Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

"Moje ulubione wiersze" - świetlicowy konkurs recytatorski

29 maja 2012 w świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III. Dzieci pięknie recytowały znane im wiersze między innymi takich pisarzy jak: Jan Brzechwa, Julian Tuwim czy Małgorzata Strzałkowska.
Wychowankowie  pięknie deklamowali  wybrane przez nich wiersze. Ich recytacja wzbudziła zachwyt wśród widowni, która w większości składała się z  dzieci z zaprzyjaźnionego  Przedszkola  im Kubusia Puchatka, której oddział „0” mieści się w szkole podstawowej nr.1. W skład jury  wchodzili  wszyscy wychowawcy świetlicy oraz  pani ze szkolnej biblioteki. Po burzliwych obradach jury ustaliło, że nie ma przegranych, a oto lista naszych zwycięzców.

W Szkole nr.9 poznawali stare księgi

W czytelni biblioteki szkolnej odbyła się lekcja biblioteczna zapoznająca z historią pisma i książki. Uczniowie klasy II a poznali  różne formy książki i dowiedzieli się, co to są np. inkunabuły, starodruki, reprinty czy rękopisy. Ciekawym elementem zajęć była możliwość obejrzenia starych ksiąg. Młodsi historycy dowiedzieli się jak powstawał druk i kto to był Gutenberg oglądając film z serii „Byli sobie wynalazcy”. Jaka była pierwsza książka? Zadawano sobie to pytanie od tysięcy lat. Znaki, jakimi się porozumiewano stanowiły coś w rodzaju książki.

Wyjazdowe Spotkanie Rodzin

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Mielcu regularnie organizowane są Spotkania Rodzin dla bliskich, opiekunów i przyjaciół podopiecznych ośrodka.
Spotkania te mają charakter integracyjny i są pomocne w zrozumieniu specyfiki zaburzeń psychicznych, pozwalają wymienić się doświadczeniami oraz porozmawiać na temat postępów w terapii z personelem ośrodka.

Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży 2012.

W Gimnazjum nr 4 w Mielcu odbyły się Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży 2012 w których wzięło udział 41 uczniów Gimnazjum nr 4 w Mielcu. Są to jedyne w Polsce mistrzostwa matematyczne, w których udział jest całkowicie bezpłatny.
Zadania konkursowe były przygotowane dla każdej klasy oddzielnie. Każdy zestaw zawierał 20 zadań testowych wielokrotnego wyboru, w których zarówno część lub wszystkie odpowiedzi mogą być poprawne, ale także może w ogóle nie być poprawnych odpowiedzi.

Prezydent pogratulował mieleckim tancerzom

Wielki sukces odniosła, działająca w Samorządowym Centrum Kultury, Grupa Tańca „Beznazwy”, która zdobyła I nagrodę w kategorii formacji tanecznych powyżej 15 lat podczas XXXII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego, który na początku czerwca odbył się w Białymstoku. Członkom grupy przyznane zostały także nagrody indywidualne.

Międzynarodowe jury, złożone z licencjonowanych sędziów, przyznało pierwsze miejsce mieleckim tancerzom za układ "Szach - Mat" w choreografii Joanny Lonczak.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........