Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Diabli mnie biorą - Spektakl teatralny

Diabli mnie biorą to zaskakujące zwroty akcji, absurdalne poczucie humoru i dowcipne dialogi w brawurowym wykonaniu. Autorem i reżyserem jest Marek Rębacz, założyciel Polskiej Sceny Komediowej, jeden z najwybitniejszych i nielicznych, współczesnych komediopisarzy polskich
Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Nowego w Łodzi z Polską Sceną Komediową Marka Rębacza.

The Anonymous odkrywają kruczek prawny w ACTA

Treść przepisów ACTA jest bardzo ogólnikowa i dwuznaczna – można je interpretować na wiele sposobów. I tak, według jednej interpretacji, ACTA nie zagraża naszej wolności. Jednakże w brzmieniu innej, ACTA to najgorszy układ w historii nowoczesnej ludzkości, za pomocą którego nasza wolność zostanie nam odebrana, zaś wolny i otwarty internet jaki znamy, po prostu zniknie.

Zwolennicy ACTA utrzymują,
że każdy kraj, który ratyfikuje traktat, będzie mógł wybrać swobodnie jedną z jego wielu interpretacji.

To gigantyczne kłamstwo.

Wiecha na mieleckim stadionie

Remont mieleckiego stadionu trwa. Właśnie dotarł do symbolicznego momentu. Na konstrukcji dachu wschodniej trybuny stanęła wiechę. Mrozy nie pozwoliły na wykonanie wszystkich prac.

Wiecha, symbolicznie kończy pierwszy etap budowy trybun od strony Solskiego. Można już zobaczyć jak będzie wyglądał dach stadionu. Gotowa jest na razie konstrukcja nad wschodnią trybuną, wiosną zostanie zadaszona. Jest trochę za wysoka i za krótka tak że miejsca z przodu będą nie osłonięte. Zachodnia strona będzie taka sama. Mróz przerwał tylko część prac na zewnątrz trybun.

SAMORZĄDOWCY Z UKRAINY W MIELCU

Przedstawiciele ukraińskich samorządów oraz Instytutu Transformacji Społecznej z Kijowa przyjechali do Mielca w czwartek, 2 lutego, by poznać nasze doświadczenia we wspieraniu przedsiębiorczości. Wizyta studyjna ukraińskich samorządowców została przygotowana w ramach projektu „Tworzenie innowacji i inwestycji mechanizmów rozwoju obszarów miejskich", przygotowanego przez Instytutu Transformacji Społeczeństwa. Projekt przewiduje szkolenia i spotkania z władzami Puław, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Mielca, Tarnobrzega i Lubaczowa oraz instytucji wspierania biznesu.

Dzieci niepełnosprawne rozpoczęły sezon karnawałowy w SDK

W sobotę 21 stycznia w naszym Domu Kultury gościliśmy dzieci, młodzież i dorosłych wraz z rodzicami. Byli to członkowie „Rejonowego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży niepełnosprawnej ruchowo w Mielcu”, którego przewodniczącym jest pan Władysław Betlej.

APEL Parlamentarzystów i Samorządowców PiS Powiatu Mieleckiego

My parlamentarzyści i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Mieleckiego zwracamy się do wójtów i radnych z apelem o rozwagę w zakresie podejmowania decyzji dotyczących likwidacji szkół w waszych gminach. Z niepokojem obserwujemy skutki "reform" edukacyjnych przeprowadzanych przez PO – PSL, które okazują się bardzo szkodliwe, a w wielu przypadkach prowadzą wręcz do degradacji i niszczenia polskiego systemu oświaty. Aktualnie w gminach powiatu mieleckiego mamy do czynienia z nową niepokojącą falą planów, gdzie prócz zamknięcia placówek w Rydzowie i Złotnikach (Gmina Mielec) zamknięta ma zostać także szkoła w Górkach (Gmina Borowa). Obecna rzeczywistość w wolnej Rzeczypospolitej w zakresie likwidowania szkół budzi zrozumiały niepokój i opór środowisk lokalnych.

Apel o zaniechanie likwidacji szkół w Rydzowie i Złotnikach

W dniu 01 lutego 2012 w Szkole Podstawowej w Rydzowie odbyło się spotkanie wiejskie z udziałem lokalnej społeczności oraz przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy Wiejskiej Mielec oraz radnych powiatowych i gminnych. Przeprowadzone były rozmowy na temat dalszej perspektywy funkcjonowania placówki oświatowej w Rydzowie.

List do władz Gminy Mielec w sprawie likwidacji Szkół w Gminie Mielec

Do mojego Biura Poselskiego przyszli przedstawiciele zatroskanych rodziców o przyszłość swoich dzieci, uczących się w Szkołach Podstawowych Złotnik i Rydzowa. Już na wstępie mojego listu do Państwa, stanowczo oświadczam, że jestem przeciwny zamysłowi likwidacji tych szkół i w pełni podzielam ich niepokój. Jednoznacznie staję po stronie dobra dzieci, a tym samym społeczeństw tych miejscowości. Przyznajmy się publicznie, dla większości z nas, to właśnie w takiej Małej Wiejskiej szkole kształtowała się nasza osobowość i charakter, tam decydowaliśmy, jaki będziemy wykonywać w przyszłości zawód. Piszę to dlatego, żeby może jeszcze raz przypomnieć w tak bardzo ważnym momencie Państwa publicznej posługi, że bardzo istotna jest atmosfera i otoczenie w jakich przychodzi zdobywać wiedzę. Dzisiejsze badania naukowe potwierdzają, że Małe Szkoły lepiej kształcą, lepiej wychowują. I dlatego jestem po stronie dzieci i ich rodziców. Piszę „Małe Szkoły” z dużych liter, ze względu na szacunek jakim darzę wspaniałe zespoły pedagogiczne jakie po wielu latach udało się stworzyć, ale również same obiekty chlubiące się wspaniałą przeszłością i swoją historią każdego z osobna.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........