Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Prezenty leciały z nieba w galerii Aura w Mielcu

Za nami pierwsza, w historii Galerii Aura, impreza mikołajowa. Interesujące wydarzenie, które odbyło się w ubiegłą niedzielę, przybliżyło wszystkim Klientom atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Imprezę rozpoczął przemarsz, przez centrum Mielca, Świętego Mikołaja i jego pomocników, którzy osobiście zapraszali wszystkich na moc atrakcji czekających w Galerii Aura.

Pachnąca lasem choinka, „Opowieść wigilijna” czytana przez konferansjera, wspólne kolędowanie, Mikołaj wręczający prezenty oraz pamiątkowe zdjęcie ze Świętym - to tylko część atrakcji, jakie przygotował organizator. Wśród dzieci dużym powodzeniem cieszyły się: wykonywanie łańcuchów choinkowych, malowanie twarzy czy konkursowe ozdabianie bombek.

Dla najmłodszych przygotowano także pokazy tańca break dance oraz występy tancerki tańca latynoamerykańskiego, znanej z programu „Jaka to melodia”. Zabawy taneczno – ruchowe, do których animatorzy zapraszali dzieci, sprawiły maluchom dużo radości. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i dzięki temu mogły ujawnić swoje taneczne talenty. Zabawy było co niemiara!

Otwarte Mistrzostwa SKF ODEK modeli balonów z bibułki


Spółdzielczy Dom Kultury - wspólnie z SKF ODEK zaprasza na zawody balonowe
Zawody planowane są na 17 grudnia - sobota - na terenach MOSiR za Hotelem Polskim. Start od 10:00. Jeśli aura nie dopisze (będzie wiało lub będzie padać deszcz lub śnieg) wówczas zawody zostaną przeniesione na 18 grudnia - niedziela - na godzinę 14: 00.

PZL Mielec wiarygodną firmą

Należące do koncernu Sikorsky Aircraft Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otrzymały specjalne świadectwo Izby Celnej.
Dokument AEO jest przyznawany przedsiębiorstwom wiarygodnym i wypłacalnym, których działalność związana jest z uczestnictwem w czynnościach opartych na przepisach wspólnotowego prawa celnego.
Uznawany w całej Wspólnocie certyfikat jest gwarancją, że podmiot gospodarczy ma wysoką wiarygodność dla organów celnych

Mikołajowe potyczki przedszkolaków

8 grudnia 2011 r. z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas odbyło się spotkanie mikołajkowe z przedszkolakami. Członkinie koła w prezentacji multimedialnej przybliżyły dzieciom życie i działalność świętego Mikołaja - biskupa. Już teraz maluchy nie będą miały problemu z odróżnieniem biskupa od Mikołaja coca-coli.
Podczas spotkania dzieciaki rozwiązywały krzyżówki związane z grudniem, atmosferą przedświąteczną, śpiewały piosenki o Mikołaju. Dzielnie przeciskały się przez „komin świętego”, pakowały prezenty w "pracowni aniołków”.Wykazały się spostrzegawczością w wyszukiwaniu różnic na mikołajkowych plakatach, które wykonała p.Jadwiga Brożyna.

Konkurs „Mistrz Sudoku 2011 ZSE w Mielcu”


13 grudnia 2011 r. został przeprowadzony przez członków Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROEKONOMIK” IV Konkurs „Mistrz Sudoku 2011 ZSE w Mielcu”.

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów.

I etap w regulaminowym czasie ukończyło 23 uczestników, z których 18 bezbłędnie rozwiązało Sudoku. Najszybciej poprawnie rozwiązał Sudoku uczeń klasy II a T Łukasz Ofiara.

Do II etapu zakwalifikowano 10 uczestników. Wszyscy rozwiązali Sudoku o średnim poziomie w regulaminowym czasie. Tylko jeden uczestnik popełnił błąd. Znów najszybszy był Łukasz Ofiara.

Do III etapu zakwalifikowano 8 uczestników. Wszyscy rozwiązali Sudoku o wysokim stopniu trudności w regulaminowym czasie. 6 uczestników rozwiązało Sudoku prawidłowo.

Mielecki breakdance za oceanem!

Dwójka mieleckich tancerzy breakdance - Dominika Obara i Maciek Zbrzezny na zawodach Outbreak Europe w Trencinie na Słowacji dostała nominację do reprezentowania Polski (razem z 6 innymi tancerzami) na prestiżowych zawodach freestyle "Outbreak 7 ? World Finals" w Orlando (USA). Maciek z Dominiką wezmą też udział w zawodach "United Styles 7"- world bboy cup w Bostonie 17 i 18.12.2011. Warto wspomnieć, że Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu - dumny posiadacz miana Miejsca Odkrywania Talentów - jest sponsorem wyjazdu tancerzy do USA (ufundowało przeloty z Polski do USA i z powrotem).

