Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Czy to jeszcze pamiętasz? Pozdrowienia z Mielca, cz.1

Starsi mielczanie, kibice klubu piłkarskiego Stal Mielec pamiętają jak przed rozpoczęciem meczu  lub sezonu nadlatywał nad stadion samolot AN-2, a później An-28 rzucając na boisko kwiaty i piłkę.
Przypominam tą nasza mielecką tradycję, młodym mielczanom pokazywać.
Popularną pieśnią była wtenczas "Heja Mielec,heja Mielec,heja, heja heja Mielec".

Innowacyjne południe Polski - czyli nowe szanse rozwoju firm z branży IT. Specjalne strefy ekonomiczne – Parki technologiczne – Inkubatory biznesu

27 czerwca br.w Mielcu odbędzie się konferencja „Innowacyjne południe Polski - czyli nowe szanse rozwoju firm z branży IT. Specjalne strefy ekonomiczne – Parki technologiczne – Inkubatory biznesu”, przygotowana przez park technologiczny MMC Brainville oraz MARR S.A.
Spotkanie kierowane jest dla tych, którzy chcą rozwijać swoją działalność z wykorzystaniem najnowszych technologi i osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej oraz studentów i naukowców realizujących projekty z zakresu IT.

Odwołany seans DKFu 23.06 godz. 19:00

Z przyczyn niezależnych od Kina Galaktyka (otrzymaliśmy niekompletną kopię) seans filmu "Amador", planowany na sobotę 23.06 o godz. 19:00, zostaje odwołany. 
O nowym terminie projekcji filmu poinformujemy niebawem.

Dym w mieszkaniu na os. Szafera

Przed 16:00 przy Chałubińskiego 3 na os. Szafera usłyszeć można było sygnał straży pożarnej która przyjechała do pożaru. Ktoś zadzwonił że z jednego z okien wydobywa się czarny dym. Na miejscu okazało się że to komuś przypalił się obiad. Mieszkaniec był zdziwiony wkroczeniem Straży Pożarnej - czemu pan nie otwierał? pytał strażak jak już z właścicielem schodzili klatką chodową. Teraz będzie jakiś czas czuć co było na obiad.

Stawiamy na zawodowców

Cztery szkoły zawodowe w Mielcu: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego przystąpią do projektu:  „Podkarpacie stawia na zawodowców” na który powiat mielecki otrzymał ponad dwa miliony złotych dofinansowania.  Dzięki temu ponadgimnazjalne szkoły zawodowe polepszą warunki kształcenia, a ich uczniowie będą mogli odbywać staże i praktyki zawodowe. W każdej z tych szkół powstanie pracownia doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Co dalej ze schroniskiem dla zwierząt?

Podczas czatu internetowego z prezydentem miasta Mielca w dniu 21 czerwca br. zadane zostało pytanie …”Jakie są dalsze losy schroniska dla zwierząt w Mielcu? Czy nie należałoby powrócić do koncepcji z 2006 r. R. Skóry, aby schronisko to zostało ulokowane w nowym obiekcie na terenie mieleckiego lotniska?„… Odpowiedź była dość ciekawa, więc zacytuję ją: …”To nie była koncepcja R. Skóry tylko moja. Obecnie schroniskiem zarządza miejska spółka ZUOK i na obecną chwilę podstawowym jej zadaniem jest zmniejszenie ilości przetrzymywanych tam zwierząt jak również poprawa warunków w schronisku. Dla porównania powiem, że w naszym schronisku jest około 300 zwierząt, natomiast w tarnowskim około 30.„…

Nauczanie religii w szkołach od września 2012 roku

Zasady organizacji i finansowania nauczania religii w szkołach od września 2012 nie ulegają zmianie - zapewnia minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas. Mimo że od nowego roku szkolnego będą obowiazywać nowe ramowe plany nauczania (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. poz. 204)), nie oznacza to zmian w organizacji i finansowaniu zajęć z religii.

Riassunto…Allegromosso 2012

W dniach 17-19 maja we Włoszech odbywał sie XI Europejski Festiwal Młodzieży Europy – ALLEGROMOSSO 2012, w którym wzięło udział ponad 6000 młodych, utalentowanych muzyków z całej Europy. Wśród 25 krajów znalazła się również Polska, reprezentowana m.in. przez  Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia, im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu na czele z Dyrektorem Ryszardem Kuskiem.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez zarząd powiatu mieleckiego, w którym udział wzięła Agnieszka Dernoga Dyrektor Wydziału Funduszy, Rozwoju i Promocji Powiatu oraz Joanna Niewęgłowska tłumacz j. włoskiego.

Kolejny festyn plenerowy

Tym razem bawiliśmy się z dziećmi na osiedlu Szafera. Scenariusz imprezy był podobny do tego z pierwszego festynu - muzyka w rytmie przebojów z EURO 2012, konkurencje zręcznościowe i quizy wiedzy o piłce nożnej, „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, w którym animacją zabaw zajmowały się harcerki z ZHP, świetna pogoda oraz słodycze i drobne nagrody rzeczowe dla uczestników - czyli wszystkie atrybuty dobrej zabawy.
Podobnie jak poprzedniego dnia, tak samo i na festynie na osiedlu Szafera największym zainteresowaniem cieszyło się „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, gdzie maluchy pod okiem Oli, Ali, Moniki, Karoliny i Moniki, harcerek z VIII i IX Mieleckiej Drużyny Harcerskiej malowały, grały w kręgle, układały gigantyczne puzzle, ale przede wszystkim malowały sobie buźki i paznokcie w barwy flag narodowych.

"Armia Krajowa w powiecie mieleckim"

W dniu 18 czerwca 2012 r. w czytelni PBW Filia w Mielcu odbyła się lekcja historyczna upamiętniająca przypadającą w tym roku 70-tą rocznicę powołania Armii Krajowej.
Zajęcia z cyklu "Lekcje z historii regionu mieleckiego", w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mielcu, przeprowadził dr nauk humanistycznych w zakresie historii Włodzimierz Gąsiewski - autor publikacji o Mielcu i regionie, dziennikarz, nauczyciel, literat.
Celem lekcji było przedstawienie zakonspirowanej siły zbrojnej polskiego podziemia w naszym regionie.

Udana końcówka sezonu mieleckich badmintonistów

Znakomicie kończą sezon 2011/2012 mieleccy badmintoniści. W rozgrywanych 9 czerwca 2012 r. Mistrzostwach Podkarpacia Dzieci brązowy medal w grze podwójnej chłopców zdobył uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej nr 13 Filip Ramos, który wystąpił w parze z Szymonem Ogórkiem z Rzeszowa. Tydzień później, 16 czerwca na Mistrzostwach Podkarpacia Młodzików w Nowej Dębie brązowe medale zdobyli: debel dziewcząt Paulina Janus i Izabela Nowak oraz mikst Patryk Stolarz z Izabelą Nowak. Wszyscy są uczniami mieleckiej „Trzynastki” i zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Volant” Mielec.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........