Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Jak zarabiać, to tylko w miejskiej spółce!

Zaglądamy do portfeli prezesów spółek komunalnych w Mielcu. Nie wszystkim schudły  
Niektórzy szefowie spółek  komunalnych mają wyższe pobory od prezydenta Mielca. Jeśli chodzi o zarobki, rekordzistą jest Wacław Korona, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

czytaj dalej

Pierwsze lądowanie LPR na mieleckim heliporcie

Wczoraj Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oficjalnie lądowało po raz pierwszy i miejmy nadzieje ostatni na mieleckim przyszpitalnym lądowisku. Około godziny 16:00 śmigłowiec Eurocopter EC-135, o znakach SP-HXX i znaku wywoławczym "RATOWNIK 10" zgłosił chęć lądowania. Siadł na płycie wraz z pacjentem na pokładzie, który został przetransportowany na jeden z oddziałów. Lądowisko otwarte na początku roku nie przyjmowało śmigłowców ponieważ nie posiadało odpowiednich "papierów". Na otwarciu pojawił się Black Hawk ale tylko zawisł kilka centymetrów nad płytą.  Wartość lądowiska to 3 mln 215 tys. zł

Przedszkola w wakacje nie mogą być droższe

Według doniesień prasowych (Gazeta Stołeczna, Super Express 10 lipca 2012 r.) rodzice dzieci z przedszkola w Józefowie koło Warszawy zostali powiadomieni o wprowadzeniu przez gminę opłaty za pobyt dzieci w lipcu i sierpniu. Minister Krystyna Szumilas poleciła mazowieckiemu kuratorowi oświaty przeprowadzenie kontroli w przedszkolu.

Spotkanie poszkodowanych podwykonawców w Rzeszowie. Posłuchaj.

W dniu 5 lipca 2012 roku odbyła się debata na temat sytuacji podwykonawców przy realizacji inwestycji drogowych na Podkarpaciu. Spotkaniu przewodniczył senator Władysław Ortyl. Wśród zaproszonych gości był m.in. Stanisław Ożóg (poseł na Sejm RP), Bogdan Rzońca (poseł na Sejm RP), Józefa Hrynkiewicz posłanka na Sejm, Andrzej Adamczyk poseł ziemi małopolskiej.
       W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele GDDKiA, wykonawców, oraz firm - podwykonawców inwestycji infrastrukturalnych.  - Podwykonawcy, którzy nie dostali pieniędzy za roboty na autostradzie, nie mają, co liczyć na rekompensaty – oceniają podkarpaccy parlamentarzyści PiS.

Pas zieleni ochroni dzieci?

Przy pływalni krytej na osiedlu Smoczka jest wciąż nie ogrodzony plac zabaw. Od ruchliwej drogi dzieli go pas zieleni i chodnik. Radni miejscy chcą zbudować wokół placu mur, płot, czy inne ogrodzenie.  Tak było dwa miesiące temu. Chodziło o oddzielenie tego miejsca od ruchliwej drogi. proponowano aby zasadzić tuje. I co? I nic.
 – Na ten plac zabaw przychodzi naprawdę bardzo dużo dzieci, które wdychają spaliny z ul. Wolności, a do tego są narażone na śmiertelne niebezpieczeństwo – mówią rodzice - o tragedię naprawdę nie trudno.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........