Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

XV sesja Rady Powiatu Mieleckiego pod znkiem szkół

Obrady rozpoczną się 28 lutego br. (wtorek) o godz. 9. Planowany porządek obrad XV sesji:

1. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
2. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu, a także z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.
3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na rok 2012 Powiatu Mieleckiego Nr XIII/99/2011 z dnia 28 grudnia 2011 roku.
4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XIII/100/2011 Rady Powiatu Mieleckiego z dnia 28 grudnia 2011 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2012-2020.

Mielecki pejzaż zimowy w video klipie

Moje zetknięcie z komputerem zaczęło  się 2008 r. w wieku 54 lat. Jak pamiętam  wcześniej nie umiałem i nie znałem komputera, koledzy jak się zeszli tylko słuchałem o ich problemach z komputerem. Dopiero gdy wziąłem od syna komputer powoli zacząłem się na nim uczyć, założyłem chomik, później ze zdjęciami wszedłem na garnek.pl, z video klipami  na YouTube, a teraz zacząłem w Heja Mielec. Nowa przygoda, nowe wyzwania ale próbuje swoich sił. Może i wy młodzi spróbujecie, na pewno na taką pomoc czeka administrator tego portalu. Kto jak wy sami osobie możecie więcej powiedzieć. A teraz zapraszam was na video klipy Mielecki pejzaż zimowy, zrobiłem go na oś.lotników oraz oś.starówka. W największe mrozy wyszedłem z aparatem na te dwa osiedla, a następne osiedla będę robił zimę 2012-2013 r.

Zatrzymani sprawcy pobicia mężczyzny

Mieleccy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch napastników, którzy wczoraj po południu pobili 53-letniego mężczyznę. Poszkodowany doznał obrażeń i trafił do szpitala. W zdarzeniu uczestniczył jeszcze jeden sprawca, który zdołał uciec. Policjanci znają już jego personalia, trwają czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny.

Tuż po godz. 17 policjanci patrolujący centrum miasta zauważyli na Alei Niepodległości trzech mężczyzn, którzy bili i kopali leżącego na ziemi człowieka. Funkcjonariusze natychmiast interweniowali. Na widok policjantów napastnicy próbowali uciekać, jednak dwóch z nich zostało zatrzymanych po pościgu.

Picu, picu, czyli o emisji tlenków azotu i śmieciach, których mamy zbyt dużo.

(Od strony 206)
Twórcy Raportu Oddziaływania na Środowisko przejmują się środowiskiem w Mielcu. Przynajmniej tak piszą, a moim zdaniem – pisząc – udają.

Bardzo ich boli sprawa gospodarki odpadami naszego miasta i miast sąsiednich. Dlatego rozpatrują (od picu) dwa warianty inwestycji w mieleckiej EC. Pierwszy już znamy. Drugi, alternatywny – jak piszą – polegać ma na modernizacji istniejących kotłów węglowych poprzez dodanie im instalacji oczyszczania spalin z dwutlenku siarki i drugiej instalacji oczyszczającej je z tlenków azotu. (Dalej pokażę, jak wielkie ilości ich są emitowane ponad Mielec i nadal będą, gdy powstanie instalacja spalania śmieci, a nawet zwiększy się o ilość z tej instalacji). Dodatkowo w Kozodrzy (przy śmietnisku) byłaby wybudowana instalacja biologicznego przekształcania odpadów.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........