Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Znany artysta w Mielcu

ŁUKASZ DŁUGOSZ uznany przez krytyków za „jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji”. Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium (Niemcy), Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryż oraz Yale University w New Haven (USA) .
Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych: m.in. w Paryżu (Francja), Monachium (Niemcy), Odense (Dania), Viggiano (Włochy).
Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w Musikverein-Goldener Saal we Wiedniu, Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku.

Konsultacje społeczne

Starosta Powiatu Mieleckiego ogłasza konsultacje społeczne „Programu współpracy Powiatu Mieleckiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego".
  
Konsultowany jest projekt programu współpracy na 2013 rok.


IV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej - Pory Roku "Zima" 2012

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu i Stowarzyszenie "DLA WAS" organizuje  IV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej - Pory Roku "Zima" 2012.

Cele konkursu:• Prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży;
• Inspirowanie niepełnosprawnych dzieci do pracy twórczej;
• Umiejętne oddanie uczuć w pracy plastycznej;

Pozdrowienia z II Spotknia Pokoleń Lotniczych 2012

Zapraszam do "Pozdrowień z Mielca". Tym razem skorzystałem ze zdjęć jakie zrobiłem  z II Spotkania Pokoleń Lotniczych 2012 .Zespół Pieśni i  Tańca ,, Rzeszowiacy,,będą często pojawiać się w moich pozdrowieniach,przy różnych tematach.
 Proszę pamiętać pocztówki można skopiować i wysłać do najbliższych.  Jest wspaniała okazja aby pokazać nasze miasto.
 Mam prośbę do fotografów miłośników fotek miasta Mielca z lotu ptaka.  Potrzebuje do pocztówek.
 Bardzo proszę o kontakt. roman@heja.mielec.pl

Sprawca przemocy zatrzymany

Wczoraj Sąd Rejonowy w Mielcu zdecydował o tym, że 52-letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jest on podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad konkubiną i jej nieletnią córką. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany po ostatniej awanturze z konkubiną i jej córką, w czasie której dotkliwie pobił swoją partnerkę. Doszło do niej w nocy z niedzieli na poniedziałek na jednym z mieleckich osiedli. Mężczyzna był trzeźwy.

Z odblaskiem najbezpieczniej


„Zwróćmy uwagę, że wielkimi krokami wkraczamy w porę roku, kiedy piesi o wiele częściej będą ofiarami zdarzeń na drogach” To zdanie z kampanii pn. „Odblaskowi.pl”. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że każdy z nas jest lepiej widoczny na drodze. Jest to tym ważniejsze, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci.


MUCHOWISKO 2012

22 i 23 września na mieleckim lotnisku odbyły się XXIX Zawody na Celność Lądowania o Gipsowy Odlew Stopy Prezesa Aeroklubu Mieleckiego oraz I Zlot Zabytkowych Szybowców typu Mucha "Muchowisko 2012"
 W zawodach mógł wziąć udział każdy kto posiadał ukończony podstawowy kurs szybowcowy. Każdy lot odbywał się z pilotem bezpieczeństwa. Warto było wziąć udział nawet dlatego że opłata startowa wynosiła tylko 40 zł i obejmowała dwa loty i jeszcze koszulkę dawali.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........