Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Olimpijska sesja powiatowa

Środowa sesja Rady Powiatu Mieleckiego rozpoczęła się nietypowo bo… na sportowo. Paulina Buziak i Rafał Augustyn zawodnicy chodu sportowego Odrodzonego Towarzystwa gimnastycznego Sokół-Mielec, członkowie Polskiej Kadry Olimpijskiej podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie  przybyli wraz z trenerem Józefem Wójtowiczem aby podziękować Zarządowi i Radzie Powiatu Mieleckiego za udzielone wsparcie.

Sześciolatek może ale nie musi iśc do szkoły

W związku z sygnałami o przypadkach starań rodziców o zapisanie do przedszkola dziecka sześcioletniego już uczęszczającego do szkoły Ministerstwo Edukacji narodowej informuje, że do września 2014 roku  uczęszczanie sześciolatka do klasy pierwszej jest jego prawem, a nie obowiązkiem. To rodzice decydują czy korzystniej dla dziecka będzie uczęszczać do szkoły czy do przedszkola.
             Nie ma przepisów zabraniających zaprzestania przez dziecko sześcioletnie uczęszczania do szkoły podstawowej, a zatem również spełniania obowiązku szkolnego i objęcia go wychowaniem przedszkolnym.

Kurs "księgowości" w Urzedzie Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu zaprasza zarejestrowane osoby do udziału w szkoleniach zawodowych przeznaczonych do realizacji w IV kwartale 2012 roku. Od 10.09.2012r. do 21.09.2012r. będzie prowadzony nabór wniosków kandydatów na szkolenie "Księgowość".

Blokowali drogi

Dzisiaj kolejny raz mieszkańcy Mościsk i Trześni utrudniali życie mieszkańcom, blokując drogi dojazdową do SSE Europark Mielec na rondzie obok ARP.  Tym razem protestowali na dwóch przejściach dla pieszych, jedno ww kierunku Kirchhoffa drugie na "Melnox".
Mieszkańcom Trześni i Mościsk chodzi o to, że w zaprojektowanej obwodnicy Mielca nie ma ronda w miejscu skrzyżowania dróg Mielec – Trześń – Chorzelów w rejonie wsi Trześń.
Nie chcą sygnalizacji świetlnej tylko ronda i ... drogi dla rowerów. Czy dziś zakończą się protesty? Nie - za tydzień w tym samym miejscu.

Protest nie miał sensu

I znowu znalazła się grupka osób która twierdzi że nadajnik telefonii komórkowej szkodzi.
Mieszkańcy ulicy Raciborskiego (mieszkam tu ale ludzi których chodzili i zbierali podpisy widziałem pierwszy raz) protestowali przeciwko umieszczeniu takiego nadajnika w ich okolicy.
Nadajnik jednak działa i nic mi nie jest.

Powinien wygrać najlepszy

- W konkursie na dostawy helikopterów dla naszej armii powinien wygrać najlepszy. A Black Hawk jest bez wątpienia najlepszym helikopterem świata – mówił na  mieleckim lotnisku Jerzy Buzek, europoseł i przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Były premier przybył do Mielca na zaproszenie Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych i NSZZ „Solidarność".

        Na mieleckim lotnisku były Premier zobaczył przygotowany specjalnie dla niego pokaz śmigłowca S-70i Black Hawk w locie.

Festyn Rodzinny

Już 2 września na osiedlu Kościuszki (Stare Miasto) zapraszamy od godziny 15:00 na Festyn Rodzinny współfinansowany przez Gminę Miejską Mielec.
       W programie przewidziano Koncert Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej, występ huru nauczycielskiego Akord, Quintet Akordeonowy, koncert młodzieżowego zespołu Mega Pozytywni, Występ kapeli Podwórkowej. Nie zabraknie zabaw i konkursów dla dzieci.
Zakończenie festynu przewidziano na 19:00
Opiekę medyczną imprezy bezpłatnie zapewnia Pogotowie Ratunkowe w w Mielcu.

W organizacji i zabezpieczeniu imprezy uczestniczą bezpłatnie SCK w Mielcu, MPGK Mielec,  Policja, Straż Pożarna i Straż Miejska.

"Malowana jesień" plener malarski.

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu organizuje plener malarski dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Celem pleneru jest spotkanie młodych artystów mieleckich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, które pozwoli na wzajemne poznanie się, nawiązanie znajomości i kontaktów twórczych.
Rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży pięknem natury, ich wrażliwości estetycznych oraz indywidualnych zdolności twórczych, a także wyrabianie wśród młodego pokolenia potrzeby obcowanie z naturą i sztuką.

Dzień otwarty w Osiedlowym Domu Kultury

Jak co roku, we wrześniu zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na odwiedzenie naszego Domu Kultury i zapoznanie się z propozycjami zajęć, jakie przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2012/2013.
                       Zajęcia otwarte odbędą się w poniedziałek 3 września od godziny 1600, w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Kusocińskiego 13 A.
                       W pracowniach: plastycznej, szachowej, modelarskiej, sali widowiskowej i innych czekać będą na Państwa instruktorzy prowadzący zajęcia. Będzie można z nimi porozmawiać, spytać dosłownie o wszystko, co dotyczy zajęć. Każdy, kto tylko będzie chciał, będzie mógł wziąć udział w pokazowych zajęciach tanecznych, plastycznych, szachowych, modelarskich.

Mielecki "Teatr Rozmaitości"

Z inicjatywy instruktorek teatralnych Domu Kultury SCK Jadwigi Klaus i Magdaleny Kriger powstała inicjatywa odtworzenia zespołu teatralnego pod nazwą Teatr Rozmaitości.
W imieniu inicjatorów zaproszamy wszystkich chcących spróbować swych sił na scenie - niezależnie od wieku (szczególnie zachęcamy dorosłych!!!), 6 września br. (czwartek) na godz. 16.00 do sali nr 13 Samorządowego Domu Kultury.

Złóż wniosek o stypendium szkolne.

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych informuje, że wnioski o przyznanie stypendium szkolnego przyjmowane są w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w dniach od 3 do 14 września 2012 r. w godzinach urzędowania.
Stypendium szkolne przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nieprzekraczający kwoty 351 zł netto) do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia,

prof. Buzek w Mielcu

Mielcu gościł będzie byłego premiera PR - prof. Jerzego Buzka. Przyjedzie zobaczy pokaz helikoptera Black Hawk.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego przyjedzie na zaproszenie Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych i NSZZ „Solidarność".
Na mieleckiego lotniska Premier zobaczy przygotowany specjalnie dla niego pokaz śmigłowca S-70i Black Hawk w locie.
MON chce kupić śmigłowce dla wojska dlatego firmie Sikorsky chwali się swoim produktem gdzie i jak tylko może.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........