Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Gryf na mieleckim Rynku

Podczas ostatecznego spotkania zespół odpowiedzialny za wybór kompozycji, która pojawi się na mieleckim Rynku, podjął końcową decyzję. Na starówce pojawi się Gryf.

- To, że na Rynku powinien stać pomnik braci Mieleckich jest dla mnie oczywistym – powiedział kiedyś Witek. – Jak ten postument powinien wyglądać? To sprawa otwarta. Może powinni to być bracia Jan i Bernardyn odbierający zezwolenie królewskie na lokowanie Mielca. Albo król Kazimierz Jagiellończyk przekazujący zgodę na założenie miasta na ręce ich ojca Jana.
Za postacią Gryfa i braci Mieleckich był Arkadiusz Gałkowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.

60 km dróg na Podkarpaciu do remontu w ramach tzw. "schetynówek"

13 zadań powiatowych i 25 gminnych ostatecznie znalazło się na liście rankingowej nowej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2012-2015. Samorządowe projekty zaakceptował wojewoda podkarpacki. Teraz zadania musi jeszcze zatwierdzić ministerstwo administracji i cyfryzacji, by samorządy mogły otrzymać rządową dotację na przebudowę, remonty i budowę lokalnych dróg. W ramach nowego naboru wniosków do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło 60 projektów od powiatów i gmin z regionu. Komisja powołana przez wojewodę wstępnie zatwierdziła 50 zadań. Jednak po ocenie projektów pod względem merytorycznym i formalnym ostatecznie zaakceptowała 38 zadań (13 powiatowych i 25 gminnych). 11 wniosków zostało odrzuconych, jeden samorząd zrezygnował ze starań o rządową dotację.

Nowa firma w SSE EURO-PARK MIELEC


P.H. "ELMAT" Sp.z.o.o z Rzeszowa uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefa Trzbownisko.
"Elmat" nabyła także od Województwa Podkarpackiego prawo własności nieruchomości działek nr 1867/156 i nr 1867/157 o łącznej powierzchni 1,6265 ha

Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Zimowe spotkanie z europejskim funduszem społecznym na podkarpaciu

Impreza odbędzie się 27 listopada br. w Regionalnym Centrum Sportowo - Widowiskowym „Podpromie" w Rzeszowie w godzinach od 13 do 19. - Chcemy zainteresować mieszkańców Podkarpacia Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki (PO KL), który od 2007 roku wdrażany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie - mówi Konrad Fijołek, dyrektor rzeszowskiego WUP-u. - Do tej pory w projektach realizowanych w ramach PO KL uczestniczyło 167 242 osoby, podpisaliśmy 1 533 umowy o łącznej wartości 1 320 852 130 zł. Nasze działania zostały dostrzeżone w kraju, znajdujemy się w czołówce województw o najlepszym tempie wydatkowania środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) dzięki czemu z Krajowej Rezerwy Wykonania otrzymaliśmy dodatkowe 42 627 715 euro.

Mielec przykładem dla Kosowa

Miasta zrzeszone wokół stolicy Kosowa Prisztiny są zainteresowane mieleckimi doświadczeniami wspierania biznesu przez samorząd. W czwartek, 24 listopada, przedstawiciele tych miast oraz instytucji okołobiznesowych odwiedzili Mielec, gdzie spotkali się m.in. z władzami miasta.

Republika Kosowa przechodzi przemiany po ogłoszeniu niepodległości w lutym 2008 roku. Sytuacja gospodarcza może przypominać tę jaka miała miejsce w naszym kraju po roku 1989. Stąd wizyta w Polsce przedstawicieli kosowskich miast i instytucji wspierających biznes, którzy chcieli przyjrzeć się doświadczeniom samorządów. Na mapie pięciodniowej wizyty gości znalazł się m.in. Mielec, jako miasto, w którym powstała pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna, a także gdzie samorząd miasta był wielokrotnie nagradzany za wspieranie przedsiębiorczości.

