Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Wycieczka do Pacanowa

W dniu 3 kwietnia dzieci ze świetlicy szkoły podstawowej nr.9 wraz z wychowawcami zwiedzili Europejskie Centrum Bajki  w Pacanowie. Sprzyjająca aura umożliwiła im zabawę w bajkowym placu zabaw. Dzieci miały okazję zobaczyć bajkę "Piotruś i wilk", w kinie Centrum. Ekspozycja muzeum zachwyciła dzieci które chłoneły medialny świat wszelkimi zmysłami.
Wszyscy wrócili pełni wrażeń.

Wielki Czwartek

Rozpoczynające się w czwartek Triduum Paschalne to dla chrześcijan najważniejszy czas w roku. To dzień Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus zapowiada zdradę Judasza (Mt 26 20-25;Mk 14 17-21),ustanawia sakramenty Eucharystii (Mt 26 26-30;Mk 14 22-25) i Kapłaństwa oraz przepowiada zaparcie się Świętego Piotra (Mt 26 31-35). Po wieczerzy Jezus z uczniami udaje się do ogrodów Getsmani gdzie zostaje pojmany przez wysłanników Sanhedrynu.

Co przetrwa dłużej?

Dziś rocznica otwarcia w 1973 roku największego kompleksu biznesowego na świecie. Było nim World Trade Center w Nowym Jorku, zanim we wrześniu 2001 roku jego dumnych dwóch wież atak terrorystyczny nie obrócił w gruzy. Nie minęło jedno pokolenie, a nowojorskiego World Trade Center już nie ma...

Eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 31 marca 2012r. odbył się XIV Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej, przeprowadzony w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zorganizowany został w gościnnych progach Domu Strażaka w Rzędzianowicach I.

W sprawdzianie wiedzy pożarniczej, przypadającym w XX rocznicę powołania Państwowej Straży Pożarnej, brało udział 49 uczestników – laureatów eliminacji gminnych i miejskich.

XV edycja konkursu "W kręgu poezji dziecięcej"

27 marca w Szkole Podstawowej nr.1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji dziecięcej”
Była to już XV edycja tego konkursu. Organizatorkami konkursu są Lucyna Bałdos, Małgorzata Osmola i Beata Tomczyk
Jury konkursu, Marzena Czubecka, Joanna Kruszyńska, oraz Anna Zawrzykraj przyznało nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz trzy wyróżnienia,.

Dzień otwarty w Gimnazjum nr.2

W środę 18 kwietnia 2012 roku od godziny 16:00 do godziny 19:00 dzień otwarty dla szóstoklasistów i ich rodziców w budynku szkoły.
Będzie również możliwość rozmawiać z uczniami i nauczycielami, zobaczyć prace uczniów, wziąć udział w quizach i konkursach, zwiedzać sale szkoły.

Kolorowo i wiosennie na Jarmarku w Borowej

Już po raz czwarty w Borowej zorganizowano Powiatowy Jarmark Wielkanocny. Mimo niesprzyjającej pogody, do Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej przybyło wielu zaproszonych gości i mieszkańców Powiatu Mieleckiego, by podziwiać bogactwo tradycyjnej polskiej kuchni związanej ze Świętami Wielkanocnymi i degustować różne potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia kobiece z terenu Powiatu Mieleckiego.

Edukacja zdrowotna w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem

Uczniowie tuszowskiej podstawówki wiosnę rozpoczęli od aktywnej edukacji zdrowotnej. 29 marca uczniowie klas II, IV i VI zaprezentowali efekty wspólnego projektu edukacyjnego pt. „Zdrowo, bo owocowo”. Przez kilka tygodni uczniowie w grupach opracowywali poszczególne zadania, systematycznie konsultując etapy pracy z opiekunem projektu Grażyną Zalewską-Vizauer. Finałem była uroczysta prezentacja efektów. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak podkreśliła znaczenie edukacji zdrowotnej w codziennym życiu.

Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Starosta Powiatu Mieleckiego zaprasza mieszkańców miasta i powiatu na uroczyste obchody 2 rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem, które odbędą się we wtorek, 10 kwietnia 2012 roku.

Wszystko jest w waszych głowach

Po raz siódmy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych zorganizowali w Samorządowym Centrum Kultury, Targi Edukacyjne. Prezentacje i stoiska szkół ponadgimnazjalnych oraz instytucji edukacyjnych i wychowawczych zwiedzili uczniowie trzecich klas gimnazjów z całego regionu.
Jak podkreśla dyrektor ZSE Teresa Ciszek, oferta wystawców nie sprowadza się tylko do kwestii edukacyjnych.

Apel Policji: "Zadbajmy o to, by święta były bezpieczne"

Już za kilka dni Wielkanoc. Dla wielu osób ostatnie przedświąteczne dni, to czas przygotowań i zakupów. Będzie więc tłoczno w sklepach ale też na przystankach, dworcach, w pociągach i w autobusach. Przestrzegamy przed zagrożeniem ze strony kieszonkowców i radzimy co zrobić, by nie stwarzać warunków sprzyjających przestępcom.

Ponad 260 zabytków dostanie dofinansowanie na renowacje

Jak powiedziała Chomycz-Śmigielska podczas środowej konferencji prasowej, w sumie wpłynęło ponad 420 wniosków. "Zaakceptowanych zostało 263 wniosków na łączną kwotę prawie 9,6 mln zł, z tego 7,2 mln zł przekazano na zabytki nieruchome, zaś 2,4 mln zł na zabytki ruchome" - dodała- pozostała kwota - z 10,5 mln zł, jakie otrzymał region na ochronę zabytków - przeznaczona będzie na ratownicze prace archeologiczne na Podkarpaciu. Jest to w kraju największa pula pieniędzy do podziału na ochronę zabytków, jakimi dysponują poszczególne województwa.

Obsługa osób niesłyszących w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego

1 kwietnia 2012 r. weszła w życie ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się. Ustawa ta określa między innymi zasady korzystania z pomocy w kontaktach z organami administracji publicznej. Reguluje ona sposób obsługi osób uprawnionych w kontaktach z organami administracji publicznej poprzez możliwość skorzystania z usług tłumacza PJM (polski język migowy), SJM (system językowo-migowy), SKOGN (sposoby komunikowania się osób głuchoniewidomych) bądź pracownika organu administracji publicznej posługującego się PJM lub SJM.

Europejskie wsparcie dla rozwoju zrównoważonego transportu

Konieczność rozwoju zrównoważonego transportu na obszarach wiejskich jest szczególnie istotna dla zachowania środowiskowej i ekonomicznej równowagi na tych obszarach, w tym także zapewnienia dostępu, zarówno mieszkańcom, jak i potencjalnym przyjezdnym, do podstawowych usług, takich jak: zatrudnienie, edukacja i opieka zdrowotna.

Dobre wieści dla policjantów.

Po około 300 zł brutto od 1 lipca 2012 roku dostaną podwyżki policjanci - tak zdecydowała Rada Ministrów, wydając rozporządzenie w sprawie uposażeń tej największej formacji mundurowej w kraju.
Na wzrost uposażeń dla około 100 tys. policjantów zarezerwowano 202 mln zł w budżecie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Wielka Środa

To ostatnia środa przed Wielkanocą, czwarty dzień Wielkiego Tygodnia - okresu upamiętniającego śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu - w którym chrześcijanie obchodzą pamiątkę sprzedania Jezusa Chrystusa faryzeuszom przez Judasza za 30 srebrników.

Jezus zostaje przedśmiertnie namaszczony w Betanii w domu Szymona Trędowatego.(Mt 26 6-13;Mk 14 3-9)


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........