Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Krzysztof Popiołek szefem PiS Mielec

Zakończyły się wybory w strukturach Prawa i Sprawiedliwość w Powiecie Mieleckim. Wybory miały dwa etapy. Pierwszy został przeprowadzony w dniu 23 września 2012r. polegał na przeprowadzaniu wyborów do Zarządów Gminnych oraz na wyborze Przewodniczącego Komitetu Gminnego. Przewodniczącymi Komitetów Gminnych Prawa i Sprawiedliwości zostali:
1) Anna Soja – Przewodnicząca Komitetu Gminnego w Gawłuszowicach.
2) Dominik Matuszczak – Przewodniczący Komitetu Gminnego w Czerminie
3) Kazimierz Kośla – Przewodniczący Komitetu Miejsko-Gminnego w Radomyślu Wielkim
4) Andrzej Głaz – Przewodniczący Komitetu Gminnego w Tuszowie Narodowym

Kolejne uławienia w Urzedzie Skarbowym

Kolejne ułatwienia w przesyłaniu deklaracji przez Internet
Następne elektroniczne deklaracje będzie można składać przez Internet bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Do chwili obecnej z tej możliwości mogli korzystać tylko podatnicy składający deklaracje PIT. Od 1 października 2012 r. Ministerstwo Finansów rozszerza tę możliwość o kolejne cztery deklaracje
z zakresu podatku VAT i od czynności cywilnoprawnych.

zamerk w Baranowie Sandomierskim nie sprzedany

Prowadzone przez ARP S.A. postępowanie przetargowe w sprawie sprzedaży części hotelowo-restauracyjnej Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim zostało zakończone.

      W wyniku przetargu nie wyłoniono nabywcy, bowiem przedstawione Agencji oferty nie były satysfakcjonujące. Tym samym Zamek w Baranowie zostaje w zasobie Agencji, a ARP S.A. kontynuuje działania zmierzające do wyłonienia profesjonalnego operatora, do którego zadań będzie należało zarządzanie obiektem.

Smakowanie „Kropli” Aleksandry Piguły

W sobotę 6 października 2012 r. odbyła się promocja debiutanckiego tomiku poezji Aleksandry Piguły pt. „Kropla”. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna, przy współpracy z Grupą Literacką „Słowo”.
     Po raz pierwszy podczas promocji debiutanckiego tomiku poezji „Kropla” Aleksandry Piguły, odbyła się prezentacja w postaci częściowej ekspozycji prac plastycznych, z dorobku Grażyny Pieróg – Kotlarz działającej w ramach Klubu Środowisk Twórczych, która zaprezentowała w czytelni MBP Mielec mały ułamek swojej twórczości:  malarstwo olejne, witraże i obrazy wykonane techniką haftu krzyżykowego.

Drugi AT-3 we flocie FLY Polska

W miniony czwartek drugi AT-3 w wersji glass cockpit dołączył oficjalnie do floty Ośrodka Szkolenia Lotniczego FLY Polska. Samolot o znakach rejestracyjnych SP-GDL tego samego dnia wykonał również swój pierwszy lot szkolny.
   Jak wyjaśnia Zbigniew Działowski, prezes FLY Polska, modernizacja floty samolotów szkolnych ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa wykonywanych operacji oraz zwiększenie komfortu szkolenia. AT-3 jest również bardzo atrakcyjnym samolotem pod względem obsługi i ekonomi latania. Wprowadzając tego typu model samolotu będziemy mogli zapewnić naszym klientom nowoczesne, bezpieczne i maksymalnie efektywne szkolenie.

Konferencja prasowa w sprawie budowy mostu na Wiśle

W dniu 8 października 2012 roku na promie na Wiśle w Połańcu miała miejsce konferencja prasowa z udziałem poseł na Sejm Marii Zuby, posła na Sejm Jarosława Rusieckiego, posła na Sejm Krzysztofa Lipica, posła na Sejm Bogdana Rzońcy (marszałka województwa podkarpackiego w latach 1998-2002), senatora Władysława Ortyla (Wiceministra Rozwoju Regionalnego w rządzie premiera Jarosława Kaczyńskiego) oraz Grzegorza Forkasiewicza wójta gminy Rytwiany.
Konferencja zorganizowana została z inicjatywy  świętokrzyskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Tematem konferencji było przedstawienie wspólnych, sąsiedzkich działań związanych z budową mostu na Wiśle oraz perspektywy dalszego rozwoju Polski Wschodniej w ramach Programu Operacyjnego.

Sądy zamiejscowe

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym 79 małych sądów rejonowych stanie się wydziałami zamiejscowymi większych jednostek.
Na mocy podpisanego w piątek przez ministra rozporządzenia od 1 stycznia 2013 roku 79 sądów rejonowych o limicie etatów do dziewięciu sędziów włącznie zostanie przekształconych w wydziały zamiejscowe - cywilny, karny, rodzinny i nieletnich oraz ksiąg wieczystych - sąsiednich sądów.

Dni Ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Zaczęły się Dni Ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tego dnia zapraszamy do placówek ZUS wszystkich zainteresowanych swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenie społeczne, zasadami oskładkowania działalności gospodarczej, kontaktem z ZUS drogą elektroniczną. Dni Ubezpieczonego w ZUS potrwają do piątku, 12 października.
Motywem przewodnim podczas Dni Ubezpieczonego będzie konto ubezpieczonego w ZUS: miejsce, do którego wpływają nasze składki, gdzie są co roku waloryzowane i z którego kiedyś wypłacana będzie nasza emerytura.

Policjanci będa kontrolować kierowców w rejonach przejść dla pieszych

W celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych Policjanci na ulicach Mielca przeprowadzą wzmożone działania kontrolne, w trakcie których reagowali będą w szczególności  na naruszane przepisy ruchu drogowego przez kierujących samochodami w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.
      Wśród najczęściej popełnianych przez kierujących pojazdami wykroczeń, znalazło się nie ustąpienie pierwszeństwa osobom znajdującym się już na przejściu dla pieszych, oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się na sąsiednim pasie celem ustąpienia pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........