Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Podziękowali Powiatowej Radzie Zatrudnienia

31 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia trwającej w latach 2008-2012 kadencji Powiatowej Rady Zatrudnienia. Po wręczeniu przez starostę Andrzeja Chrabąszcza podziękowań członkom Rady ubiegłej kadencji, nastąpiło powołanie Powiatowej Rady Zatrudnienia na lata 2012-2016 oraz wręczenie nominacji jej członkom. W głosowaniu jawnym wybrano również przewodniczącego (Józef Durda) i wiceprzewodniczącego Rady (Marta Górak-Kopeć).

Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela

„Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”. 30 sierpnia podczas uroczystego spotkania w Starostwie Powiatowym w Mielcu, tę rotę ślubowania wypowiedziało 23 nauczycieli, którzy uzyskali awans na stopień nauczyciela mianowanego po trzyletnim stażu, zwieńczonym złożeniem egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną.

Radni miejscy uchwałą dziękują


Podczas wtorkowej sesji radni miejscy przyjęli uchwałę, w której wyrażają podziękowania dla władz województwa za decyzję o zarezerwowaniu pieniędzy na budowę obwodnicy Mielca.
Informację o przeznaczeniu środków finansowych mieleckim radnym przekazał Zdzisław Nowakowski, radny sejmiku, który zaznaczył, że podczas głosowania w Sejmiku Województwa Podkarpackiego tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu, a 26 opowiedziała się za.

Mielec bez spalarni śmieci

Na Facebooku powstała otwarta grupa osób sprzeciwiająca się spalarni śmieci w Mielcu.
Mielecka elektrociepłownia otrzymała pozwolenie na spalanie tzw. paliwa alternatywnego, czyli odpadów komunalnych i - co gorsze - także przemysłowch. Jak nie będzie sprzeciwu mieszkańców, za jakiś czas pod niebo Mielca - które wtedy coraz mniej będzie zasługiwało na tę nazwę - oprócz dotychczasowych trucicieli emitował będzie najróżniejsze trucizny kolejny truciciel, najgroźniejszy, bo spalający śmieci.

Madagaskar 3 w "Galaktyce"

Zapraszamy na wyczekiwaną animację "Madagaskar 3" - w obu formatach: 3D i 2D.
Jeszcze przez tydzień wyświetlamy jest nowy film Woodiego Allena "Zakochani w Rzymie" - gorąco zapraszamy - warto zobaczyć.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........