Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Tir wypadł z drogi przed mostem w Woli Mieleckiej

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 3 sierpnia 2012 roku około godz. 1:30 w nocy przy moście na rzece Wisłoka od strony Woli Mieleckiej. Tir jadący od Tarnowa wypadł z drogi i uderzył w nowo powstały wał przeciwpowodziowy.

Wszystko wskazuje na to, że kierowca wysokotonażowej Scani usnął za kierownicą. – O godzinie 1:30 usłyszeliśmy głośny huk – relacjonują okoliczni mieszkańcy. Tir jadąc w kierunku Mielca, zjechał na przeciwległy pas, by następnie uderzyć w barierki ochronne i wypaść poza jezdnię. Zmiótł jeszcze jedną lampę uliczną i zatrzymał się na wale przeciwpowodziowym. Gdyby nie wał przeciwpowodziowy mógłby stoczyć się do koryta rzeki Wisłoki.

Oswiadczenia senatorskie w sprawie poszkodowanych podwykonawców.

W odpowiedzi na postulaty zgłoszone podczas debaty na temat sytuacji podwykonawców przy realizacji inwestycji drogowych na Podkarpaciu, która miała miejsce 5 lipca 2012 roku w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, przedstawiamy oświadczenia senatorskie złożone na 17. Posiedzeniu Senatu w dniu 2 sierpnia 2012 roku skierowane do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Premiera Donalda Tuska. 
Link do strony, na której znajduje się pełny zapis debaty.
http://www.ortyl.senat.pl/aktualnoci/342-spotkanie-poszkodowanych-podwykonawcow-w-rzeszowie


"Step up 4 Revolution" w kinie Galaktyka

W tym tygodniu mieleckie "kino Galaktyka" zaprasza wszystkich miłośników muzyki i tańca na kolejną już część kinowego hitu "Step up 4 Revolution". Film w dwóch formatach - 2D i 3D. 
 
W weekend Kino Letnie zaprasza - w sobotę thriller aspirujący do miana horroru "Dom snów" a w niedzielę komedia romantyczna o dość intrygującym tytule: "Histeria - romantyczna historia wibratora". Wstęp oczywiście wolny.

Brak wody w Złotnikach

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu informuje i przeprasza ponieważ w dniu 6 sierpnia 2012 r. od godz. 8:00 do godz. 10:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Złotniki z powodu konieczności usunięcia awarii sieci wodociągowej

W obronie TV Trwam (wspomnienia z Brukseli)

Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba w czerwcu tego roku zaprosił członków Solidarności z Rzeszowa, Przemyśla, Dębicy, Sędziszowa, Ropczyc i Mielca do Belgii w celu zwiedzania Brukseli i Parlamentu Europejskiego. Jednym z punktów programu była manifestacja pod Parlamentem Europejskim w obronie TV Trwam oraz wolności mediów w Polsce.

Przedstawiciele belgijskiej polonii, goście z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji oraz innych krajów, spotykali się na Placu Luksemburskim znajdującym się obok Parlamentu Europejskiego, aby protestować przeciwko negatywnej decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nieprzyznającej TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........