Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Urok starego gabinetu

W sobotę, 13 października o godzinie 16 w Pałacyku Oborskich zostanie otwarta nowa ekspozycja pt. "Urok starego gabinetu stomatologicznego".
 Jak mówią autorzy...to wystawa mająca na celu przedstawienie w przystępny sposób technologii, metod i praktyk jakie stosowane były od dawien dawna w dziedzinie stomatologii i higieny jamy ustnej... Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!

Japoński inwestor z branży motoryzacyjnej w SSE EURO-PARK MIELEC

ARP S.A wydała zezwolenie japońskiej spółce TRI (POLAND) na prowadzenie działalności w SSE EURO-PARK MIELEC. Kosztem 10,8 mln euro inwestor uruchomi produkcję wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego.  Spółka zadeklarowała zatrudnienie do 2015 r. około 200 pracowników.
         Koncern TRI (TOKAI RUBBER INDUSTRIES) powstał w Japonii w 1929 r. i szybko stał się liderem w produkcji samochodowych części antywibracyjnych. TRI (POLAND) – polski oddział Spółki - działa od 1999 r. i jest jednym z wiodących producentów części antywibracyjnych i dźwiękochłonnych do samochodów.

Mielec w gronie gmin do rekompensaty za Specjalne Strefy Ekonomiczne

Zmienił się wykaz gmin, którym przysługuje część rekompensująca subwencji ogólnej za rok 2011, ponieważ utraciły część swoich dochodów w związku ze zwolnieniami dla przedsiębiorców działających w specjalnych strefach ekonomicznych.

Chodzi o rekompensatę jak wynika z ustawy o zmianie ustawy o strefach ekonomicznych i niektórych innych ustaw (Dz. U. nr 188, poz 1840, z późn. Zm.)

Marsz dla życia i rodziny

14 października (niedziela) w Mielcu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Marsz wyruszy spod kościoła ok. godz. 13.30, a na jego zakończenie, ok. godz. 15.00, odbędzie się koncert zespołu New Life’M (Plac Armii Krajowej w Mielcu).

Trasa Marszu przebiegać będzie:
 od Kościoła p.w. Ducha Św. I dalej przez ul. Tańskiego 400 m,  Aleja Ducha Świętego 210 m, ul. Henryka Sienkiewicza 300 m, w kierunku Kazimierza Jagiellończyka 190 m, ul. Kazimierza Jagiellończyka 250 m,   ul. Księdza Skargi 600 m,  Aleja Niepodległości 350 m. i Plac Armii Krajowej.

Całą klasą na mecz

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej STAL Mielec zaprasza młodzież do udziału w zabawie, w której nagrodą jest bezpłatne zaproszenie dla całej klasy wraz z opiekunami na najbliższy mecz Tauronu Stali Mielec w PGNiG Superlidze oraz spotkanie z zawodnikami biało-niebieskich.
       Wystarczy do 9 października przesłać mailem na adres info @ sprstal.mielec.pl zgłoszenie wraz z uzasadnieniem dlaczego właśnie ta klasa powinna otrzymać główną nagrodę w zabawie. Zgłoszenie powinno zawierać dane kontaktowe z numerem telefonu pełnoletniego opiekuna grupy.
        Wyboru zwycięskiego uzasadnienia dokonają członkowie Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec oraz zawodnicy.
Warunkiem skorzystania z zaproszenia na mecz Tauron Stal Mielec – Zagłębie Lubin jest dostarczenie przed wejściem na halę MOSIR imiennej listy uczniów klasy, potwierdzonej przez sekretariat szkoły.

„Staż kluczem do zatrudnienia”

Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu rozpoczyna realizację projektu  „Staż kluczem do zatrudnienia” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Projekt jest realizowany zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie projektu złożonym na konkurs nr 17/POKL/6.1.1/2012 oraz umową o dofinansowanie nr UDA-POKL.06.01-18-011/12-00.

Zatrzymany narkoman z mieczem

Mieleccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który idąc nocą ulicami miasta wymachiwał mieczem. Jak się okazało, 23-latek miał przy sobie znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zatrzymania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Około godz. 2. dyżurny odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który idąc ulicą Wolności wymachuje mieczem. Niedługo później na ul. Jagiellończyka policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który uderzał mieczem o chodnik.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........