Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Drugi etap budowy obwodnicy Mielca.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich poszukuje wykonawcy drugiego etapu obwodnicy Mielca. Będzie to odcinek drogi od ulicy Dębickiej do Wolności.
Roboty zaczną się 1 marca przyszłego roku, a planowane zakończenie to listopad 2014. Będzie to droga o jezdni szerokości 7 metrów. Przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa. Ma powstać wiadukt nad linią kolejową i przejście dla zwierząt.
Obwodnica będzie stanowić wschodnie obejście Mielca, ma za zadanie wyprowadzić ciężki ruch samochodów z centrum miasta. Droga ma przebiegać od Tuszowa Narodowego do ulicy Dębickiej.
Budowa obwodnicy już się rozpoczęła. Inwestycja ma kosztować blisko 300 milionów.
85 procent tej kwoty  pokryją fundusze unijne. Reszta pochodzi z budżetu województwa.

Zatrzymali szantazystów

Mieleccy policjanci zatrzymali 26-letniego sprawcę trzech włamań do jednej z podmieleckich firm. Mężczyzna również żądał okupu od właściciela firmy w zamian za zaprzestanie włamań. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadząc czynności w sprawie włamań do jednej z firm na terenie powiatu mieleckiego uzyskali informację, że właściciel firmy otrzymał anonim z żądaniem zapłaty w zamian za zaprzestanie włamań. Trzy włamania do tej firmy miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Łupem sprawcy padły m.in. pieniądze w kwocie blisko 3 tys. zł. 30 października br. na ogrodzeniu firmy sprawca pozostawił list do właściciela z żądaniem zapłacenia kwoty 25 tysięcy złotych. Szantażysta zaznaczył w liście, że jeśli dostanie pieniądze, nie będzie więcej okradał właściciela firmy - podaje KMP Mielec

Mandat z fotoradaru? Proszę udowodnić

Szanowny Panie Komendancie,

W dniu 22.07.2012 o godz. 19.30, zostało zrobione zdjęcie (rzekomo mojego pojazdu) o Numerze Rej. 12PIGS43 i przesłano dokumentację na mój adres. Jednakże obawiam się, że przesłana dokumentacja jest niestety niekompletna, a co za tym idzie, obawiam się również, że wykazany na zdjęciu z fotoradaru – pomiar prędkości – może niestety nie być prawidłowy, o ile na zdjęciu został faktycznie uwieczniony mój pojazd. Bardzo chciałbym pomóc Panu Komendantowi w ustaleniu sprawcy wykroczenia, ale najpierw proszę o rozwianie wszelkich moich wątpliwości. Jednak – do rzeczy:


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........