Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

"Epoka Lodowcowa 4" dłużej wyświetlana. Aktualny repertuał kina "Galaktyka"

Mieleckie kino "Galaktyka" przedłuża o tydzień emisję filmu: "Epoka Lodowcowa: Wędrówka kontynentów". W związku z wieloma prośbami o wyświetlenie filmu w wersji dwuwymiarowej zapraszamy na "Epokę...2D" o godz. 16:15 30.07 oraz 01.08. 

Dodatkowo zapraszamy za projekcję 2D w poniedziałek 30.07 o godz. 10 w ramach promocji "Tanie poniedziałki". Trójwymiarowe seanse "Epoki..." odbędą się w dniach 28-30.07 o godz. 16:15.

Trwa przebudowa ul. Rzochowskiej

Trwa przebudowa ul. Rzochowskiej w Mielcu, polegającą na budowie zatoki parkingowej znajdującej się dokładnie na wprost do kościoła w Rzochowie. Parking, z kostki betonowej, o pow. 470m kwadratowych. Czyżby czwarty parking dla "parafian"? A nieopodal w stronę Rzemienia jadąc jest dziki parking którym się nikt nie interesuje.
Prace wykonuje firma KALBRUK S.C. Monika Kamińska-Duda, Tomasz Kamiński, Bogdan Kamiński ul. Traugutta 16, 39-300 Mielec. Koszt brutto to  52.557,78 zł Termin zakończenia to 31.08.12


Pozdrowienia z Mielca cz.3

Dzisiaj pocztówki ze zdjęć zrobionych w ostatnich tygodniach na których połączone są widoki miasta z ...samolotami. Dlaczego samolot? - tu rozwijają się skrzydła. Samoloty z Mielca - Dromader, Bryza, Skytruck, Mewa i inne "legendy" latają na całym świecie i mamy na wjeździe do Mielca pomnik samolotu, na terenach rekreacyjnych MOSiRu kolejny. Historia Mielca jest związana mocno z historią lotnictwa w Polsce

W przyszłości pocztówki z samochodem Mikrus.

Zezwalamy na kopiowanie pocztówek ale nie wolno nic zmieniać. Pocztówki "Pozdrowienia  z Mielca" to doskonały sposób na promocję naszego miasta.

Przez internet do kariery

Gmina Mielec położona jest w północno – zachodniej części województwa podkarpackiego, w powiecie mieleckim. W jej skład wchodzi 13 sołectw: Boża Wola, Chorzelów, Chrząstów, Goleszów, Książnice, Podleszany, Rydzów, Rzędzianowice, Szydłowiec, Trześń, Wola Chorzelowska, Wola Mielecka, Złotniki. Gminę zamieszkuje 12 895 osób.

W Gminie ponad 331 rodzin otrzymuje wsparcie w ramach systemu pomocy społecznej. Prawie 1/4 rodzin objętych wsparciem pomocy społecznej deklaruje, że nie posiada komputera i dostępu do Internetu. Brak dostępu do sprzętu komputerowego i Internetu w obecnych czasach grozi dyskryminacją, wykluczeniem społecznym i cyfrowym.

Starostwo zabija motywację?

- Skandalem jest, że wypracowywane przez szkoły pieniądze trafiają do wspólnego garnka. Jeżeli nie mam do dyspozycji środków, które pozyskałem, to po co będę się starał? Już widać tego efekty. Proszę zauważyć, jak spadają dochody własne szkół – irytuje się wiceszef Rady powiatu Marek Paprocki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, W placówkach, które prowadzi mielecki magistrat, takie sytuacje są wręcz nie do pomyślenia Jakim prawem zabiera się szkołom pieniądze, które wypracowali ich szefowie?

Informacja o stanie i strukturze bezrobocia w województwie Podkarpackim w czerwcu 2012 roku.

W końcu czerwca 2012 roku na terenie województwa podkarpackiego zarejestrowanych było 139 738 bezrobotnych, w tym 72 768 kobiet, co stanowiło 52,1 % ogółu bezrobotnych. W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych ogółem spadła o 2 258 osób, a w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wzrosła o 4 071 osób (czerwiec 2011 rok -135 667).  

Apel radnych powiatowych w Mielcu o TV Trwam

Radni powiatowi z mielca będą rozpatrywać apel o przyznanie częstotliwości na multipleksie dla telewizji Trwam. Wniosek w tej sprawie złożyli członkowie koła przyjaciół Radia Maryja już kilka miesięcy temu. Jak dotąd nie znalazł się jeszcze w porządku obrad.  Radny Waldemar Barnaś z Prawa i Sprawiedliwości upomniał się o apel. Jego zdaniem radni powinni zająć się tą sprawą już na najbliższej sesji.
-To jest wniosek złożony przez środowisko, które nie jest bezpośrednio reprezentowane w radzie powiatu. Inne samorządy już podjęły takie apele, my kontynuujemy ten proces. Do końca roku na pewno kolejne samorządy będą przyjmować podobne apele, będą protesty i marsze- powiedział Barnaś.

Wszedł na dach szkoły

Wczoraj po południu na terenie jednej ze szkół w Mielcu policjanci sprowadzili z dachu nastoletniego chłopca. 12-latek sam wszedł na dach, jednak nie potrafił z niego zejść.

Około godz. 18.30 dyżurny Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że na dachu szkoły przy ul. Żeromskiego znajduje się jakieś dziecko. Przybyły na miejsce patrol policyjny zauważył nastoletniego chłopca, który nie potrafił zejść z dachu budynku.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........