Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kolbuszowski Festiwal Nauki i Techniki

13-14 kwietnia (piątek, sobota) odbędzie się Kolbuszowski Festiwal Nauki i Techniki
Prezentacje w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. przy ul. Janka Bytnara 2 w Kolbuszowej

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społecznego „Colbusovia”
13 kwietnia (piątek)  9:00–16:00 dzień dla zorganizowanych grup szkolnych, dzieci i młodzieży 
14 kwietnia (sobota) - dzień otwarty festiwalu

Festiwal zorganizowany jest dla mieszkańców powiatu kolbuszowskiego – przede wszystkim dzieci i młodzieży ze starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Joasia Święch Mistrzynią Polski Juniorek do lat 10 w szachach klasycznych na rok 2012


Uczennica Szkoły Podstawowej w Wadowicach Górnych. W szachy gra od jesieni 2008 r. Pierwszym klubem szachowym był Klub Gier Logicznych „Szarotka" Wadowice Górne, a instruktorem Franciszek Mielecki. 12 września 2010 r. przeszła do Klubu Szachowego „SDK-Lotnik" Mielec, pod opiekę trenera Zenona Chojnickiego. Od 31 października 2011 r. do chwili obecnej gra i trenuje w LKS-GCKiP Czarna pod kierunkiem instruktora Pawła Sygulskiego. Aktualnie posiada I kategorię szachową, drugą normę na jedynkę wypełniła właśnie na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w marcu b.r. w Poroninie.

Program opieki nad zwierzętami...

Do 31 marca rady gmin musiały uchwalić programy opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.
Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie, w myśl art. 11 ust. 1 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (dalej: u.o.z.), należy do zadań własnych gminy. Zadania gminy w tym zakresie uległy istotnym zmianom, które wprowadziła od 1 stycznia 2012 roku ustawa z 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (dalej: nowelizacja u.o.z.).

73 lata temu powstał Fabryczny Klub Sportowy Stal Mielec.

73 lata temu, 10 kwietnia 1939 z inicjatywy pracowników PZL Mielec powstał Fabryczny Klub Sportowy Stal Mielec.

Sekcja piłki nożnej była jedną z dwóch pierwszych (obok sekcji siatkarskiej) w klubie PZL Mielec założonym w 1939. Skład drużyny został zbudowany z zawodników grających w innych mieleckich klubach oraz z pracowników Wytwórni Płatowców nr 2 PZL.

KONKURS WIELKANOCNY

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr.1 zorganizował KONKURS WIELKANOCNY. Uczniowie szkoły licznie przynieśli własnoręcznie wykonane pisanki. Wszystkie prace były tak różnorodne i ciekawe, że jury miało wielki problem z wyłonieniem zwycięzców.
W związku z tym przyznano wiele nagród i wyróżnień.
 I miejsce: Kamil Łaz, Marcelina Tomczyk, Natalia Tylutka, Patrycja Zawada
 II miejsce: Wiktoria Bartkowicz, Anita Młynarczyk, Patryk Ryba, Anna Ślusarz

VII Targi Edukacyjne „I co dalej gimnazjalisto?”

Dnia 3 kwietnia 2012r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się VII Targi Edukacyjne „I co dalej gimnazjalisto?”.
Organizatorem targów jest Zespół Szkół Ekonomicznych. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Andrzej Chrabąszcz – Starosta Powiatu Mieleckiego, Janusz Chodorowski – Prezydent Miasta Mielca, Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Mielcu, Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Mielcu i Podkarpacki Bank Spółdzielczy.

"Babskie gadanie" Izabela Pietrzyk

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie 27-go kwietnia 2012 r. (pt. godz. 18.00) do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Kusocińskiego 2 na czytanie książki "Babskie gadanie" - Izabeli Pietrzyk

Tłumacz języka migowego finansowany z PFRON

Katalog zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostanie rozszerzony o usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika.

Na dofinansowanie podręczników 140 mln zł

140 mln zł ma być przeznaczonych w tym roku na dofinansowanie kosztów zakupu podręczników przez rodziców w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna” To więcej o 25 mln zł niż w 2011 r. Zmienione ma być też kryterium upoważniające do skorzystania z pomocy.Projekt rozporządzenia rady ministrów, dotyczącego tegorocznej edycji rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”, został przekazany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Podsumowanie foto-sezonu EPML Spotters 2011 na lotnisku w Mielcu

Prezentujemy 10 minutowy klip filmowy nagrany przez EPMLSpotters podsumowujący wydarzenia związane z mieleckim lotniskiem i lotnictwem. Zawarte tam zdjęcia wykonane zostały na przestrzeni ubiegłego roku. Można śmiało powiedzieć, że głównym tematem roku 2011 był śmigłowiec S-70i Black Hawk. Zamówienia, szybka produkcja, loty techniczne, oraz pokazy demonstracyjne przyczyniły się do wykonania bardzo dużej ilości zdjęć tej pięknej maszyny która produkowana jest w naszym mieście przez PZL Mielec.

