Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mieleckie rozmaitości folkowe

Tegoroczne Mieleckie Rozmaitości Folkowe odbyły się jak co roku na bocznym boisku Stadionu Gryf przy ul. Warszawskiej. Gwiazdą był Marcin Miller z grupy Boys. Impreza rozpoczęła się mszą dziękczynną w bazylice Mniejszej pw. Św. Mateusza, a następnie korowód dożynkowy przeszedł ulicami Starego miasta na stadion Gryfu. Na płycie boiska każda gmina otrzyma domek wystawienniczy w którym prezentowała dorobek swojej gminy.

Mieleccy twórcy na Gryfie

Dwa mieleckie stowarzyszenia: Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej i Klubu Środowisk Twórczych TMZM prezentowały swoje prace w sobotę za Miejską Biblioteką Publiczną a w niedzielę na stadionie Gryfu w czasie  Mieleckich Rozmaitości Folkowych.
Zobaczyć można było prace malarskie i rzeźbę. Można było spotkać się i porozmawiać z artystami.

I Mieleckie zawody spadochronowe

Tegoroczne Dni miasta Mielca, odbywające się cyklicznie w ostatni weekend sierpnia na błoniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uświetniły zawody spadochronowe.
Współzawodniczyli skoczkowie ze Związku Polskich Spadochroniarzy o Puchar Prezydenta Miasta Mielca, oddali skoki z aeroklubowego samolotu PZL-101 Gawron na boisko boczne MOSiRu. 

DNI MIELCA 2012

Co roku  Samorządowe Centrum Kultury organizuje na terenach rekreacyjne MOSiRu (Błonia), święto wszystkich mielczan, Dni Mielca Co było?  Wyliczmy: Supersprint samochodowy, wystawa szybowców, zawody spadochronowe, Zlot pojazdów zabytkowych z  uliczną paradą, prezentacja drużyny Tauron Stal Mielec przed nowym sezonem, zawody balonowe. 
Zagrał Próg, Error, CIRYAM, Zero Procent, Video, Chrząszcze a rozśmieszać próbował Andrzej Grabowski. Wieczór zakończył Muniek Staszczy

Mistrzostwa Mielca w sportach samochodowych.

fot: Automobilklub Mielecki
Pierwsze samochody zameldowały się na targowisku równo o godzinie 16,00. Startujący kierowcy pokonując z pozoru prostą trasę przejazdu wykręcali różne czasy. Unoszący się zapach gumy przyciągał rzesze kibiców i sympatyków sportów samochodowych.
Drugi przejazd dzisiejszego dnia odbywał się na strefie obok dawnego salonu meblowego BRW. Tam inny profil toru, długość 1300 metrów oraz szykany zwalniające dawały przedsmak małego rajdu. Dobrze radzono sobie z nawrotem prawym i lewym, były następne przejazdy i lepsze czasy.

Kryptonim Free Hugs

W czasie tegorocznych Dni Mielca 25 sierpnia, została zorganizowana akcja...darmowego przytulania. Zobacz fotorelację z tego niecodziennego zdarzenia. Galeria zdjęć


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........