Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Rusza druga odsłona „Tańczyć każdy może”

Wspólnie, instruktorzy tańca z SDK, dzieci i młodzież z KTT „Żaczek”, seniorzy z mieleckich i przecławskiego klubów seniora, dzieci i młodzież niepełnosprawna rozpoczęła realizację projektu ‘Tańczyć każdy może”. Projekt skierowany jest do wszystkich miłośników tańca bez względu na wiek, posiadane umiejętności, predyspozycje. Naukę na warsztatach tanecznych rozpoczęły już równocześnie dwie grupy kursantów. W jednej uczą się dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami, w drugiej seniorzy. Obie te grupy prowadzone są przez Luizę Kozioł i Marka Lesia. W zajęciach pomagają im najlepsze pary z KTT „Żaczek”, które również zaangażowały się w realizację projektu. Swoje taneczne umiejętności i pasję do tańca będą przekazywać innym...

Huczne obchody piętnastej rocznicy powstania Klubu Seniora „Wrzos”

W czwartek 26 kwietnia swoje 15-ste urodziny obchodził najmłodszy Klub Seniora działający pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu.
Na wstępie uroczystości historię powstania klubu przedstawiła jego obecna przewodnicząca Pani Władysława Cegielska. Goście usłyszeli, iż klub powstał w kwietniu 1997 r. z inicjatywy ówczesnej kierownik SDK Pani Jadwigi Klaus, przyjął nazwę „Wrzos”, jego pierwszą przewodniczącą została Pani Regina Dzieciuch, a opiekunką z ramienia MSM Ewelina Sieroń. Z upływem lat liczba członków systematycznie rosła, w pewnym momencie przekroczyła 50 osób. Obecnie do klubu należy 38 osób, funkcję przewodniczącej pełni Pani Władysława Cegielska, a opiekunką jest Urszula Gładyszewska-Wałek.

Wizyta przedstawicieli projektu „Nauka i praca – wspólna sprawa” w miastach powiatu Olpe

W dniach 24-28 kwietnia 2012 roku delegacja składająca się z przedstawicieli projektu „Nauka i praca – wspólna sprawa”, z Panią wicedyrektor CKPiDN Anną Butryn, nauczycielami przedmiotów zawodowych ze szkół ponadgimnazjalnych w Mielcu, przebywała z wizytą studyjną w miastach powiatu Olpe, leżącym w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna – Westfalia. Było to pierwsze zadanie w ramach projektu „Nauka i praca – wspólna sprawa” współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”.

„Dzień Aktywności Sportowej” - trwają przygotowania

Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Mielcu oraz Komitet Organizacyjny rozpoczęli przygotowania do imprezy sportowej pod nazwą „Dzień Aktywności Sportowej”, która odbędzie się 29 maja 2012 roku w godzinach 10.00 – 14.00 w Hali Sportowo – Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu.
Jest to impreza realizowana w ramach zadania publicznego pod tytułem „Sprawni Niepełnosprawni” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Województwa Podkarpackiego.

Z obiektywem po mieście Mielec - os.Dziubków . część1

Jak zapowiadałem obejdę z obiektywem po naszym mieście, ulica za ulicą, blok za blokiem, krok po kroku, każdy na zewnątrz i od podwórka.
Trudna i mozolna praca do wykonania, kłopoty zazwyczaj z samochodami, ciasno na podwórkach.
Ale takie są oczekiwania naszych Mielczan na obczyźnie. Zapraszam do albumu  Mielecki pejzaż wiosenny ,garnek.pl,plus.google.com i do chomikuj.pl.
W tych albumach zdjęcia będą na bieżąco uzupełniane, pojawią się tam Pozdrowienia z Mielca.
Fotomontaże pod tytułem samoloty nad Mielcem i zdjęcia do video klipu PZL-Mielec Bies oraz An-2.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........