Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Stróże naszej czystości

Już kiedyś pisałem, że niezależnie od tego, co nam się dzisiaj wydaje, gdy czynimy wiele,  by nie dopuścić do powszechnej świadomości pewnych faktów - i to niezależnie od tego, czy wierzymy w ich pełne unicestwienie w otchłaniach historii, czy też jedynie na krótki czas, niezbędny do realizacji naszych zamierzeń, chcemy usunąć je z pola widzenia ogółu - kiedyś przyjdą młodzi ludzie, ciekawi odpowiedzi na pytania, które postawią sobie – a jeśli będziemy żyli, także nam – i zapytają: Dlaczego? Kto? Jaki był zysk, a jaka strata?

IV Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

W dniu 4 października 2012 roku w Lubaczowie odbył się IV Podkarpacki Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Jest to program rehabilitacyjno- treningowy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w zawodach w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych. PSOUU- Koło w Mielcu reprezentowało 12 zawodników z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.

Regionalne Centrum coraz bliżej

Powoli dobiega końca realizacja inwestycji „ Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania – Powiat Mielecki.” Obecnie w budynku prowadzone są całościowe odbiory techniczne samego budynku jak również wszystkich instalacji potrzebnych do właściwego funkcjonowania obiektu. W listopadzie zaś, zostanie rozstrzygnięty przetarg na dostawę wyposażenia.

Enter Your Future

W dniach od 15 do 19 października 2012 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu gościły praktykantki z organizacji studenckiej AIESEC w ramach projektu "Enter Your Future". Były to: Alina z Ukrainy i Salome z Kolumbii. Była to już trzecia edycja tego przedsięwzięcia realizowana w „Koperniku”.

AIESEC - organizacja obecna w 107 krajach świata, licząca 50 000 członków, jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Główna działalność opiera się na tworzeniu platformy dla młodych ludzi do rozwoju 5 kompetencji: przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku oraz aktywnego uczenia się.

Ulica Sękowskiego jak nowa

Remont ulicy Sękowskiego dobie końca. Nowa jezdnia ma szerokość 5,5 m, a w jej sąsiedztwie zostały wydzielone 84 miejsca parkingowe. Całość robót powinna zakończyć się do 31 października br.W lipcu br. informowaliśmy, że Starostwo Powiatowe w Mielcu przystąpił do realizacji kolejnej inwestycji drogowej przy udziale środków pochodzących z Unii Europejskiej - przebudowy drogi powiatowej Nr 1 194R ul. Sękowskiego w Mielcu.

Przełom w kardiologii na Podkarpaciu

Lekarze Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Szpitalu Powiatowym w Mielcu przeprowadzili dziś (19 października 2012) pierwsze na Podkarpaciu zabiegi leczniczego wszczepienia rusztowań bioresorbowalnych ABSORB tj. ulegających całkowitemu rozpuszczeniu w ciele chorego.

W początkowym okresie po zabiegu bioresorbowalne stenty, wszczepione dziś pacjentom przez specjalistów z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Mielcu, stanowią rodzaj mechanicznego rusztowania.

Podejrzany o zabójstwo tymczasowo aresztowany

Policja w Mielcu wyjaśnia motywy zabójstwa, do którego doszło w piątkowe popołudnie w centrum Mielca. Według dotychczasowych ustaleń policyjnych wynika, że 39-letni mężczyzna zadał swej żonie kilka ciosów nożem. Kobieta zmarła. Mężczyzna przyszedł do komendy Policji i powiedział, co zrobił.
Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Został aresztowany na trzy miesiące.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........