Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Pożar samochodu

Dziś około 19:00 na ulicy Powstańców Warszawy (obok basenu) oś. Smoczka zapalił się samochód marki Fiat Uno. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji gazowej (słyszałem jak strażak mówił że zapalił się mieszalnik). Właściciel auta próbował je gasić ale własna gaśnica to mało. Przejeżdżający OBOK palącego się auta kierowcy użyczali gaśnic. Największe niebezpieczeństwo sprawiała instalacja gazowa zamontowana w samochodzie. Strażacy głośno odganiali widzów od auta.

Paprocki nie godzi się na łączenie szkół

Starostwo chce szukać oszczędności poprzez łączenie szkół?

          Marek Paprocki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu protestuje przeciwko planowanym przez władze starostwa łączeniu szkół.
 – Wiem, że poczynione zostały już różne audyty. Ale nie tylko ekonomia się liczy, ale również czynnik społeczny – mówi Paprocki. – Możemy połączyć szkoły, porobić różne rzeczy, ale jak później będziemy funkcjonować?
- Jakie są tego skutki, pokazała tzw. reforma gimnazjalna, która zupełnie nie wypaliła.

Resort gospodarki myśli o nowelizacji ustawy o SSE


Eksperci doradzają, jak to zrobić. Wkrótce wspólnie to przedyskutują. Najstarsza specjalna strefa ekonomiczna (SSE), mielecka, ma już siedemnaście lat. Wiele się ostatnio zmieniło i nadszedł czas, by prawo dogoniło rzeczywistość. Ministerstwo Gospodarki (MG) planuje nowelizację ustawy o SSE. — Nie mamy wyłączności na dobre pomysły, dlatego jesteśmy otwarci na propozycje ekspertów — deklaruje Iwona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki.

Policja przeciwko kieszonkowcom


Mieleccy policjanci prowadzili wczoraj wzmożone działania prewencyjne, ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Na bazarze przy ul. Solskiego w tym dniu służbę pełniło więcej niż zwykle  policjantów w mundurach i po cywilnemu. Policyjna akcja podyktowana jest zwiększoną ilością kradzieży kieszonkowych, których ofiarami padają robiące zakupy kobiety.

Otwarcie sezonu w modelarni

Modelarze z modelarni IKAR działającej w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu na dobre otworzyli sezon modelarski 2012 wycieczką na lotnisko. W wycieczce wzięło udział 23 modelarzy z SDK i Filii SDK nr II na osiedlu Szafera. Do młodych ludzi dołączyło również kilkoro rodziców. Ciepły i bardzo słoneczny sobotni dzień sprawił iż wycieczka stała sie bardzo atrakcyjna właściwie dla całych rodzin. Niecodziennie bowiem i nie każdy ma możliwość wejść na teren lotniska i z bliska przyjrzeć się pracy jaką się tam wykonuje.

Mieleccy ludowcy w ministerstwach

7 maja 2012 roku Starosta Powiatu Mieleckiego ANDRZEJ CHRABĄSZCZ stanął na czele delegacji do Warszawy w której skład wchodzili MICHAŁ DEPTUŁA Radny Powiatu Mieleckiego oraz JANUSZ BIK Radny Gminy Padew Narodowa. Delegacja odbyła szereg rozmów m.in., w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Ciekawe miejsca, ciekawe zawody

9 maja uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr.2 w Mielcu (wych. E.Stanko) byli gośćmi Zakładów Farmaceutycznych Colfarm w Mielcu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały zakład, poznawały przyrządy i urządzenia niezbędne do produkcji leków, zapoznały się kolejnymi etapami produkcji, obserwowały różnorodne doświadczenia chemiczne. Mogły również przymierzyć strój pracownika laboratorium chemicznego i mikrobiologicznego. Dzięki temu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę, nabyli nowe doświadczenia, mogli rozwijać zainteresowania oraz uczyć się szacunku dla pracy i każdego zawodu.

