Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Powstaną nowe place zabaw

             62 wnioski z województwa podkarpackiego zostało zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach czwartej edycji rządowego programu "Radosna Szkoła”. Łączna kwota dofinansowania to 4,3 mln zł.
             Wnioski złożyły zarówno większe miasta jak również małe gminy wiejskie. Premiowane były zwłaszcza te samorządy, na terenie których do tej pory nie było miejsc zabaw dla dzieci.

PWSZ w Mielcu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała porozumienie o partnerstwie z gminą Mielec.
           - Porozumienie zostało podpisane przez JM Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego oraz Wójta Gminy Mielec Kazimierza Gacka. Zawarte porozumienie ma stanowić powiązanie aktywności środowiska akademickiego z samorządem gminnym, co wpisuje się w ogólnokrajową strategię współpracy uczelni wyższych ze społecznością lokalną – informuje mgr Mirosław Szczypiorski Rzecznik Prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy.

"Nowe Życie" z nowymi ludzmi

Członkowie Stowarzyszenia Trzeźwościowego Nowe Życie z Mielca na walnym zebraniu w czwartek 19 kwietnia br. dokonali wyborów uzupełniających.
  W miejsce ustępującego z powodów zdrowotnych Mirosława Klara, pełniącego role wiceprezesa i członka zarządu powołano dwie osoby.
 Wiceprezesem został Józef Kapinos a nowy członkiem zarządu Henryk Pokrzywiński.

04 KARTKA Z ŻYCZENIAMI


 22-28 Kwietnia 2012 r       Mamy :  Godzina                                                                                  

                                                   ZAPRASZAMY  

Bieg uliczny o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Mielec

Z okazji Święta 3-go Maja, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu
Gminy Mielec z s. w Chorzelowie organizuje V GMINNY BIEG ULICZNY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY MIELEC
Bieg odbędzie się 2 maja 2012 godz. 11.00 w Chorzelowie

I Powiatowy Konkurs Poezji Karola Wojtyły

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z s. w Chorzelowie zaprasza
uczniów klas IV - VI Szkół Podstawowych i Gimnazjów
z terenu powiatu mieleckiego do wzięcia udziału w I Powiatowym Konkursie Poezji Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II p .h. „ Jan Paweł II – Ojciec pokolenia młodych”,
który odbędzie się w 92 rocznicę urodzin Papieża w dniu 18 maja 2011 r.(piątek) o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury w Chorzelowie.

„Opowiem Ci o wolnej Polsce” czyli PRL na poważnie i wesoło

„Opowiem Ci o wolnej Polsce” czyli PRL na poważnie i wesoło – projekt realizowany przez Szkołę Podstawową w Tuszymie oraz Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie.
                 Organizatorami projektu są: Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tuszymie i Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie. Projekt adresowany jest do uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Przecław (wyłącznie kl. V i VI,) i składa się z IV etapów (w tym konkursu plastycznego, regulamin konkursu w załączeniu) mających w sposób przystępny wyjaśnić uczniom wspomnianych powyżej klas, czasy PRL-u w Polsce.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........