Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dla Kasi SUN-DAY Music Events

24 czerwca SUN -DAY w Ośrodku wypoczynkowym w Rzemieniu
charytatywnie dla Kasi Tabor zagrają Benny G.,Mathew, Cherry Coke, Mike Evans, Adi, Edy, Calvin Fridge Pumba, Nexx Saimon Matheo.
O 18:00 zespół muzyczny "Lies"
O 20:00 Impreza klubowa
Pokaz sztucznych ogni

 Osiemnastoletnia Kasia Tabor z Przecławia od 12 lat zmaga się z chorobą nowotworową. Szansą na wyzdrowienie lub choćby poprawę jej stanu zdrowia jest leczenie w specjalistycznej klinice onkologicznej w Niemczech. Niestety, rodziny Taborów nie stać na opłacenie drogiego leczenia. 70-dniowa kuracja kosztuje ok. 80 tysięcy euro (ok. 335 tysięcy złotych).

Godne uwagi uzupełnienie biogramu śp,Ryszarda Skóry

4 września 2009 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie II Wydział Karny (sygn. akt IIK 6/09) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Janusz Chodorowski złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował on z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz, że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach. Sąd oparł swój wyrok o zeznania byłego esbeka rezydującego wówczas na terenie WSK "PZL-Mielec". Zeznał on podczas
procesu, że wpisał i założył teczkę agenturalną bez wiedzy zainteresowanego. Spośród wielu znawców tej materii i komentatorów, taką działalność pracownika SB można włożyć między bajki. 

Dzisiaj w Polsce obchodzimy dzień wolności podatkowej.

Dzisiaj w Polsce obchodzimy dzień wolności podatkowej. Pozornie mogłoby się wydawać, że tego rodzaju święto może być miłą odmianą w stosunku do kolejnych obchodów rocznicy klęski narodowej. Niestety to tylko pozory. Wyjaśnijmy zatem czym jest ów „dzień wolności podatkowej”. W pewnym uproszczeniu jest to dzień w którym przeciętny podatnik zarobił już tyle, że może opłacić swoje całoroczne zobowiązania wobec państwa. Ekonomiści z Centrum im. Adama Smitha wyliczyli, że w Polsce 21 czerwca podatnicy zarobili już tyle, że gdyby 100 % swoich dochodów przeznaczyli na opłacenie podatków, to nie mieliby już w tym roku żadnych zobowiązań wobec państwa. Podatnik może zatem dziś odetchnąć z ulgą, że wreszcie zaczyna pracować na siebie.           Problem tkwi jednak w tym, że podatnik musiał wstrzymywać oddech aż do połowy roku.

Moja mała ojczyzna - z życia mojej szkoły


W dniu 15 czerwca 2012r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom VIII edycji konkursu gminnego „Moja mała ojczyzna – z życia mojej szkoły". Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Mielec. 
Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół w Trześni przy współpracy Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie.

GIGABAJT - uroczyste wręczenie nagród

W dniu 19 czerwca 2012 roku, w siedzibie  Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Tarnobrzegu zostały wręczone nagrody oraz dyplomy laureatom VI Międzypowiatowego Konkursu Informatycznego „GIGABAJT 2012”.

Do tegorocznej edycji Międzypowiatowego konkursu informatycznego dla uczniów szkół podstawowych „Gigabajt 2012” przystąpiło 115 uczniów szkół podstawowych z powiatów tarnobrzeskiego, mieleckiego i stalowowolskiego, spośród których w pierwszym etapie wyłoniono 80 uczestników, następnie w eliminacjach półfinałowych wyłoniono 30 uczniów, z pośród których, podczas zmagań finałowych, wybranych zostało 15 laureatów.

Lekcje dla uczniów szkół podstawowych nt. podatników oraz paragonów fiskalnych


W ramach letniej akcji 'Nie bądź jeleń weź paragon' pracownicy Urzędu Skarbowegow Mielcu przeprowadzili lekcje dla uczniów 13 klas V i VI w Szkołach Podstawowych nr 1 oraz nr 9 w Mielcu. Tematem lekcji były podatki (skąd mamy na wydatki- wszyscy płacimy podatki) oraz korzyści płynące z posiadania paragonu.Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Wykazali się znajomością celowości podatków. 

