Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zmiany w Policji w Mielcu

Szykują się zmiany w podkarpackiej policji. Z Dębicy do Mielca ma przejść komendant Andrzej Świder. Zastąpić ma Mirosława Furdynę, który ma przejść do Tarnobrzega. Komendant wojewódzki poprosił o opinię w tej sprawie starostę mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza. Komendant Mirosław Furdyna ma bardzo dobrą opinię. Mielec jest miastem bezpiecznym, w którym nie ma poważniejszych przestępstw. Zdaniem starosty to zasługa właśnie miejskiego szeryfa. Andrzej Chrabąszcz uważa, że komendant Furdyna powinien zostać na stanowisku.

Interpelacja Posła na Sejm Krzysztofa Popiołka ws. Farm Wiatrowych

Składam interpelację poselską w sprawie braku jednoznacznych uregulowań prawnych, dotyczących lokalizacji elektrowni wiatrowych w Polsce. Problem z lokalizacją farm wiatrowych istnieje już od kilku lat i jest powodem coraz poważniejszych konfliktów społecznych. Obecne rozwiązania prawne dają dość dużą dowolność interpretacyjną przepisów, co daje pole do nadużyć zarówno przez inwestorów jak i organów samorządu terytorialnego, wydających decyzje o warunkach zabudowy, czy to podczas uchwalaniu planów zagospodarowania przestrzennego. Takie stwierdzenie nie jest gołosłowne, gdyż przeprowadzane działania kontrole NIK to potwierdzają.

Wieczornica katyńska

12 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Chorzelowie miała miejsce wieczornica patriotyczna nosząca tytuł „ Katyń – przebaczyć tak, zapomnieć - nie”, którą przygotowali uczniowie szkolnego Koła Historycznego. To niezwykłe spotkanie poświęcone było Polakom wymordowanym przez totalitaryzm sowiecki w 1940 r. w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły – pani Mirosława Wydro, która powitała przybyłych gości, a następnie wszyscy zgromadzeni mieli możliwość wysłuchania montażu poetycko – muzycznego dotyczącego tragedii katyńskiej.

Trzecia edycja konkursu „... - oczami dziecka”

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu plastycznego: „... - oczami dziecka”. W pierwszej odsłonie konkursu w 2010 r. tematem prac plastycznych była nowo otwarta pływalnia na osiedlu Smoczka, a w ubiegłym roku uczestnicy malowali Mielec. W tym roku również postanowiliśmy tematem konkursu nawiązać do naszego miasta.

Nowości na wiosnę...

Spółdzielczy Dom Kultury serdecznie zaprasza do korzystania z nowych form działalności, przygotowanych z myślą o mieszkańcach naszego miasta.
Pierwsza z nich, to działający już na osiedlu Lotników przy ul. Bajana Mały Klub Malucha „Aniołkowo”. Klub otwarty jest od 2 kwietnia i już od pierwszego dnia zapełnił się maluchami, które chętnie spędzają w nim czas na zabawie z rówieśnikami. W Aniołkowie rozpoczynamy nabór na zajęcia zorganizowane, zamknięte, na które zapraszamy dzieci w wieku 3-4 lata.

Werdykt jury Eliminacji XII Edycji Konkursu Piosenki Angielskiej

Jury jest pełne uznania dla wszystkich uczestników eliminacji. Gratulujemy laureatom, wszystkim zaś życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów w artystycznych przedsięwzięciach.
Wszystkim życzymy wielu sukcesów i powodzenia podczas finału konkursu.

Jury po wysłuchaniu 36 uczestników w czterech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe IV - VI, gimnazja, szkoły średnie) postanowiło nominować do kolejnego etapu konkursu następujące osoby:

Przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej W Jaślanach zawiadamia i przeprasza mieszkańców gminy Tuszów Narodowy, że w dniu 17 kwietnia 2012 roku (wtorek) w godzinach od 7:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostawie wody.
Przyczyną przerwy są prace konserwacyjno – remontowe na urządzeniach elektroenergetycznych przeprowadzane przez PGE Dystrybucja S.A.

Policjant, który mi pomógł

Do 31 maja będą przyjmowane zgłoszenia kandydatów do tytułu "Policjant, który mi pomógł". To V edycja plebiscytu, który ogłosiło Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Ta inicjatywa ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Protest przeciwko skrajnej patologicznej polityce KRRiTV

Nie dotyczy to tylko społeczności mieleckiej ale wszystkich nas, dlatego uważam że należy o tym powiedzieć.
Członkowie Rady Programowej Radia Kraków złożyli dziś rezygnację z członkostwa w tej Radzie na znak protestu przeciw skrajnie patologicznej polityce medialnej prowadzonej przez Jana Dworaka i KRRiT, a także struktur kierowniczych Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........