Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Powstanie galeria handlowa na ul. Powstańców Warszawy

Urząd Miejski w Mielcu przygotowuje projekt planu zagospodarowania terenu pod budowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego przy ul. Powstańców Warszawy, na osiedlu Smoczka. Powierzchnia całkowita terenu to 9,6 ha, powierzchnia działki galerii handlowej to 6,36 ha. Wysokość przewidywanej tam zabudowy to maksymalnie 19 m. Dopuszczalne są maksymalnie trzy kondygnacje. Wkrótce projekt planu zostanie wyłożony do publicznego wglądu.

Podpalał by wyłudzić odszkodowanie


Wczoraj 11 stycznia w Krzemienicy Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę który przyznał się, do dwukrotnego podpalenia swojej stodoły by wyłudzić odszkodowanie.

56-latek uszkodził pięć samochodów

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od kilku tygodni na parkingu jednej z firm przy ul. Przemysłowej w Mielcu rysował lakier zaparkowanych tam pojazdów. Zatrzymany to 56-letni mieszkaniec Mielca. Przyznał się do uszkodzenia pięciu samochodów.

Ukradli pług do odśnieżania - zostali zatrzymani

Dwie godziny po kradzieży policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ze sklepu ogrodniczego ukradli ręczny pług do odśnieżania. Do kradzieży doszło wczoraj około godz. 16 na ul. Wojsławskiej.

Policjanci ustalili, że na posesji przy ul. Wojsławskiej w Mielcu może znajdować się ręczny pług spalinowy, pochodzący z kradzieży. Podczas przeszukania tej posesji, w budynku gospodarczym ujawniono pług, który został skradziony podczas godzin pracy sklepu. Jak ustalili policjanci, sprawcy wykorzystali chwilowy tłok i moment, gdy personel zajęty był innymi klientami. Wyprowadzili pług ze sklepu i ukryli go na posesji jednego z nich. Właściciel sklepu jeszcze nie zauważył kradzieży, kiedy został o niej powiadomiony przez mieleckich funkcjonariuszy.

Policjanci zatrzymali dwukrotnego podpalacza

Policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę, który dwukrotnie podpalił stodołę w Krzemienicy. Zatrzymany, 23-letni mieszkaniec naszego powiatu, przyznał się do podpaleń.

Mieleccy policjanci prowadząc czynności w sprawie kilku pożarów, do których doszło w ostatnich kilku tygodniach, ustalili iż sprawcą tych podpaleń może być 23-letni mieszkaniec naszego powiatu.

Banki wstrzymały egzekucję wobec firmy Poldim


Banki Peakao SA, Raiffeisen Bank Polska, PKO BP, Millennium i ING Bank Śląski zawarły umowę ze spółką Poldim, podmiotem zależnym od firmy budowlanej Trakcja-Tiltra, dotyczącą wstrzymania egzekucji wobec tej firmy.

Zagrożone życie dzieci na… placu zabaw

Czytelnicy z Rzochowa skarży się na plac zabaw dla dzieci. Jest on nie tylko brzydki, co niebezpieczny.
– Po prostu boimy się o zdrowie i życie naszych dzieci przez niebezpieczne huśtawki, jakieś ruiny i niezabezpieczone ogrodzenie.

Radni odrzucili oszczędnościowy projekt budżetu na rok 2012


Na sesji Rady Miejskiej w Przecławiu w dniu 30.12.2011 Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin wraz z Skarbnikiem Gminy Przecław Panią Joanną Krzempek przedstawili wyjątkowo oszczędnościowy budżet na rok 2012. Opracowany oszczędnościowy budżet wynika z potrzeby dostosowania wydatków bieżących do dochodów własnych, których stosunek zgodnie z obowiązującymi przepisami powinien wynosić 1÷1.

Nowy zawód - nowe jutroSzkolenia dla osób odchodzących z rolnictwa.

Informujemy, iż od dnia 9 stycznia 2012r. do dnia 27 stycznia 2012 r. w Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A (w punkcie M1 przy ul. Wolności 164 - pok. Nr 6 oraz w punkcie M2 przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 4 - budynek AGH) przyjmowane będą zgłoszenia do udziału w projekcie "Nowy zawód - nowe jutro - szkolenia dla osób odchodzących z rolnictwa".


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........