Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie
zaprasza
18 stycznia 2012 roku
na XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek
"Hej kolędo leć"

„Europejskie święto”

Wielkim sukcesem zakończyło się spotkanie szkół partnerskich programu Comenius, zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu w ramach międzynarodowego projektu Unii Europejskiej ‘BIRDS: Behaviour and Intercultural Respect – Development in Schools’. Było to piąte już robocze spotkanie partnerów programu ‘Uczenie się przez całe życie’, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej i merytorycznie wspierane przez Narodową Agencję w Warszawie.

Sukces polonistki "Kopernika"

Miło nam poinformować, że wśród Nagród Miasta Krakowa, przyznawanych corocznie za szczególne dokonania w dziedzinie kultury, sztuki, nauki, techniki i sportu, znalazło się wyróżnienie za pracę doktorską polonistki II Liceum Ogólnokształcącego - pani Edyty Gracz-Chmury.

Koncert dla Babci, Dziadka i ...Oli

Samorządowe Centrum Kultury zaprasza serdecznie na koncert zatytułowany "Dla Babci, Dziadka i Oli" w wykonaniu Zespołów Tańca Współczesnego naszego Domu Kultury, Big-Bandu SCK oraz klas tanecznych i solistów ze wspólnych klas SP 1 i SCK.

„Gwałtu co się dzieje”

Gminny Ośrodek Kultury w Borowej zaprasza na premierę spektaklu Aleksandra Fredry pt. „Gwałtu co się dzieje” w wykonaniu amatorskiego teatru Stowarzyszenia Kobiet „Gracja” w Czerminie.
Przedstawienie odbędzie się 15 stycznia br. (niedziela) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej.

„Cud betlejemskiej nocy” w Tuszowie Narodowym

W niedzielę 8 stycznia 2012 roku w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym zostały wystawione jasełka. W postacie sprzed 2000 lat wcieliły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem. Uczciły one Pana Jezusa słowem, piosenką i tańcem. Misterium bożonarodzeniowe pt. „Cud betlejemskiej nocy” zostało przygotowane przez nauczycielki Renatę Kotulę i Grażynę Zalewską-Vizauer pod czujnym okiem ks. katechety Jerzego Skiminy, przy współpracy z rodzicami.

Noworoczne spotkanie z Kombatantami

Tradycyjnie już, początkiem stycznia samorządowe władze Powiatu Mieleckiego spotykają się z kombatantami. Również w tym roku, takie spotkanie odbyło się 12 stycznia, w sali obrad Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Gospodarzami noworocznego spotkanie organizowanego przez Wydział Zarządzania Kryzysowego w Mielcu byli Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Józef Smaczny oraz Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Zenon Kamiński. Spotkanie stało się doskonałą okazją do złożenia życzeń noworocznych przedstawicielom mieleckich organizacji kombatanckich, a także do podsumowania minionego 2011 roku.

Dla gimnazjalistów zawody już bez tajemnic

12 stycznia w Samorządowym Centrum Kultury podczas powiatowego etapu konkursu „Zawody bez tajemnic” zaprezentowały się najlepsze zespoły gimnazjalne z powiatu mieleckiego. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu skierowanego do uczniów trzecich klas gimnazjów są mielecka Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Dzięki konkursowi młodzież w myśl założeń pomysłodawców ma poszerzyć swoją wiedzę na temat zawodów jakie funkcjonują na rynku pracy. Na współczesnym rynku pracy funkcjonuje bowiem wiele zawodów, o których nie wszyscy wiedzą. Każdy zna tak tradycyjne zawody jak lekarz, policjant, nauczyciel czy mechanik samochodowy ale niewiele osób słyszało o zawodach takich jak np. key account manager, audytor, biotechnolog, czy specjalista ds. SEO.

Śmiertelne potrącenie


Kierowca Opla Vectry potrącił 43-latniego pieszego, który prawdopodobnie wszedł nagle na jezdnię przed jadący samochód. Mężczyzna zginął na miejscu


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........