Konkurs plastyczny

Podczas Powiatowy Jarmark Wielkanocnego w Borowej podsumowano Konkurs Plastyczny - symbole wielkanocne. W tym roku oceniany był zajączek wielkanocny. Przyznano 22 nagrody i 16 wyróżnień w pięciu kategoriach wiekowych.

Podsumowanie akcji „Wielkanoc 2012”

Mieleccy policjanci zakończyli akcję „Wielkanoc 2012”. Na drogach powiatu mieleckiego przez okres świąt nie odnotowano żadnego wypadku, natomiast miało miejsce osiem kolizji. Zatrzymano sześciu nietrzeźwych kierowców.

Jak co roku w okresie świątecznym, w celu zapewnienia spokoju i porządku mieszkańcom powiatu, policjanci przeprowadzają akcję "Wielkanoc".

Katastrofa smoleńska. Wspomnienia dni żałoby


W Mielcu odbyły się uroczystości pogrzebowe posła Leszka Deptuły, który zginał w katastrofie smoleńskiej.
Po mszy w intencji ofiar w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza zostały złożone kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie uroczystości przeniosły się na cmentarz komunalny w Mielcu pod grobowiec Leszka Deptuły, gdzie młodzież mieleckich szkół ponadgimnazjalnych wykonała słowno-muzyczny montaż, delegacje złożyły kwiaty na grobie mieleckiego posła.

Budowa koryt Dünemana

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwo Tuszyma informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty „Budowa koryt Dünemana na polach otwartych na szkółce leśnej Przecław w Nadleśnictwie Tuszyma.”

Szkolenie dla początkujących i przyszłych winiarzy Podkarpacia

Bezpłatne szkolenie dla początkujących winiarzy i osób, które chciałyby nauczyć się, jak uprawiać winorośl oraz poprawnie produkować wino organizuje Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia.
"Zajęcia odbędą się w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, a głównym prowadzącym będzie Roman Myśliwiec, prekursor podkarpackiego winiarstwa, autor kilkunastu książek o tej tematyce"

Przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu przeprasza i informuje, że w związku z koniecznością wykonania włączenia nowego odcinka sieci wodociągowej w dniu 11 kwietnia (środa) od godz. 9:00 do godz. 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości: Książnice, Boża Wola i Goleszów.

Czesław Śpiewa - Solo Act Koncert

Czesław Mozil w ramach projektu Solo Act zawita do Głogowa Małopolskiego i Mielca. 29.04 Głogów Małopolski, Wozownia, 30.04 Mielec, klub Studio.

Po udanej ogólnopolskiej trasie koncertowej zespołu Czesław Śpiewa, Czesław Mozil odwiedza kolejne miejscowości z projektem Solo Act. Na przestrzeni kwietnia i maja muzyk zawita m.in. do Puszczykowa, Głogowa Małopolskiego i Mielca, aby w kameralnych salach zagrać największe przeboje z płyt „Debiut” i „POP” oraz ostatnio wydanej „Czesław Śpiewa Miłosza”.

ANOTHER PINK FLOYD Tribute

Największe przeboje zespołu Pink Floyd wykonane na żywo tylko 20 kwietnia i tylko w klubie "Studio" Początek imprezy godzina 20:00

Wieczór w rytmie swingu i jazzu

Klub Muzyczny STUDIO, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, zapraszają 19 kwietnia na koncert w rytmie swingu i jazzu

Blue Sky Tour 2012 - 20 lat

13 kwietnia o godzinie 20.00 Klubie Muzycznym STUDIO rozpocznie się koncert zespołu Wilki
Cena biletu: 50 zł. Bilety w przedsprzedaży (40 zł) - można nabyć w sklepie "hip hop" Mielec ul. Wąska 4 i klubie STUDIO.

NATURAL DREAD KILLAZ koncert

12 kwietnia o godzinie 19.00 w Klubie Muzycznym STUDIO

Cena biletu: 25 zł. Bilety w przedsprzedaży (20 zł) - można nabyć w sklepie "hip hop" Mielec ul. Wąska 4 i klubie STUDIO.

Co proponowała Platforma? Co zawdzięczamy PSL?

Pierwotny projekt ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego zakładał podwyższenie i zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia.

Pierwotna propozycja PO oznaczała:
1. Przymusową pracę do 67 roku życia,
2. Nie przewidywała żadnych okresów przejściowych,
3. Nie przewidywała żadnych rozwiązań prorodzinnych.
4. Brak szerokich konsultacji społecznych.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........