Miasta Mielca", Laury Kwartalnika "Nadwisłocze" i "Wieści Regionalnych" oraz "Poetycki Exlibris" Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej - Filia w Mielcu. Pod patronatem w kategorii POLONIA Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Władysława Ortyla

W 2010 r. 231 operacji. W styczniu br. już 62

Ubiegłoroczna zmiana na stanowisku ordynatora oddziału Ginekologiczno-Położniczego mieleckiego szpitala wiązała się z powstaniem nowej strategii pracy oddziału. Wśród priorytetów, które dr n. med. Dariusz Komorowski założył na najbliższy czas, znalazło się m.in. zwiększenie ilości zabiegów oraz rozszerzenie zakresu operacji.

Kolejny czat internetowy z Prezydentem Miasta Mielca

odbędzie się 16 lutego (czwartek) od godziny 11.00. Jak co miesiąc Janusz Chodorowski będzie odpowiadał na pytania przez 60 minut.

Okno czatu będzie dostępne od godziny 11.00 w zakładce „Aktualności" na stronie internetowej miasta Mielca.

Zapisy do klas I w SP nr 2

Zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2012/2013

w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu połączone z „Dniem Otwartym” odbędą się

14 lutego 2012 roku w godz. 16.00 – 18.00.

Zabawa choinkowa

W dniu 24 stycznia 2012 w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci klas specjalnych i integracyjnych z Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum w Dulczy Małej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski działający przy Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim w ramach projektu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń”. Uczniowie kl. II LO oraz III Technikum przygotowali dla swoich młodszych kolegów liczne zabawy m.in.: taniec z balonem, rozpoznawanie postaci z bajek, zgadywanki czy konkurs na najładniejszy rysunek świętego Mikołaja.

„Wolańskie zapusty”

Filia Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej zapraszają dzieci i młodzież na „Wolańskie zapusty” , podczas których członkinie KGW tłumaczyć będą jak robi się ciasto na pączki, chrust i róże, oraz każdy będzie mógł własnoręcznie usmażyć zrobionego przez siebie pączka, bądź chrust.

Halowy Turniej piłki Nożnej o Puchar przewodniczącego rady gminy Padew Narodowa

LUKS Grunwald Padew Narodowa, I m.  
W niedzielę 12 lutego 2012r. odbyła się zorganizowana przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Grunwald" V Edycja HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ dla mieszkańców gminy Padew Narodowa „O puchar Przewodniczącego Rady Gminy". Honorowy patronat nad turniejem sprawował jak co roku Przewodniczący Rady Gminy pan Jan Mycek, który otworzył zawody życząc sportowej ambitnej rywalizacji w duchu fair play.

Pięć zespołów reprezentujących sołectwa, znajdujące się na terenie gminy oraz klub Grunwald w Padwi Narodowej, rywalizowało na hali sportowej gimnazjum w Padwi o cenny puchar. Uhonorowano również dla najlepszego strzelca w turnieju.

Obsadę sędziowską na turnieju zapewnili sędziowie związani z mielecką Amatorską Ligą Piłki Nożnej.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym.

Gospodarka leśna pod nadzorem


10 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu odbyło się spotkanie pomiędzy Starostą Powiatu Mieleckiego, a Nadleśniczym Nadleśnictwa Mielec oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Tuszyma w sprawie powierzenia nadzoru nad gospodarką leśną w lasach nie stanowiących własność Skarbu Państwa.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Andrzej Chrabąszcza, Nadleśniczy Nadleśnictwa Tuszyma Marek Szczur, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec Hubert Sobiczewski oraz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej Wiesław Magda.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........