Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Ja, tetryk i radykał.

Tetricus to w łacinie człowiek smutny, ponury. Ja, niestety, mam ostatnio wrażenie, że tetryczeję. Pewnie to nic nienormalnego u facetów w starszym wieku, ale chyba przyszło do mnie zbyt wcześnie. W słowniku tetryk to zrzęda, gdera, burczymucha, mantyka, maruda, ględziarz. Zmartwiło mnie to odkrycie, ta konstatacja, tym bardziej, że równolegle z powyższymi cechami staję się człowiekiem niesłychanie radykalnym w swoich poglądach społecznych. I z wytłumaczeniem tego drugiego mam już spory problem. Zawsze wydawało mi się, że radykalizm jest cechą ludzi młodych, którzy w swoim niedoświadczeniu wierzą, że uda im się zmienić świat. To jest dobre, bo – niezależnie od tego, że wiele zrobić się ze światem nie da – jednak coś tam, na skutek ich szlachetnych porywów w świecie się zmienia.

Międzynarodowe Święto Pracy

Międzynarodowe Święto Pracy - święto wprowadzone w 1899 roku przez Drugą Międzynarodówkę, upamiętniające strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku, obchodzone jest od 1890 roku. W Europie święto pracy obchodzimy 1 maja. W Ameryce Północnej odpowiednikiem pierwszomajowego święta jest Labour Day obchodzony w pierwszy poniedziałek września. W Australii Labour Day obchodzi się w różne dni zaleźności od stanu.

Konkurs Matematyczny „Kangurek 2012”

Do rywalizacji przystąpiły cztery dwuosobowe drużyny Uczniowie dzielnie i z wielkim zaangażowaniem zmagali się z różnymi zadaniami – wyklejali, liczyli, rysowali, układali.
   Jedno było pewne zwycięży tylko jedna drużyna! Pomimo zaciętej rywalizacji atmosfera była wspaniała. Zawodnicy byli uśmiechnięci, a paniom prowadzącym ogromną satysfakcję sprawił fakt, że cel konkursu został osiągnięty!!!

„Poznajemy swoja małą ojczyznę, jej dorobek, kulturę, zabytki, środowisko”

W ramach programu realizacji zadania publicznego pod nazwą „Poznajemy swoja małą ojczyznę, jej dorobek, kulturę, zabytki,  środowisko” Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje wyjazd do Borowej w dniu 16 maja 2012 roku.
Wyjazd jest bezpłatny współfinansowany przez Starostwo Powiatu Mieleckiego.

Mielecki magistrat wyprzedaje brzeg Wisłoki.

Nabywcą terenu jest Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie, który buduje tu wały przeciwpowodziowe.
- "Realizowane jest obwałowanie rzeki Wisłoki. Z tego obwałowania myśmy przygotowali projekt  dla rekreacji. To nie będzie taki zwykły wał, będzie ścieżka na tym wale, będą pola widokowe, wszystko oświetlone, będzie zejście od ulicy rzecznej, kładki i wyjście w kierunku dworku oborskich i to przedsięwzięcie zakłada określone wydatki, ponad 2 miliony złotych na ten cel"

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

20 marca w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny. Edycja 2012. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach. Pierwsza dotyczyła wiedzy z zakresu środowiska i jego ochrony i tutaj zespół w składzie Julia Herchel, Kinga Kapinos i Arkadiusz Paterak wywalczył III miejsce.
Druga drużyna brała udział w konkursie plastycznym, którego celem było wykonanie komiksu o tematyce „Ochrona lasów”. Julita Halaburda i Kamila Kończyk, które reprezentowały szkołę Podstawową nr.1 w tej dziedzinie zajęły II miejsce.

Podwójny sukces zawodniczki UKSB „Volant” Mielec

29.04.2012R. w hali sportowej w Niepołomicach zostały rozegrane Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie.  Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z Podkarpacia i Małopolski.
Awans uzyskali finaliści w poszczególnych grach. Badmintoniści z Podkarpacia dominowali w czterech z pośród pięciu gier. Jedynie w grze pojedynczej chłopców finał został rozegrany pomiędzy zawodnikami z Małopolski, natomiast w pozostałych grach w meczach o pierwsze miejsce grali nasi zawodnicy.

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

W II Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów wzięło udział 175 uczniów z 12 gimnazjów powiatu mieleckiego.
     Organizatorami konkursu było Mieleckie Koło Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego w Mielcu. W eliminacjach szkolnych spośród uczestników komisja wyłoniła 43 uczniów, którzy spotkali się w marcu  w I LO w Mielcu. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 11 uczniów  z Gimnazjum nr 2.

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Technicznych

W dniu 27 kwietnia br. w ZST odbył się Dzień Otwarty. Przybyłych gimnazjalistów z klas trzecich powiatu mieleckiego powitano w salach: 1, 65 i w „Kleksie”, gdzie mogli obejrzeć prezentacje multimedialne na temat kierunków kształcenia, istniejących kółek zainteresowań, imprez i wydarzeń szkolnych.
Młodzież, oprowadzana przez nauczycieli oraz uczniów wyróżniających się pomarańczowymi koszulkami z logo szkoły, miała okazję zobaczyć m.in. pracownie: obrabiarek CNC, silników, gastronomiczną, fizyki, historii, informatyki, przysposobienia obronnego, przedsiębiorczości, biologii, geografii, językowe, a także zwiedzić segment sportowy i zapoznać się z pracą biblioteki.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........