Grzegorz Lato zamieszany w korupcję

Część działaczy PZPN chce złożyć wniosek o odwołanie prezesa związku, Grzegorza Laty. Twierdzą, że posiadają nagranie obciążające Latę. Korupcja ma dotyczyć przetargu na budowę nowej siedziby PZPN na Wilanowie. Jednak Lato nie został odwołany na dzisiejszym walnym zjeździe

Kibice wybiorą kolor krzeselek na stadionie w Mielcu

- Chcielibyśmy poznać opinie tych, którzy najczęściej będą zasiadać na widowni, jaki powinien być układ barw krzesełek - mówi Zygmunt Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu, zarządzającego obiektami sportowymi w mielcu.

W połowie listopada rozpoczęła się przebudowa trybuny zachodniej mieleckiego stadionu. Na trybunie wschodniej, od strony ulicy Solskiego, powstaje już konstrukcja zadaszenia. Tu będą zamontowane także pierwsze krzesełka stadionowe. W połowie stycznia wykonawca modernizacji stadionu zamówi krzesełka, które zamontowane będą na obu trybunach. - Choć w projekcie była założona pewna kolorystyka siedzisk, to jednak chcielibyśmy poznać opinie tych, którzy najczęściej będą zasiadać na widowni, jaki powinien był układ barw krzesełek. Czy powinny być jednolite, czy też tworzyć wzór graficzny lub układ słów. Czekamy na propozycje mielczan - powiedział Zygmunt Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu, który zarządza sportowymi obiektami.

Wolontariusze z występem w szpitalu

„Lucjan, lew, jakiego nie było” – inscenizację bajki pod takim tytułem przedstawiły na mieleckim Oddziale Dziecięcym pracownice ING Banku Śląskiego.
Działania podjęte w szpitalu w Mielcu są częścią corocznej akcji "Globalne Wyzwanie ING”

– Doświadczenia typowo aktorskiego może nie posiadamy, ale jesteśmy mamami, które wiedzą doskonale, że dziecko chore potrzebuje oderwania od tego, co je męczy, a czasem nawet przygnębia. Mamy więc kostiumy, zabawny tekst, do tego doświadczenie w zabawie z maluchami i zaczynamy – zapowiedziały panie.
.......TEKST...

Koniec Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego?

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny (do 2000 roku Międzynarodowy Festiwal Organowy) - festiwal poświęcony muzyce klasycznej organizowany w lipcu, sierpniu i wrześniu, corocznie od 1998 w Mielcu. Festiwal organizowany jest przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu przy współpracy z Parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, która dysponuje organami uznawanymi za jedne z najlepszych w kraju, dlatego koncerty odbywaly sie wlasnie w kosciele.

Centrum Edukacji Ekologicznej


Celem Ekologicznych Warsztatów Artystycznych jest wyzwolenie w dzieciach takich postaw, aby chciało i potrafiło kierować się swoimi dążeniami i mając szansę na twórczy rozwój samego siebie, pobudzający do działania.

Centrum Edukacji Ekologicznej znajdujące się w Miejskim Centrum Kultury
w Przecławiu stwarza warunki i motywuje do aktywności. Prowadzący zajęcia warsztatowe danego typu będzie rozwijać postawę twórczą dzieci kierując się poszukiwaniem różnorodnych rozwiązań, pamiętając o tym, że wszystkie dzieci rodzą się z mniejszym lub większym potencjałem twórczym.

Wyniki IV Powiatowego Turnieju Szachowego

20 listopada br. roku szachiści z powiatu mieleckiego po raz kolejny mieli okazję spotkać się w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem na IV Powiatowym Turnieju Szachowym. Pisaliśmy o tym tutaj Impreza została zorganizowana z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami zawodów byli: Rada Powiatowa Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Mielcu, Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym, Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem, Rada Gminna Ludowych Zespołów Sportowych w Tuszowie Narodowym, Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” przy Publicznym Gimnazjum w Tuszowie Narodowym.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........