Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zagłada Żydów Mieleckich

SCK Muzeum Regionalne w Mielcu zaprasza wszystkich na wernisaż wystawy ZAGŁADA ŻYDÓW MIELECKICH. W 70. rocznicę likwidacji przez Niemców gminy izraelickiej, który odbędzie się w piątek 9 marca br w „Jadernówce”, ul. Jadernych 19, o godzinie 17.00.

W programie m.in. promocja książki Andrzeja Krempy, wydanej przez Muzeum, poświęconej eksterminacji Żydów mieleckich w czasie II wojny światowej oraz wystąpienie dr Elżbiety Rączy z rzeszowskiego oddziału IPN/URz. na temat stosunków polsko-żydowskich na Podkarpaciu w okresie okupacji.

Współpraca V LO ze szkołami z Unii Europejskiej

W roku szkolnym 2011/2012 w V Liceum Ogólnokształcącym realizowany jest kolejny raz projekt e-Twinning w języku francuskim. W projekcie tym, pod kierunkiem nauczyciela języka francuskiego – Beaty Zubiel, bierze udział klasa I C (14 osób-1 grupa). Temat tegorocznego e-Twinningu jest wyjątkowy dla nas Polaków: „Leurs idées ont changé le monde” („Ich pomysły zmieniły świat”), a inspirację stanowi postać Marii Skłodowskiej – Curie. W projekcie bierze udział 10 szkół z całej Europy. Koordynatorem jest pani Brigitte Barraque z Francji (liceum z Chatenay Malabry na przedmieściach Paryża).

Tlenek węgla przypuszcza atak

Gwałtowny wzrost liczby zatruć

Już w styczniu mieleckie pogotowie ratunkowe miało mnóstwo pracy w związku z zatruciami tlenkiem węgla, ale ten podstępny gaz w lutym dał o sobie znać ze zdwojoną siłą. – Był dzień, kiedy do szpitala przywieźliśmy aż siedem osób, w tym roczne dziecko. To jest wciąż wielki problem – nie kryje Jerzy Gromny, dyrektor pogotowia.

Trwa wycinka drzew pod obwodnice Mielca

Ponad 42 mln zł na dożywianie

Wojewoda podkarpacki przeznaczy w 2012 roku ponad 42 miliony złotych, na realizację programu dożywiania, m.in. dzieci oraz rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki tym pieniądzom pomoc otrzyma ok. 135 tys. osób.
Programem dożywiania objęte są dzieci do 7. roku życia, uczniowie do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej, osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Z pomocy skorzystać też mogą osoby samotne, w podeszłym wieku, chore lub niepełnosprawne.

Najlepsi i najpopularniejsi sportowcy Podkarpacia

Najpopularniejsi sportowcy
Krzysztof Ignaczak, siatkarz Asseco Resovii został najlepszym sportowcem 2011 roku. Puchar dla najpopularniejszego sportowca trafił do rąk Macieja Rzeźnika – kierowcy rajdowego. Trenerem Roku został Maciej Milan, a tytuł Talent Roku zdobył Kacper Lesiak. Takie są wyniki 52. Plebiscytu GC Nowiny na Najpopularniejszych i Najlepszych Sportowców 2011 roku. W uroczystej gali uczestniczył marszałek Mirosław Karapyta oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Kubas-Hul.

Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Przedstawiciele samorządów i środowisk kombatanckich zgromadzili się pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, aby oddać hołd bohaterom antykomunistycznego podziemia.

Dzień 1 marca został ustanowiony ustawą z dnia 3 lutego 2011 r. Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".

Spotkanie medalistów z władzami

Medaliści w UM
Paulina Buziak i Rafał Augustyn, medaliści Halowych Mistrzostw Polski w chodzie sportowym, reprezentanci OTG Sokół Mielec, spotkali się z wiceprezydentem Mielca Bogdanem Bieńkiem, aby porozmawiać o ostatnich sukcesach.
W 56. Halowych Mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się 25 i 26 lutego br., Paulina Buziak zdobyła złoty medal w chodzie sportowym na 3000 metrów i pobiła swój rekord życiowy o pół minuty! Rafał Augustyn w chodzie sportowym na 5000 metrów zdobył brązowy medal.

Czy mielecki Black Hawk wygra lotniczy konkurs stulecia

Zaproszenie na Dzień Kobiet

Szybkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. W czwartek, 8 marca, w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbędzie się spotkanie z okazji święta wszystkich pań.

Organizatorem imprezy dla wszystkich pań jest starosta lubaczowski Józef Michalik. Spotkanie odbędzie się o g. 11, a w programie przewidzianych jest wiele atrakcji, m.in.: Rewia Mody w wykonaniu przedstawicieli Fundacji S.O.S. Życie z Mielca pod dyrekcją Łucji Bielec,

25 mln na walkę z bezrobociem

25 mln zł z programu unijnego Kapitał Ludzki podkarpackie urzędy będą mogły przeznaczyć na walkę z bezrobociem w regionie. Nabór wniosków trwał będzie do 30 marca

Dofinansowaniem mogą być objęte projekty dotyczące m.in. organizacji staży i praktyk zawodowych. Szansę na pieniądze z Unii mają również programy, dzięki którym osoby bezrobotne zdobędą nowe umiejętności lub nowy zawód.

Mieleckie akordeonowe melodie w video klipie

Mieleckie akordeonowe melodie wyświetlone były aż 13508 razy,19 razy dodany do ulubionych,pięć z nich otrzymało gwiazdki lub wysokie noty.Znajdziesz na innych stronach w internecie.Pokazałem w nim wszystkie osiedla w Mielcu,przeszedłem kilka naście kilometrów piechotą albo wsiadałem na rower i w miasto ruszałem,wykonałem około 800 zdjęć.Na pewno nie udało mi się pokazać wschód i zachód słońca,nie pokazałem naszego miasta nocą.Na pewno wrócę na miasto by pokazać krok po kroku każdy dom i ulicę.Gdy byłem w Hiszpanii na internecie włączyliśmy mapę i zaczęło się.tu mieszkałem i tak dalej..I to mnie skłoniło do tego by pokazać w video klipach nasze miasto i wydarzenia kulturalne.Bardzo dużo mielczan wyjechało z kraju..Zapraszam na video klipy Mieleckie akordeonowe melodie.

Lista Szkół do likwidacji

Jest ich już 142 (sto czterdzieści dwie), ale na tym nie koniec.
Kuratorium oświaty czeka jeszcze do dziś na zgłoszenia od miast, gmin, powiatów. Najczęstsze tłumaczenie to brak funduszy na utrzymanie szkół i niż demograficzny, jednak sporo szkół idzie do likwidacji z powodu zmiany prawa oświatowego, które nakazuje likwidację liceów profilowanych i techników uzupełniających.

Czy starać się o zmniejszenie ich chwały?

Jako że dziś w Polsce Narodowy Dzień "Żołnierzy Wyklętych", chcę podzielić się, a przy tym z pewnością też się narazić większości czytelników, refleksją o granicach chrześcijańskiej odpowiedzialności za prześladowanych współbraci.

Wdzięczna pamięć o tych, którzy przed laty walczyli z reżimem komunistycznym o lepszą przyszłość narodu polskiego, doznając z tego tytułu rozmaitych krzywd, ma oczywiście swoje uzasadnienie i jest godna uwagi, ale mnie bardziej dziś zajmuje temat właściwego stosunku do kwestii prześladowania chrześcijan.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........