Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Z Mielca na Adriatyk

Po raz trzeci udało mi się namówić członków i sympatyków klubu żeglarskiego "Orkan" na wrześniowy rejs  po Adriatyku. Dlaczego wrzesień ?
Z dwóch powodów znośne  temperatury 25-28 stopni, czyli tak jak u nas podczas lata.  Temperatura wody  mierzona przez termometr pokładowy wynosiła 23-25. Po 15 września ceny czarterów spadają o około 20%  Mniejszy tłok,  bo to końcówka sezonu też nie jest do pogardzenia. Popłynęliśmy na dwa jachty:   "Hoka Hej" 38 stopowy jacht Hunter 38    dosyć dobrze wyposażony, ale trochę już widać było po nim “zmęczenie sezonem”, a to akumulatory do urządzeń pokładowych były, słabe, a to prędkościomierz nie działał, ale w sumie wrażenie bardzo dobre.

Dni Ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Dni Ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych odbędą się w drugim tygodniu października (8-12 października). Tego dnia zapraszamy do placówek ZUS wszystkich zainteresowanych swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenie społeczne, zasadami oskładkowania działalności gospodarczej, kontaktem z ZUS drogą elektroniczną. W godzinach od 9 do 14 czekać będą eksperci, którzy odpowiedzą na pytania i wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Specjalnie na to wydarzenie przygotowane zostały materiały informacyjne - ulotki i poradniki.
- Z przeprowadzanych badań wynika, że my, ubezpieczeni, jesteśmy najliczniejszą, ale i najmniej świadomą swoich praw i obowiązków grupą klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W czasie trwania Dni Ubezpieczonego chcemy pokazać, że kontakt osób, które nie pobierają w ZUS żadnego świadczenia, a perspektywa emerytury jest dla nich wciąż bardzo odległa - jest mimo to bardzo przydatny.

Radni z Krosna poparli apel Rady Powiatu Mieleckiego

Starosta krośnieński Jan Juszczak, w imieniu Zarządu Powiatu, na ostatniej sesji (24.09) zwrócił się do radnych z propozycją przyjęcia stanowiska popierającego Apel Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie podjęcia pilnych prac w zakresie wsparcia  małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza tych które jako podwykonawcy realizowali zadania, głównie transportowe, na drogach  w kraju. – Samorządowcy domagają się by na równych prawach były traktowane zarówno firmy małe, średnie jak i generalny wykonawca.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........