Powiat Mielecki szkoli organizacje pozarządowe


W miniony poniedziałek organizacje pozarządowe działające w Powiecie Mieleckim miały możliwość uczestniczyć w szkoleniu; „Zasady realizacji, rozliczania i sprawozdawczości zadań na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” prowadzonym przez doświadczonego szkoleniowca Pana Artura Gluzińskiego, autora książki "Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie", byłego pracownika Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wykładowcę akademickiego, powołanego przez Ministra Rozwoju Regionalnego na eksperta do oceny projektów realizowanych w ramach programów operacyjnych na lata 2007-2013 oraz asesora akredytowanego przy MSWiA do oceny projektów w ramach Działania 5.2 PO KL "Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej".

Polscy lekarze na mieleckiej hali

Mistrzem Polski drużyna Puławy-Dęblin
W XVII Mistrzostwach Polski Lekarzy w Halowej Piłce Nożnej Mielec 2011 mistrzami okazali się lekarze z drużyny PPMK Puławy-Dęblin. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Białegostoku, a na trzecim z Zabrza. Tuż za podium znaleźli się torunianie. Impreza integrująca środowisko lekarzy odbywała się w hali Szkoły Podstawowej nr 11, a była organizowana m.in. przez mielecki szpital.

Most znowu łączy

Wierzchowiny i Wolę Wadowską znów połączył most na rzece Jamnica. 15 grudnia po ponad trzymiesięcznych pracach nastąpiło oficjalne otwarcie mostu, którego całkowita wartość budowy wyniosła 2 mln 302 tys. złotych. Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali Andrzej Chrabąszcz Starosta Powiatu Mieleckiego, Stefan Rysak Wójt Gminy Wadowice Górne, Maciej Jemioło Radny Powiatu Mieleckiego.

Urząd Gminy wiejskiej Mielec przeprowadza się

Przeprowadza się o zaledwie 400 metrów. Gmina wiejska Mielec kupiła budynek należący wcześniej do RUCHu. Nowy budynek wraz z 28 arową działką kosztował 930 tys. zł Gmina wynajmowała tam już pomieszczenia, dla pań z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Budynek nadaje się doremontu

Przedświąteczne zakupy? Nie daj szansy kieszonkowcom

Już niebawem święta. W najbliższych dniach wiele osób wybierze się na przedświąteczne zakupy. Będzie więc tłoczno w sklepach, ale też na przystankach, dworcach, w pociągach i w autobusach. Przestrzegamy przed zagrożeniem ze strony kieszonkowców i radzimy co zrobić, by nie stwarzać warunków sprzyjających przestępcom.

Policja dba o to, aby podczas przedświątecznych przygotowań i zakupów nie spotkało nas nic złego. Dlatego wiele policyjnych patroli, zarówno umundurowanych jak i po cywilnemu, pełni służbę w tych miejscach, gdzie jest tłoczniej niż zazwyczaj - na bazarach, targowiskach, w rejonie dużych sklepów i dworców.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr. 9

Do zderzenia czołowego dwóch samochodów doszło na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Łążek w pow. sandomierskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca Iveco jadący w stronę Tarnobrzega, zjechał na przeciwległy pas ruchu, na którym zderzył się z ciężarówką Man. Pierwszy samochód zarejestrowany jest w pow. dębickim, a ciężarowy w pow. mieleckim.

Świąteczne odwiedziny dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu

9 XII 2011 r. w piątkowe popołudnie uczniowie z Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu odwiedzili ze świąteczną wizytą dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Grupa 25 wolontariuszy wyruszyła w radosnym mikołajkowym korowodzie ze św. Mikołajem i jego pomocnikami - Mikołajami czyli Grzesiem i Sebastianem z I A - w towarzystwie uśmiechniętych wolontariuszek - z prezentami, słodyczami, maskotakmi i wszelakimi "darami serca.

Zatrzymano złodziei rowerowych

Mieleccy policjanci we wtorek zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy w ciągu pół roku skradli kilkanaście rowerów z terenu Mielca. Jak ustalili policjanci, dwaj młodzi mieszkańcy Mielca prowadzili złodziejski proceder przeważnie na osiedlu Smoczka i Dziubków.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........