Tydzień bibliotek 2012 w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu


Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich patronuje Ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek. Hasło IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w roku 2012 to zawołanie Biblioteka ciągle w grze!  Mielecka Biblioteka od I edycji uczestniczy w akcjach Tygodnia Bibliotek zapewniając różnorodny program promujący czytelnictwo, bibliotekę i dobrą literaturę. W roku bieżącym także nie wypadamy z gry i zapraszamy do korzystania z bogatych i różnorodnych zbiorów bibliotecznych.

Trwa budowa terenów rekreacyjnych nad Wisłoką

Trwa budowa prawostronnego wału przeciwpowodziowego na Wisłoce w granicach administracyjnych Mielca. Ta inwestycja oznacza dla mieszkańców naszego miasta nie tylko bezpieczeństwo, lecz także możliwość korzystania z nowych terenów rekreacyjnych, które powstaną dzięki budowie wałów.

Inwestorem budowy zabezpieczeń przeciwpowodziowych jest Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, który na całe przedsięwzięcie prowadzone na terenie powiatu mieleckiego wyda ok. 90 milionów złotych.

Siedem złotych małżeństw

Prezydent RP nadał kolejne medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Wśród odznaczonych są także małżeństwa z Mielca.
Medale przyznaje Prezydent RP tym parom, które mogą poszczycić się co najmniej 50-letnim stażem. W środę i czwartek (9 i 10.05) w Pałacyku Oborskich odznaczenia odebrało siedem mieleckich małżeństw, którym gratulacje i życzenia złożyli prezydent Mielca Janusz Chodorowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Robert Grygiel. 

Kretyn. Czy takie imię wybrałeś dla swojego dziecka?


Kretyn, idiotka, głupek. Takie słowa każdego roku słyszy połowa dzieci i nastolatków*. Słowa wybrzmiewają, a w umysłach i sercach dzieci zostają one na zawsze i kształtują ich przyszłe życie. „Słowa ranią na całe życie” – pod tym hasłem 17 kwietnia ruszyła pierwsza ogólnopolska kampania przeciwko przemocy werbalnej wobec dzieci. Organizatorami akcji są Fundacja Dzieci Niczyje i Agencja Reklamowa Publicis.

To się nazywa pech


Ledwo położyli ostatnią warstwę asfaltu na dwóch pasach Niepodległości a tu mamy poważną awarię sieci wodociągowej kilka metrów pod nią. Niepodległości całkowicie zamknięta, nowiutki asfalt rozkopany. Gdyby to się stało po stronie placu, gdzie nie ma jeszcze ostatniej warstwy nowej nawierzchni nie było by problemu. Niestety teraz będziemy mieć ogromną łatę jeszcze przed oddaniem zmodernizowanej alei.

Spotkanie Z Zuzanną Kurtyką

Ruch Patriotyczny w Mielcu zaprasza na spotkanie z Zuzanną Kurtyką "Lekcja współczesnej historii Polski". Spotkanie odbędzie się w SCK (sala1) w sobotę 19 maja o godzinie 17.00. Pani dr Zuzanna Kurtyka jest wyjątkową kobietą. Po tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej swojego męża prof. dr hab. Janusza Kurtyki prezesa IPN w latach 2005 – 2010 stała się kontynuatorką jego idei, osobą budzącą sumienia i patriotycznego ducha w narodzie  oraz nawołującą do  zdrowej  polityki.

Mielecka rowerowa noc muzeum w "Jadernówce"

MIELECKA ROWEROWA NOC MUZEUM
„JADERNÓWKA” ODDZ. FOTOGRAFICZNY
MUZEUM REGIONALNEGO W MIELCU UL. JADERNYCH
SOBOTA 19 MAJA 2012

godz.15 do 20 – spektakle uliczne i przejażdżki zabytkowymi bicyklami prowadzone przez grupę Łukasza Cybulskiego z Łodzi


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........