Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Realizacja projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej

25 października w Rzeszowie spotkali się marszałkowie województw Polski Wschodniej: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podlaskiego. Omawiali realizację projektu budowy sieci szerokopasmowego dostępu do
czytaj dalej
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!
Zdjęcie:UMWP/https://picasaweb.google.com/101556900048973267881/ZdjeciaOznaczoneGwiazdka?feat=flashalbum#5667887077057055154

Rusza budowa galerii Aviator?


Dzisiaj na polach gdzie ma powstać galeria Aviator chodziło kilku panów z papierami w rekach, dokonywali pomiarów i wiercili.
Czyżby przygotowania do budowy ??

Poszukiwany sprawca kradzieży mieszkaniowej

Policjanci mieleckiej komendy poszukują mężczyzny , którego portret pamięciowy publikujemy. Prezentowany na zdjęciu mężczyzna podejrzewany jest o włamanie do mieszkania i kradzież pieniędzy oraz biżuterii na ul. P. Skargi 13 w Mielcu w dniu 23 września br.
Rysopis sprawcy: wiek ok. 30 lat, wzrost ok. 175 cm, średnia sylwetka, włosy ciemne krótkie, twarz owalna o cerze lekko śniadej, oczy ciemne, małe.
Ubrany był w ciemna koszulkę t-shirt, ciemne spodnie. Posiadał przy sobie przedmiot przypominający latarkę lub miernik.

"Nowa” świetlica w mieleckim szpitalu

Mali pacjenci Szpitala Powiatowego w Mielcu dzięki wolontariuszom Fundacji Orange i sponsorom (m.in. Hotelowi Rado) korzystają już z Bajkowego Kącika, którym dzięki intensywnej a zaledwie dwudniowej pracy, stała się odnowiona świetlica Oddziału Dziecięcego. Przemianą zwykłej świetlicy w świat bajek kierowała Weronika Bogucka z Fundacji.
Nowe stoliczki, krzesła, pufy, ściany pokryte barwnymi obrazkami, materace, książki, zabawki, gry – wszystko to sprawiło, że dzieci od pierwszych dni funkcjonowania świetlicy w nowej szacie,

Ogłoszenie regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

Obwieszczenie regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie dot. przedsięwzięcia "likwidacja barier rozwojowych most na Wiśle ..."

Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Czekają nas podwyżki wody.

W najbliższych trzech latach Polska musi zmodernizować instalacje wodno-kanalizacyjne tak, aby spełniały normy unijne. Inwestycje będą kosztowne, wzrosną zatem ceny wody.Jeśli Polska nie zmodernizuje do 2015 roku instalacji wodno-kanalizacyjnych, Unia Europejska nałoży na nas karę: według Wprostu będzie to 4 mln 143 tys. euro dziennie.

Bezrobotni z Podkarpacia będą zbierać zioła

200 osób, głównie bezrobotnych, zostanie przeszkolonych w tradycyjnym zbieraniu, suszeniu i sprzedaży ziół w ramach międzynarodowego projektu "Traditional & Wild".
Celem tego projektu, który prowadzony jest jednocześnie na Podkarpaciu oraz w niektórych regionach Czech, czytaj dalej
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Dookoła świata

Kiedyś Fogg w powieści Verna "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" a teraz mielczanka Beata Świerczyńska wyruszyła w świat. Wraz ze swoim partnerem Tomaszem Ulmanem wyruszyli w podróż marzeń. Zarabiali na nią przez dłuższy czas pracując w Londynie. Nie dostali urlopu więc musieli rozstać się z pracodawcą. Całość zaplanowana jest na 18 miesięcy. Swoją podróż łączą z wolontariatem. Liczą na pomoc backpackerów spotykanych na drodze.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........