Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Wypadek w Dębiakach

Wypadek miał miejsce w Dębiakach ok. godz. 9:20. Kierujący pojazdem Melex 83-letni mieszkaniec Gm. Tuszów Narodowy wykonując manewr zawracania zjechał z utwardzonej nawierzchni. Miał problem z ponownym wjazdem na drogę. Do pomocy przyszedł przechodzący drogą 24-latek. W trakcie manewrów kierujący Melexem cofnął w pomagającego mu mężczyznę powodując u niego złamanie lewej nogi. Mężczyzna trafił do szpitala w Mielcu.

Czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

Misterium Męki Pańskiej - Przecław

Pomysłodawca Misterium był parafialny Wikariusz ks. Paweł Przybyło, a realizacją tego pomysłu zajęło się Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Rędziny" oraz młodzież z parafialnej Grupy Apostolskiej.
Tradycyjny scenariusz Męki Pańskiej został zmodyfikowany przez p.Marię Słodkowską, p. Jadwigę Kopacz oraz ks. Przybyło. Oni tez czuwali nad reżyserią owego spektaklu. Oni też czuwali nad reżyserią spektaklu. Gdyby jednak nie organizacja Wojciecha Kaszuba, który pod względem wizualnym i technicznym zaprojektował program całego Misterium nie moglibyśmy chociaż w małym stopniu przeżyć wydarzenie z przed 2000 lat.

Wypadek drogowy na ul. Wojsławskiej

Wczoraj doszło na drogach powiatu mieleckiego do wypadku na ul. Wojsławskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Około godz. 7.55 włączająca się do ruchu kierująca daewoo matiz 32-letnia mieszkanka powiatu mieleckiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem suzuki 21-letniemu mieszkańcowi powiatu.

Chcą kolejnych podwyżek

Od 1 września wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 3,8 proc. Związki chcą rozmawiać o kolejnych podwyżkach – pisze „Gazeta Prawna”.
Pensje zasadnicze pedagogów po wakacjach mają wynieść dla stażystów 2265 zł (83 zł więcej niż obecnie), kontraktowych – 2331 zł (85 zł więcej), mianowanych – 2647 zł (97 zł więcej), dyplomowanych – 3109 zł (114 zł więcej).

Budynek po zlikwidowanej szkole

Do wynajęcia od dnia 1 sierpnia 2012 r. budynek po zlikwidowanej filii szkoły podstawowej w Padwi narodowej - filia w Babulach.
Budynek parterowy o powierzchni 432 m2 (powierzchnia działki 5409 m2) , wyremontowany w 2006r (wymiana pokrycia dachowego, stolarki okiennej, drzwi frontowych, odnowiona elewacja zewnętrzna) wyposażony w instalację wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania (z ogrzewaniem gazowym) i podjazd dla niepełnosprawnych.

Powiatowy Jarmark Wielkanocny

Starostwo Powiatowe w Mielcu, Wójt Gminy Borowa i Gminny Ośrodek Kultury w Borowej zapraszają na Powiatowy Jarmark Wielkanocny,który odbędzie się 1 kwietnia 2012 roku na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej.

Zatrzymali fałszywego "wnuczka"

We wtorek mieleccy policjanci zatrzymali 19-latka, który próbował oszukać 60-letnią mieszkankę Mielca metodą „na wnuczka”. Policja wystąpiła do prokuratury o skierowanie do sądu wniosku o areszt tymczasowy dla oszusta.

Do próby oszustwa doszło około godz. 13, kiedy to do 60-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna zwracając się do niej "ciociu". Prosił o pomoc finansową ponieważ - jak twierdził - spowodował wypadek drogowy niedaleko Sędziszowa Małopolskiego i nie chce, aby dowiedziała się o tym rodzina.

Rada miasta Mielec za TV Trwam

Radni z PiS chyba nie mieli nic innego do roboty bo wyszli z inicjatywą podjęcia uchwały aby TV Trwam przyznać miejsce na multipleksie cyfrowym.
Tylko co Rada ma do decyzji KRRiT w sprawie telewizji Trwam ?
Czy przypadkiem Polska jest jeszcze krajem świeckim???
Mam wątpliwości prawne co do tej sesji. Czy taka sprawa leży w kompetencji Rady i jest ogromnym problemem mieszkańców? Wygląda że tak.

Przybyli na sesję słuchacze Radia Maryja i telewidzowie Telewizji Trwam – jak mówili o sobie (patrząc po uczestnikach to wszyscy 50+) pilnowali chyba, aby podjęto jedyną właściwa decyzję. A jak nie, to co strajk?
 - jesteśmy za telewizją Trwam, bo jest nam bardzo potrzebna wszystkim i większość parafian naszych jest widzami TV Trwam. Dużo nam daje telewizja Trwam, ubogaca nasze życie i daje nam wiele radości i wzmacnia naszą wiarę i patriotyzm.
 - Jesteśmy społeczeństwem starszym w Mielcu. Dla nas jest to szczególnie bardzo ważne. jesteśmy zadowoleni z wyniku głosowania.

Apel do KRRiTV wysłali już z Tuszowa Narodowego więc teraz czas aby przepchnąć go w Mielcu. Apel został przyjęty 18 głosami za, jednym przeciwnym i trzema wstrzymującymi się.
W sali rozległy się brawa.

 Tekst rezolucji zostanie przesłany na ręce Jana Dworaka, szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

„Zachować pamięć i ocalić zabytki”

W środę 28 marca, w czasie oficjalnego spotkania w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu zostały podpisane umowy na dotacje związane z pracami konserwatorskimi, restauratorskimi lub pracami budowlanymi prowadzonymi w zabytkowych obiektach na terenie Powiatu Mieleckiego. Pisaliśmy . Zjawili się wszyscy, którzy otrzymali dotacje.
„- Dzisiejszemu spotkaniu przewodzi motto „Zachować pamięć i ocalić zabytki”
– takimi słowami zwrócił się do zebranych Andrzej Chrabąszcz Starosta Powiatu Mieleckiego.

O ochronie przeciwpożarowej wiedzą wszystko

Czworo młodych mielczan będzie reprezentować Mielec podczas powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. We wtorek, w Szkole Podstawowej nr 3 najlepsi w miejskich eliminacjach konkursu odebrali nagrody.
Jak co roku szkoła „trójka" gościła w swych progach 60 spośród 360 uczniów mieleckich szkół podstawowych i gimnazjów, którzy sprawdzili swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych rozwiązując test.

Dla dobra środowiska naturalnego

Ochrona środowiska to dziedzina, której samorządowe władze Powiatu Mieleckiego od dawna poświęcają wiele uwagi. Jednym z faktów zaangażowania w takie działania było podpisanie w minioną środę – 28 marca br. – umów dotacji na realizację przedsięwzięć służących ochronie środowiska i gosp. wodnej. podpisano cztery umowy na łączną kwotę 81 tys. zł.

„Wiosna, ach to Ty"

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień równa się z nocą. Ten, kto jest dobrym obserwatorem, ujrzy ,usłyszy i poczuje wiosnę. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.
W Zespole Szkól w Chorzelowie dzień wiosny również został dostrzeżony , chociaż jego powitanie odbyło się nieco z opóźnieniem, bo 27 marca. Zostało przygotowane ,pod opieką - p. Renaty Flis i p. Lidii Kutrybały , przez grupę młodzieży realizującą projekt edukacyjny „Etnolog- zaloguj się na ludowo”.Dzień ten był przeżywany na ludowo.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........