Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Wieczór kolęd w Szkole Muzycznej

To już kolejny w ostatnich latach koncert przedświąteczny, który ma swój niepowtarzalny klimat, dźwięk, smak, zapach … To „WIECZÓR KOLĘD”.

W tym roku koncert odbył się 22 grudnia 2011 roku.

Kolędy, pastorałki, pieśni kolędowe i inne brzmienia Bożonarodzeniowe w pięknej oprawie muzycznej to stała tradycja Szkoły. Tak jak w poprzednich latach, również i teraz mieliśmy okazję posłuchać zespołów, które na „co dzień” działają pod opieką naszych nauczycieli. Wystąpiły również składy kameralne i orkiestry, które specjalnie na tą wyjątkową okazję przygotowały niepowtarzalną prezentację muzyczną.

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to - według teologów - najważniejsze po Wielkanocy święto w roku. Jest to święto chrześcijańskie, wprowadzone dla uczczenia tajemnicy narodzenia Jezusa Chrystusa. Obchodzone je od IV wieku, najpierw w Rzymie.

W tamtym okresie na polecenie cesarzowej Heleny w Betlejem, miejscu narodzenia Jezusa, wzniesiono bazylikę Narodzenia Pańskiego. Później upowszechnił się zwyczaj budowania stajenki na pamiątkę, że Jezus narodził się właśnie w tym miejscu.

Pierwsza informacja o święcie Bożego Narodzenia obchodzonym 25 grudnia pochodzi z roku 356. Wcześniej dzień narodzin Jezusa obchodzono prawdopodobnie 6 stycznia. 25 grudnia ustanowiono dniem świątecznym jako przeciwwagę do pogańskiego święta słońca.

Podobnie jak dzień, nieznany jest dokładny rok narodzin Jezusa, ale wiadomo już prawie na pewno, że nie jest to rok tzw. zerowy, wymieniany w Nowym Testamencie. Król Herod zmarł w 4 roku p.n.e., dlatego niektórzy badacze skłaniają się do przyjęcia właśnie tego roku jako daty narodzin Jezusa; inni sądzą, że gwiazda betlejemska, towarzysząca narodzinom, była kometą Halleya widoczną w 12 roku p.n.e. lub kometą opisaną przez chińskich kronikarzy w 5 roku p.n.e.

W średniowieczu święto Bożego Narodzenia było obchodzone niezwykle hucznie i wesoło


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........