Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

XIX sesja Rady Miejskiej Mielec pod znakiem TV Trwam

Radni z PiS chyba nie mają nic innego do roboty bo wychodzą z inicjatywą podjęcia uchwały aby TV Trwam przyznać miejsce na multipleksie cyfrowym.
Tylko co Rada miasta Mielca ma do decyzji KRRiT w sprawie telewizji Trwam ?
Czy przypadkiem Polska jest jeszcze krajem świeckim???
Mam wątpliwości prawne co do tej sesji. Czy taka sprawa leży w kompetencji Rady i jest ogromnym problemem mieszkańców?

Dzień Języka Niemieckiego

Już po raz piąty, uroczyście i w obecności szacownych gości - senatora RP Władysława Ortyla, posłanki na sejm Krystyny Skowrońskiej, dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Stanisława Tomzy, Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Arkadiusza Gałkowskiego oraz licznie przybyłych dyrektorów szkół – społeczność szkolna powiatu mieleckiego świętowała Dzień Języka Niemieckiego w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu.

Prezes PZL Mielec: Black Hawk szansą dla krajowych dostawców

Produkcja w Polsce amerykańskiego śmigłowca Black Hawk to szansa dla krajowych dostawców – powiedział dziennikarzom w poniedziałek prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki, podsumowując pięć lat inwestycji firmy Sikorsky Aircraft.

Projekt systemowy pn. "Czas na aktywność w Gminie Padew Narodowa"

Ośrodek Pomocy Społecznej w Padwi Narodowej już po raz piąty realizuje projekt systemowy pn. „Czas na aktywność w Gminie Padew Narodowa" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 - 2013, Poddziałanie 7.1.1, Działanie 7.1, Priorytet VII - „Promocja integracji społecznej", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kwartetu Saksofonowy Szkoły Muzycznej z Mielca odnosi sukces

W dniu 17 marca 2012 roku w Warszawie obył się III Etap Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej. Prezentowały się najlepsze zespoły z całej Polski wyłonione na drodze konkursów w dwóch poprzednich etapach (szkolnym i makroregionalnym). Miło nam donieść, że Kwartet Saksofonowy Szkoły Muzycznej z Mielca przygotowany przez Bogusława Pawełczaka zdobył III miejsce.

Wyróżnienie dla uczennicy PSM w Mielcu

W dniach 24 – 26 marca 2012 roku w zamku w Krasiczynie odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej. W konkursie uczestniczyło wielu uczniów z największych ośrodków muzycznych w kraju. Tym bardziej miło nam poinformować, że w kategorii średnich szkół muzycznych wyróżnienie I stopnia otrzymała Ewelina Kokoszka uczennica klasy VI kontrabasu Ryszarda Kuska. Gratulujemy!

Kronika Ludzi Zakręconych

Stowarzyszenie „Siedlisko Pokoleń” chce nakręcić film opowiadający o mieszkańcach gminy Przecław.
Nagranie ma pokazać ludzi z pasją takich jak np. lokalni artyści ludowi. Chodzi oto aby pokazać, że niezależnie od wieku można realizować swoje hobby i robić to co się lubi. Realizujące „Kronikę Ludzi Zakręconych gminy Przecław" Stowarzyszenie Siedlisko Pokoleń jest organizacją pożytku publicznego.

Dzień wiosny

W dniu 21 marca 2012 r. do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mielcu przybyła długo oczekiwana Wiosna, którą zaprosił Samorząd Uczniowski (pod opieką p. K. Surowiec i p. A. Hyjek).
Już o godz. 8:30 hucznie przywitali ją uczniowie klas młodszych wraz z zaproszonymi gośćmi – dziećmi z Przedszkola Nr 2 w Mielcu.

Ministerstwo wyróżniło uczennicę ZSB

Monika Leśniak, uczennica Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, została laureatką ogólnopolskiego konkursu "Wypadki na drogach" organizowanego przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
Kilkanaście dni temu resort kierowany przez Sławomira Nowaka ogłosił wyniki IV edycji edukacyjnego turnieju poświęconego wiedzy o bezpieczeństwie drogowym.

"Formujemy kulturę regionalną" - spotkanie z ks. dr hab. Januszem Królikowskim

15 marca 2012 r. Agencja Wydawnicza "Promocja" w Mielcu i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - Filia w Mielcu zorganizowały spotkanie, na którym duchowny publicysta ks. dr hab. Janusz Królikowski mówił o tworzeniu kultury.
Spotkanie na temat "Formujemy kulturę regionalną" miało miejsce 15 marca 2012 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Mielcu. Ksiądz Janusz Królikowski mówił o znaczeniu kultury w życiu człowieka.

Zdjęcie z fotoradarów zobaczymy dopiero w sądzie?

Jak podaje radio RMF FM, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który już od ponad sześciu miesięcy zarządza fotoradarami w Polsce, nie wysyła do kierowców zdjęć, lecz jedynie wezwanie do zapłaty mandatu. Jeśli chcemy obejrzeć zdjęcie, musimy odwołać się do sądu.  Straż miejska jak i policja, czyli pozostałe służby, które posługują się w naszym kraju fotoradarami, wysyłają do kierowców zdjęcia, jako dowód na to, że zostało popełnione wykroczenie.

Seksowna maszyna - Made in Poland - Black Hawk

Amerykańscy piloci mówią o nim "seksowna maszyna". Lata nim między innymi Sułtan Brunei. Polacy też mogą być dumni, bo to śmigłowiec Black Hawk produkowany w Mielcu. Dziś na warszawskim Bemowie pokazał co potrafi. Walczy o wygraną w przetargu na śmigłowce dla wojska. I nawet jeśli nie wygra - wygląda świetnie.

Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać

W najbliższą sobotę 31.03.2012 o godzinie 17.30 w budynku SCK (sala nr 1 ) w Mielcu odbędzie pokaż filmu ,,Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać"
Wstęp wolny, pokaz jest powiązany z akcją ,,Ratujmy Roja" po emisji filmu będzie można zakupić pamiątki związane z tematyką,całość dochodów pojedzie na dokończenie tego filmu. Organizator Mielecki klub GP.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........