Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Groty solne w Ziempniowie

Groty solne otwarto w budynku parafialnym w Ziempniowie (powiat mielecki). przybyli na spotkanie mieszkańcy cieszą się, że groty mogą rozsławić ich małą miejscowość.

Proboszcz Pachut chciałby, aby powstało także wiejskie centrum rekreacyjno rehabilitacyjne.
Pojawiają się kolejne osoby które deklarują pomagać w dalszym wyposażeniu tej groty.

Międzynarodowa Konferencja eTwinning w Aachen, Niemcy

W dniach 9-11 marca 2012 odbyło się Międzynarodowe Seminarium eTwinning w miejscowości Aachen (Dusseldorf, West Germany), na które Narodowe Biuro Akcji programów edukacyjnych Unii Europejskiej z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wytypowało nauczycielkę j. angielskiego z Gimnazjum w Chorzelowie p. Agnieszkę Czepiżak. Program eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.

Wybory do struktur okręgowych PiS

W całym kraju trwają zjazdy PiS, na których członkowie partii wybierają przewodniczących regionów.

Każda z 40 okręgowych struktur partii PiS głosowała nad jednym kandydatem na szefa, zarekomendowanym przez prezesa PiS. Kaczyński w czwartek i piątek (15-16.03.2012) konsultował nominacje z komitetem politycznym PiS. Komitet, z Kaczyńskim na czele, podejmował decyzje, kto zostanie zaproponowany na szefa okręgu na podstawie szczegółowych planów działania, przedstawionych przez chętnych do objęcia tych funkcji.

Rekolekcje Wielkopostne 2012 (p.Ducha św)

Piątek 23.03

18.30 - Droga Krzyżowa ulicami Miasta /początek w Bazylice Św. Mateusza/
20.00 - Eucharystia i adoracja relikwii Krzyża w kościele Ducha Świętego

Cały Powiat czyta z dziećmi

15 marca 2012 roku odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Cały powiat czyta z dziećmi. Tradycja wspólnego czytania dzieciom niepełnosprawnym narodziła się w 2009 roku w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka, który wraz ze „Stowarzyszeniem DLA WAS” był inicjatorem akcji. W tym roku szkolnym po raz pierwszy spotkanie odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu, a tematem przewodnim była baśń Charlesa Perraulta pt. „Kopciuszek”.

Wypalanie traw niedozwolone

Wczoraj przy ul Wolności w Mielcu z nieustalonej przyczyny doszło do zapalenia się trawy, a następnie drewnianej szopy, w wyniku czego spaleniu uległa jej konstrukcja i znajdujące się wewnątrz drobne przedmioty. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na około 2000 zł. Niewykluczone, że przyczyną tego pożaru było wypalanie traw.

"Trzeźwy poranek" w Mielcu

Dzisiaj rano po raz kolejny w tym roku mielecka Policja przeprowadziła kontrole trzeźwości na drogach. Od wczesnego rana w kilku punktach na terenie miasta i powiatu policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Akcja "Trzeźwy Poranek" rozpoczęła się o godz. 4, a zakończyła o godz. 8 rano

Mieleccy policjanci skontrolowali 350 pojazdów w różnych częściach miasta i powiatu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom Alkoblow, zakupionym przez mielecki magistrat funkcjonariusze są w stanie przebadać o wiele więcej kierowców w tym samym czasie niż było to możliwe do tej pory.

Ujęto czterech nieletnich włamywaczy

Policjanci ustalili czterech sprawców włamania do sklepiku Stali Mielec, które miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Włamywaczami okazali się gimnazjaliści z Mielca w wieku 13 i 14 lat.

Policjanci ustalili, że sprawcami włamania do sklepiku Stali Mielec, które miało miejsce pod koniec grudnia 2011r. są czterej nieletni chłopcy - uczniowie jednego z mieleckich gimnazjów. Sprawcy to trzej chłopcy w wieku 13 lat i jeden 14-latek.

Nie ustają protesty przeciwko planowanej likwidacji powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych

Planowe jest zlikwidowanie większości stacji sanepidu na Podkarpaciu. Obecnie jest 20 oddziałów, ma pozostać cztery, z czternastu laboratoriów pozostanie tylko cztery. Nieoficjalnie mówi się że pracę straci 161 osób. Samorządy się sprzeciwiają a Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości żądają odwołania wojewódzkiego inspektora sanitarnego.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........