Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Do lekarza z PESELem

Od 1 stycznia 2013 roku idąc do lekarza wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty i PESEL, prawo jazdy albo paszport. Dzięki wymianie informacji między Centralnym Wykazem Ubezpieczonych NFZ, a rejestrami ZUS i KRUS w recepcji szpitala lub przychodni będzie można sprawdzić online, czy pacjent jest ubezpieczony. Nie będzie potrzebny druk poświadczający, ze pracodawca odprowadza za nas składki (druk RMUA), choć nadal będzie ważny, podobnie jak legitymacja rencisty i inne dokumenty uprawniające do świadczeń.

Festyn Rodzinny z MKSem

Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Mielcu zaprasza wszystkie osoby do odwiedzenia stoiska - punktu informacyjnego MKS 2 września 2012r. (niedziela) podczas Festynu Rodzinnego, który odbędzie się na Starym Rynku w Mielcu.
W tym dniu MKS będzie przeprowadzać akcję informacyjno - promocyjną pod hasłem "Przyjdź i dowiedz się jak działa e-karta". 

 Zainteresowane osoby będą mogły złożyć wniosek o wydanie biletu, poznać zasady korzystania z mieleckiej karty miejskiej oraz obowiązujące promocje i korzyści płynące z jej użytkowania.

Zaginione dzieci sie odnalazły

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania dwóch braci, którzy dziś przed południem uciekli z domu w jednej z podmieleckich miejscowości. Dzięki informacjom, jakie docierały do policjantów po publikacji komunikatów w massmediach, chłopców udało się odnaleźć w Sandomierzu.

Poszukiwania rozpoczęły się w południe, tuż po zgłoszeniu o ucieczce chłopców. Przyjęli je policjanci z Mielca i rozpoczęli zmasowane poszukiwania. Chłopcy wyszli z domu, zabrali swoje rowery i odjechali nie wiadomo dokąd.

Zaginęły dzieci

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu poszukują dwóch nastoletnich chłopców. 
15-letniego Artura i 10-letniego Piotra Dąbek, zamieszkałych w miejscowości Chorzelów, powiat mielecki. 
Dzisiaj oddalili się z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej  nie powrócili.

Bieg Solidarności

Dwójka mielczan, reprezentantów Polski na igrzyskach olimpijskich w Londynie wystartuje 1 września, w Rzeszowie w 23 nocnym biegu ulicznym Solidarności.
Buziak i Augustyn to specjaliści w chodzie sportowym.
 Trasa biegu przebiegać będzie ulicami  centrum miasta, a start i meta znajdują się obok ratusza, w rynku.  Bieg ten ujęty jest w Kalendarzu Polskiego Stowarzyszenia Biegów. Nie ma limitów czasowych.
Impreza służy propagowaniu aktywnego stylu wypoczynku i popularyzacji biegania.
          W godzinach od 16 do 19 bezpłatne badania (ciśnienie, pomiary cukru, BMI, cholesterolu) oraz kampania o rozwój transplantologii na Podkarpaciu połączona z promocją zdrowia prowadzoną przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. www.takdlatransplantacji.pl

Sołtys na zagrodzie równy wojewodzie.

Patrzę i nie wierzę, czytam i nie mieści mi się w głowie. Piszę sobie  w kolejnych felietonach o katastrofalnym upadku polskiej demokracji (na co pewnie wielu puka się po głowie, kpiąc – a cóż ten Talarek bredzi) a tu kolejny przykład z mieleckiego podwórka sam pacha się przed oczy. Bo oto grupka ludzi niezadowolonych z konstrukcji obwodnicy Mielca i pełnych pretensji do władzy innej niż sołtysia, wymyśliło sobie dla wzmocnienia swojego niezadowolenia i protestu blokadę dróg dojazdowych do strefy w godzinach rozpoczynania pracy.
          Pod przywództwem swojego sołtysa, do którego zakichanych obowiązków należało między innymi alarmowanie tychże ludzi dwa lata wcześniej o ewentualnym problemie z obwodnicą, wyłażą na drogę i dezorganizują ruch drogowy dla tysięcy mielczan, którzy mają tego pecha, że nie mieszkają w Trześni.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........