Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Media Polonijne w Mielcu

Ponad stu dziennikarzy polonijnych gościło w Mielcu w czwartek, 13 września. Uczestnicy XX Światowego Forum Mediów polonijnych spotkali się m.in. z władzami miasta, powiatu oraz zarządzającym Specjalną Strefą Ekonomiczną, zwiedzili również PZL Mielec oraz Jadernówkę i Dworek Oborskich.
Uczestnikami Forum są dziennikarze polonijnych czasopism, rozgłośni radiowych i telewizji, którzy swoim rodakom zagranica relacjonują zarówno życie Polonii jak i to, co dzieje się w Polsce. Wśród gości byli Polonusi nie tylko z Europy, ale również ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i RPA.

Nie kupisz czeskiego piwa

W dniu 16 września 2012 r. Główny Inspektor Sanitarny wydał decyzję o wstrzymaniu na terenie całego kraju sprzedaży wszystkich alkoholi dostępnych w punktach sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz w punktach gastronomicznych, pochodzących z Republiki Czeskiej, z wyjątkiem piwa i wina.
W związku z przypadkami zatrucia alkoholem metylowym w Republice Czeskiej, których źródłem jest sfałszowany alkohol, wprowadzony do sprzedaży na terenie Czech, konieczne jest podjęcie szczególnych środków ostrożności. Alkohol metylowy, który znajduje się w sfałszowanych markach kilku wyrobów wysokoprocentowego alkoholu jest niebezpieczną trucizną, której spożycie może być śmiertelne.  Ze względów bezpieczeństwa Ministerstwo Zdrowia zaleca powstrzymanie się od konsumpcji jakiegokolwiek alkoholu pochodzącego z Republiki Czeskiej.

Dies irae? Andrzeja Talarka

13 września 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli, Stowarzyszenie Literackie Witryna zorganizowało promocję tomiku poezji Andrzeja Talarka " DIES IRAE?"
Poetycki come-back  Andrzeja Talarka do Stalowej Woli

Promocja tomiku „Dies irae? Wiersze niepolityczne” Andrzeja Talarka w Stalowej rozpoczęła się od nieprzewidzianego zgrzytu: jako że to był 13 września 2012 r., jakiś kot albo inny zły omen pomieszał drogi, w efekcie czego  zamiast pod Miejską Bibliotekę Publiczną Filię Nr 2 dotarliśmy pod… Miejski Dom Kultury, notabene leżący nieopodal, jednak przy kompletnym braku oznaczenia nazw ulic nie mogliśmy być pewni gdzie się znajdujemy. Na szczęście reszta imprezy przebiegła bez zakłóceń.

Pożegnanie Rafała

7 września w Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym w Mielcu odbyło się uroczyste pożegnanie Rafała Bąka z okazji zakończenia edukacji w placówce. W uroczystości brali udział rodzice i rodzeństwo Rafała, Dyrektor OREW, koledzy z grupy oraz opiekunowie. Rafał został uhonorowany przez p. Dyrektor i Komendanta Skautów ,, Złotą Odznaką Zielonego Skauta’’. Jest ona przyznawana za wybitne osiągnięcia w drużynie, a Rafał jako jeden z pierwszych skautów przyczynił się do jej funkcjonowania. Jubilat otrzymał również na pamiątkę skautowski strój.

Policja otrzymała laserowe mierniki prędkości

Podkarpaccy policjanci zostali wyposażeni w 31 nowych laserowych mierników prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR. Teraz funkcjonariusze z wszystkich komend miejskich i powiatowych regionu będą mogli wykorzystywać, te nowoczesne urządzenia w celu ujawniania kierujących przekraczających dozwoloną prędkość.

Podkarpacka Policja dysponuje już 33 laserowymi miernikami prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR. Dotychczas po jednym urządzeniu wykorzystywali w służbie policjanci z Rzeszowa i Łańcuta.

IV rozbiór Polski

17 września, w 73 rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskie Kresy Wschodnie, odbyły się mieleckie uroczystości upamiętniające Dzień Sybiraka, dzień pamięci o wszystkich naszych rodakach zesłanych na Sybir w latach 1600-1956.

Obchody święta, którego organizatorem był Związek Sybiraków Koło Terenowe w Mielcu,  rozpoczęły się o godz. 15:30 od mszy św. w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Mielcu. Po zakończonej mszy, wszyscy uczestnicy uroczystości przenieśli się pod Pomnik Sybiraka, gdzie po odśpiewaniu hymnu Sybiraków w krótkich przemowach wspominano losy zesłańców.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........