Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

„Teatr Jednego Wiersza” XV edycja konkursu recytatorskiego

Już po raz piętnasty w SDK odbędzie się konkurs recytatorski „Teatr Jednego Wiersza”.

Ta impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W ubiegłym roku w rywalizacji wzięło udział 46 osób - dzieci i młodzież - które w występach solowych czy zespołowych prezentowały swoje umiejętności sceniczne.

„mielczaNIEwiatrakom”

W dniu 18 marca 2012 podczas zebrania w Mielcu (aula Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania) powstał powiatowy Komitet Protestacyjny Walki z Wiatrakami. Podczas spotkania ukonstytuował się zarząd.

Ustalono szeroki zakres zadań.

XII Diecezjalne Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Pod patronatem ks. Biskupa Wiesława Lechowicza 22 marca 2012 r odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie XII Diecezjalne Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. „Przyszłość Polski zależy od nas”- te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II do Polaków na Westerplatte w 1987 r były przesłaniem tego spotkani. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły przygotowali i  zaprezentowali  dorobek  szkoły, związany z pracą wokół nauki Patrona Rodziny.

I co dalej Gimnazjalisto? - VII Targi Edukacyjne

03 kwietnia 2012 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbędą się VII Targi Edukacyjne „ I co dalej Gimnazjalisto?”. Organizatorem Targów jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.

Celem Targów jest zaprezentowanie przez szkoły ponadgimnazjalne z Mielca i okolic kierunków kształcenia oraz obowiązujących zasad przyjęć na rok szkolny 2012/2013.

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na starszą kobietę

Policjanci zatrzymali 17-letniego sprawcę rozboju dokonanego na starszej kobiecie w sobotę na ul. Drzewieckiego w Mielcu.

Do zdarzenia doszło około godz. 19.30, wtedy idącą chodnikiem kobietę zaatakował z tyłu nieznany mężczyzna. Używając siły przewrócił na ziemię 71-letnią mielczankę a następnie wyrwał torebkę, w której znajdował się portfel z pieniędzmi w kwocie 320 zł. W trakcie ataku kobieta doznała złamania ręki. W wyniku intensywnych czynności policyjnych we wtorek zatrzymano 17-latka z Mielca, który dopuścił się tego czynu. Został mu przedstawiony zarzut przestępstwa rozboju.

Podziękowanie

Kocham mój kraj i czuję się patriotą. Polska to moja Ojczyzna. Ale składa się ona z wielu mniejszych ojczyzn – lokalnych - do których jestem najbardziej przywiązany. Miłość do tego skrawka ziemi, który jest mi najbliższy jest lokalnym patriotyzmem. Cieszy mnie gdy dookoła dobrze się dzieje, miasto, wieś czy gmina rozwijają się, boli gdy widzę porażki, niedociągnięcia czy zaniechania. Rolą społeczeństwa obywatelskiego, które mam nadzieję, że udało się nam wspólnie zbudować jest czynne uczestniczeniu w życiu obydwu tych ojczyzn, dużej i małej.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........