Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Sukces na XVIII Międzynarodowym Turnieju Badmintona

W dniach 18-20 maja 2012 r. w Siguldzie na Łotwie odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Badmintona „Siguldas Atklātais Starptautiskais Čempionāts Badmintonā Jauniešiem”. W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodnikówz Ukrainy, Estonii, Łotwy, Litwy i Polski, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych U-11, U-13, U-16. Jedyną reprezentantką z Podkarpacia była Kasia Słomba, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Badmintona „Volant” Mielec.

Zakończenie realizacji usprawnienia w Urzędzie Skarbowym w Mielcu


Na mocy porozumienia zawartego przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Mielcu
z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w zakresie wdrożenia usprawnienia obejmującego Strategię zarządzania relacjami z klientami Urzędu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb szkoleniowych, w ramach projektu 'Klient w centrum uwagi administracji' współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego- w maju br. zakończono realizację w/w usprawnienia.

Piękny, młody.. ale czy bogaty? czyli trudne decyzje w sprawie emerytur

Jeśli zadamy pytania: Czy chcesz krócej pracować oraz być i pięknym, i młodym?  Odpowiedź będzie zawsze brzmieć: Tak! Czy chcesz mieć wyższą emeryturę? Odpowiedź też będzie – Tak! Jednak tego, by krótko pracować i mieć wyższą emeryturę pogodzić się nie da, a dyskusja o wydłużeniu wieku emerytalnego rozpaliła Polaków. 
Przed oczami mamy liczbę „67”, ale nie zawsze chcemy wiedzieć, dlaczego musimy dłużej pracować? Dlaczego musimy zrównać wiek emerytalny tak kobiet, jak i mężczyzn? I to nie jest najnowsza historia!

Pióropusz - Marian Pilot

Klub dyskusyjny książki zaprasza na "majówkę" - 29-go czerwca 2012 r. (pt. godz. 18.00)

Czytamy
znakomita powieść autora cenionego za twórcze łączenie prozy "nurtu chłopskiego" z tradycją gombrowiczowską.

Historia dotyczy powojennego dzieciństwa zadziornego bohatera pochodzącego z rodziny wiejskich "biedniaków" i złodziei. Niepiśmienny ojciec za eksces z nauczycielem oraz kradzież i zniszczenie tablicy szkolnej zostaje jako wróg ludu zamknięty do stalinowskiego więzienia. Chłopiec i jego matka dochodzą sprawiedliwości na wszelkie możliwe sposoby.

Rozpoczęcie budowy Galerii Aviator jesienią 2012 roku

Firma Kullar Gobi, która jest inwestorem Galerii Aviator w Mielcu będzie mogła rozpocząć prace budowlane obiektu we wrześniu lub na początku października 2012 roku - poinformował Adam Majkut wiceprezes firmy Kullar Gobi.

26 kwietnia 2012 roku radni miasta Mielca zatwierdzili plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Powstańców Warszawy, na którym ma powstać Galeria Aviator.

Pijany zaatakował policjanta.

W nocy koło 2:00 z 26 na 27 maja na Mickiewicza policjanci próbowali rozdzielić awanturujących się pod lokalem. Policjanta zaatakował 32 latek, któremu się to nie spodobało. Próbował uderzać i dusić funkcjonariusza. Policjanci poradzili sobie szybko z agresorem. Cała sytuacja wyglądała dosyć niebezpiecznie. Mężczyzna odpowie przed sądem za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi mu 3 lata pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali sprawczynie kradzieży kieszonkowej

Mieleccy policjanci zatrzymali w sobotę na gorącym uczynku kolejną sprawczynię kradzieży kieszonkowej na terenie bazaru przy ul. Solskiego. 53-letnia sandomierzanka ukradła portfel z torebki 29-letniej kobiety.

Około godz. 9.10 na terenie bazaru przy ul. Solskiego w Mielcu nieumundurowani policjanci obserwowali osoby, które potencjalnie mogły dokonywać kradzieży kieszonkowych.

VII drużynowy puchar marszałka województwa Opolskiego

W najbliższą niedzielę 3 czerwca w hali opolskiego lodowiska "Toropol" przy ul. Barlickiego 13 w Opolu królować będą szermierze.
UKS Start Opole organizuje po raz siódmy zawody drużynowe o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: chłopcy rywalizować będą w kategorii juniorów, kadetów i młodzików, a dziewczęta w kategorii kadetek.
Opolskie zawody są jedynymi (poza mistrzostwami Polski) zawodami drużynowymi i od lat cieszą się dużą popularnością.

Prezydent Mielca wśród liderów rankingu N-15 tygodnika "Newsweek"

Po raz drugi z rzędu prezydent Mielca Janusz Chodorowski znalazł się wśród zwycięzców rankingu na najlepszych prezydentów polskich miast, przygotowanego przez tygodnik „Newsweek”. W tegorocznym zestawieniu włodarz naszego miasta zajął ósme miejsce, wyprzedzając m.in. Katowice i Gdańsk.
                  Kapituła złożona m.in. z dotychczasowych laureatów poprzednich edycji nominowała 26 prezydentów, przy czym członkowie kapituły nie mogli głosować na siebie.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........