Sprzedaży tzw. "resztówek" w agencjach rozwoju regionalnego

W czerwcu br. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zakończy procedurę sprzedaży akcji siedmiu agencji rozwoju regionalnego, w których jest mniejszościowym udziałowcem. Zgodnie z art. 4181 Kodeksu spółek handlowych będące własnością ARP S.A. akcje (od 0,07% do 1,60% akcji) przejmą pozostali akcjonariusze tych spółek lub same spółki.

Zbycie tzw. „resztówek” to realizacja zapisanej w strategii ARP S.A. polityki właścicielskiej Agencji, zaakceptowanej przez Ministra Skarbu Państwa. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. realizuje procedurę sprzedaży akcji w agencjach, w których jej udział kapitałowy jest znikomy. 

Lekcja w Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu


W W poniedziałek 18 czerwca uczniowie kl 1a byli na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

Uczestniczyli w bardzo ciekawym pokazie umiejętności strażackich i poznali urządzenia służące udzielaniu pomocy. 
Dużą radość sprawiło dzieciom polewanie wodą z węża strażackiego i pokaz podnoszenia drabiny na wysokość 44 metrów.

Policjanci zatrzymali nocnego włamywacza do biblioteki

Wczoraj w nocy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do budynku biblioteki miejskiej przy ul. Kusocińskiego w Mielcu. Nie zdążył nic zabrać. Dzisiaj usłyszał zarzuty.

W nocy z wtorku na środę około godz. 1.20 dyżurny KPP w Mielcu otrzymał anonimowe zgłoszenie o odgłosie wybijanej szyby najprawdopodobniej w budynku biblioteki przy ul. Kusocińskiego. Natychmiast na miejsce zgłoszenia skierowano patrol policyjny.

Pierwszy z trzech festynów plenerowych odbył się na osiedlu Lotników

Ładna pogoda, która wytrzymała w zasadzie do końca, muzyka w rytmie przebojów EURO 2012, konkursy zręcznościowe, „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, quizy wiedzy o trwającym EURO, drobne upominki - to wszystko czekało na dzieci biorących udział w środowym festynie na Osiedlu Lotników.
Największym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko dla najmłodszych pełne kolorowych zabawek, klocków, namiotów, tuneli, z wielkimi kręglami, kolorowymi piłkami, zabawkami edukacyjnymi, ale co najważniejsze z kącikiem malowania twarzy i malowania paznokci. W miasteczku bawili się najmłodsi w towarzystwie rodziców i harcerzy z VIII Drużyny Harcerskiej EUREKA. Młode harcerki same animowały konkursy i dbały o dobre samopoczucie najmłodszych uczestników zabawy. Dorocie, Justynie, Natalii, Kamili, Magdzie M., Ewelinie, Karolinie i Magdzie Ł. oraz Pani Annie Marek z ZHP serdecznie za pomoc dziękujemy.

Od 26 czerwca dzieci muszą posiadać własny paszport

26 czerwca br. tracą ważność wpisy dzieci do paszportów rodziców. Oznacza to, że wszystkie dzieci przy przekraczaniu granicy będą musiały posiadać własny dokument podróży. Zmiana dotyczy tylko dzieci, które zostały wpisane do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 r. 

Bowiem od sierpnia 2006 r. stosowana jest zasada „jedna osoba, jeden paszport” i nie ma już możliwości wpisania dziecka do paszportu rodzica podaje MSW

Koalicja i PIS szkodzą kościołowi - likwidacja Funduszu Kościelnego

W ramach nieosłabiania kościoła projekt ustawy o nieprzedawnianiu przestępstw pedofilii i homoseksualizmu zostanie odrzucony. Ta ustawa mogłaby zrobić wiele krzywd klerowi polskiemu, a TEGO Premier nie chce


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........