Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Turniej piłkarski dzikich drużyn z Podkarpacia 2012

   Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba zaprasza na TURNIEJ PIŁKARSKI DZIKICH DRUŻYN Z PODKARPACIA 2012 Finał turnieju, objęty honorowym patronatem Marszałka do Sejmu RP Marka Kuchcińskiego odbędzie się 01.09.2012 w Rzeszowie Drużyny walczyć będą o nagrodę główną, którą jest wycieczka do Brukseli. 
 Turniej piłkarski który odbędzie się w miesiącu sierpniu.
            •   Eliminacje 1-26 sierpień 2012 r.
            •   Finał dostosowany do Europosła  27-31 sierpień 2012 r.
  Eliminacje w 8-10 miastach podkarpackich:
            •   Jarosław, Przemyśl, Krosno, Jasło i ew. Brzozów – okręg 22
            •   Rzeszów, Mielec, Dębica, Stalowa Wola i ew. Tarnobrzeg- okręg 23
  Finał w jednym z miast w których odbywać się będą eliminacje.
        •  Finale biorą udział wszystkie zwycięskie zespoły z eliminacji.
        •  Zasady rozegrania turnieju finałowego w regulaminie.
   W turnieju powinno wziąć udział nie mniej niż 16 zespołów, lecz nie więcej niż 24.
   •  Zespół który wygra turniej eliminacyjny ma prawo grać finale głównym, na który jedzie na własny koszt 

Pamiętajcie o ogrodach

Ostatnio wiele mówi się o ogrodach działkowych w kontekście lipcowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował blisko połowę ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Trybunał dał 18 miesięcy od chwili opublikowania wyroku w Dzienniku Ustaw na naprawienie prawa – ustawy z lipca 2005 roku uchwalonej głównie głosami posłów wówczas rządzącej SLD tuż przed wyborami parlamentarnymi. Parlament musi wykorzystać ten czas na poprawienie prawa i wprowadzić nowy sposób zarządzania ogródkami, który to sposób będzie honorował prawa gmin do ich własności, prawa innych stowarzyszeń do organizowania ogródków oraz – co należy podkreślić – prawa działkowców, którzy przecież nie są winni niekonstytucyjności tej ustawy. 

Zaginiona Muzyka Cerkiewna

31 lipca 2012 Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu na godz. 19:30 na V koncert XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

ZAGINIONA MUZYKA CERKIEWENA
Chór kameralny A'CAPELLA LEOPOLIS
Ludmiła Kapustina, Roman Stelmaszczuk - kier. artystyczne

Męski zespół wokalny CALOPHONIA

Szkolenie Szybowcowe

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich w ramach realizowanego zadania publicznego pn. „Organizacja szkolenia dzieci i młodzieży w lotnictwie poprzez organizację i przeprowadzenie szkolenia szybowcowego", które jest dofinansowane przez Gminę Mielec, przeprowadzi teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe z wykorzystaniem do startu wyciągarki dla 2 uczestników.
Uczestnicy szkolenia szybowcowego muszą spełniać następujące wymagania:
- wiek: 16 – 25 lat, muszą posiadać status ucznia/studenta (przy spełnieniu warunku: uczestnik musi posiadać wykształcenie co najmniej gimnazjalne lub równorzędne lub pobierać naukę, po ukończeniu której spełni to wymaganie), posiadać miejsce zamieszkania na terenach wiejskich Gminy Mielec.

Areszt dla krewkiego 35-latka

Trzy miesiące spędzi w areszcie 35-latek z powiatu mieleckiego. Mężczyzna ma na swoim koncie kilkanaście przestępstw, w tym rozbój, groźby karalne i uszkodzenie mienia.

W piątek, policjanci odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie jednej z firm w gminie Tuszów Narodowy uszkodził pojazdy oraz elementy instalacji gazowej. Funkcjonariusze kilkadziesiąt minut później zatrzymali mężczyznę, który był sprawcą tych czynów. Jak się okazało, to znany policjantom mieszkaniec powiatu mieleckiego, który 14 lipca br. decyzją prokuratora rejonowego otrzymał dozór policyjny za popełnione wcześniej przestępstwa.

 Dopuścił się on w stosunku do kilku innych osób gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzeń mienia, więcej pisaliśmy o tym tutaj.

VII Gorzowskie Spotkania z Muzyką Dawną

W sierpniu w Gorzowie odbędą się VII Gorzowskie Spotkania z Muzyką Dawną.
Od 6 sierpnia wystąpią najlepsze w kraju zespoły muzyki dawnej.

Odbędą się także warsztaty, które poprowadzą specjaliści w dziedzinie muzyki dawnej: prof. Cezary Szyfman, Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Tadeusz Czechak i Marek Nahajowski.

Ta trwająca siedem dni impreza kulturalna o zasięgu ogólnopolskim została zaplanowana i jest realizowana w formie warsztatów połączonych z koncertami dla środowiska gorzowskiego. Wydarzenie na stałe wpisało się w pejzaż miasta. Odbywające się koncerty przyciągają rokrocznie rzesze miłośników muzyki dawnej.

Zbiórka przedmiotów wielkogabarytowych

Gmina Mielec wspólnie z P.H.P.U. „Zagroda" Sp. z o.o. z siedzibą w Strzyżowie organizuje Jednorazową zbiórkę odpadów wielkogabarytowych z gospodarstw domowych Gminy Mielec.
Podajemy terminy zbiórek w poszczególnych miejscowościach gminy Mielec.

Oświadczenie Klubu Inteligencji Katolickiej w Mielcu


Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu wyraża stanowczy sprzeciw wobec planów przyjęcia przez władze Rzeczypospolitej Polskiej Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Konwencja ta stanowi wyraz skrajnie lewackiej ideologii, uderzającej w same moralno-cywilizacyjne fundamenty społeczeństwa oraz w, tworzące podstawy tkanki społecznej, rodziny.

Dokument ten, będący przejawem skrajnej degeneracji intelektualno-moralnej współczesnej

Nie upamiętnią Tadeusza Ryczaja?

Rada Powiatu nie przyjąła propozycji klubu „Razem dla Ziemi Mieleckiej”. Nie będzie więc wystąpienia do władz miasta z apelem o nadanie jednemu z rond imienia Tadeusza Ryczaja, dyrektora WSK-PZL. Klubu PO, PiS i Porozumienia Samorządowo-Gospodarczego (PSL) nie widzą takiej potrzeby. „RDZM” ma swoich przedstawicieli w Radzie Miasta, którzy mogą wnioskować bezpośrednio w tej sprawie.

Przypomnijmy:
 Część radnych powiatu mieleckiego chciała aby w mieście jedna z ulic nosiła imię zmarłego 1 stycznia 2010 r. Tadeusza Ryczaja. Mielczanie pamiętają go jako


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........