Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zdewastowano pomnik Chrystusa króla

Wczoraj po raz kolejny cmentarz parafialny został sprofanowany.
Figurze Jezusa Zmartwychwstałego odcięto głowę i ręce. Na głowie Jezusa i na rękach pozostawiono bluźniercze symbole i napisy zastraszające wierzących.

Zniszczony pomnik stał na grobie dr. "Andrzej Kędzior (ur. 7 listopada 1851 w Toporowie, zm. 17 stycznia 1938 w Krakowie) – polski polityk, minister, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego "Piast". Dyrektor Krajowego Biura Melioracyjnego we Lwowie
W latach 1919–1922 był posłem na Sejm, a w latach 1922–1927 był senatorem.
Od 17 listopada 1918 do 29 grudnia 1918 i od 13 grudnia 1919 do 9 czerwca 1920 był ministrem robót publicznych w rządach Jędrzeja Moraczewskiego i Leopolda Skulskiego". wikipedia

aktualizacja:
Sprawą zajęła się mielecka policja po zgłoszeniu sprawy przez ks. Kazimierza Czesaka, który znalazł części figury (dłonie i głowę) przed drzwiami parafialnego kościoła. Kilka chwil później kobieta przebywająca na cmentarzu parafialnym także zawiadomiła o zniszczeniu pomnika na jednym z nagrobków.
Tak wyglądał kiedys pomnik

Zdjęcie 2: wikipedia
źródło: http://www.youtube.com/user/radekhetero

Wesprzyj nas

Mielecki Informator Regionalny468x60140x60
125x125


Numer konta bankowego:
64 1140 2004 0000 3302 4599 1549

Blog mieleckiej społeczności120x40196x40


Dziennikarstwo obywatelskie Ty też możesz być dziennikarzem!
Jesteś świadkiem niecodziennego wydarzenia?
Dostrzegasz w swoim otoczeniu temat, który „naddaje się do prasy”?
Dziennikarz to też człowiek ale nie wszędzie dotrą, nie zawsze zdobędą informacje.
Dzięki Tobie sprawy, które mogłyby umknąć mediom, mogą zostać pokazane!
Nie potrzeba doświadczenia, wystarczą chęci!
Wiesz o sprawie, która warta jest opisania lub interwencji? 
Pisz, fotografuj, nagrywaj!
Wysyłaj informacje na email info@heja.mielec.pl
  

Jakie prawa mają palący w pracy

Pracownicy uzależnieni od palenia papierosów powinni mieć świadomość, że w pracy nie przysługują im z tego tytułu żadne szczególne przywileje, czy też dodatkowe przerwy. Na papierosa pracownicy mogą wykorzystać jedynie przerwy wynikające z przepisów Kodeksu Pracy bądź wewnętrznego Regulaminu Pracy pracodawcy.
Pracownik opuszczający swoje stanowisko pracy w celu zapalenia papierosa, poza wyznaczonymi godzinami w rzeczywistości korzysta z dodatkowych przerw i nie powinien otrzymywać wynagrodzenia za nieprzepracowany czas. Z kolei pracodawca nie może zobowiązać palaczy (bądź ustalić z nimi za obopólną zgodą) do pozostawania np. pół godziny dłużej w pracy, by odpracowali przerwy na papierosa, gdyż byłyby to płatne nadgodziny.

Jarmark Świąteczny

Starostwo Powiatowe w Mielcu zaprasza artystów, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, stowarzyszenia, szkoły oraz sprzedawców do udziału w Jarmarku Świątecznym, który odbędzie się 11 grudnia 2011 na placu przed kościołem p.w. Ducha Św. w Mielcu.

Recytowali z okazji Święta Niepodległości

Dnia 14.11.2011 w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowany dla uczczenia 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W konkursie udział wzięli reprezentanci z Zespołu Szkół w Maliniu, Szkół Podstawowych w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem, Czajkowej i Borkach Nizińskich oraz reprezentanci Gimnazjum w Tuszowie Narodowym.
Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Maria Zielińska- emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Grochowem, Bożena Telega- instruktor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z/s w Chorzelowie, która po wysłuchaniu 32 recytacji i 13 pieśni patriotycznych przyznała nagrody i wyróżnienia. Laureaci gminnego konkursu pojadą na międzygminny konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbywał będzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie.

Informacja Wójta Gminy o przydatności wody do spożycia z gminnego wodociągu w Padwi Narodowej

Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu z dnia 14.11.2011 r. informuję, że woda z wodociągu sieciowego Padew Narodowa odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Wobec powyższego informuję o dobrej jakości wody z wodociągu sieciowego w Padwi Narodowej.

Wójt Gminy Padew Narodowa
/-/ Kazimierz Popiołek

Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Brunei wybrało S-70i

Po trwającej jedynie 9 miesięcy procedurze przetargowej, resort obrony Brunei wybrał jako dostawcę śmigłowców transportowych, amerykańską Sikorsky Aircraft. 12 egz. S-70i powstanie w Mielcu. Wojska lotnicze sułtanatu Brunei wykorzystują ok. 20 śmigłowców, z których większość to wiekowe już Belle 212 i niemieckie Bo 105. W 2007 zdecydowano o ich wymianie na 12 nowych egzemplarzy.

Park przy ul. Wolności?

Urząd miejski chce dać 150 tyś. zł na modernizacje parku pomiędzy Szpitalem a Halą Targową. Ma to być miejsce gdzie można spokojnie siąść i odpocząć a nie uciekać bo przeganiają nas pijący tam alkohol czy śmieci pozostawione przez handlujących.

Skowrońska mówiła w sprawie expose premiera?

Panie Marszałku! Panie Premierze! Panie i Panowie Posłowie!
Jak na mównicę wdarła się Henia Krzywonos, to powiedziała, że krew jaśnista ją zalewa. Krew jaśnista i mnie zalewa, bo tak wielu przedmówców udaje Greka, a sami państwo wiecie, jak wygląda sytuacja w Grecji. Liczyliśmy na to, że nie będzie to licytacja populizmu, tylko bardzo poważna debata. Poważna debata, na jaką zasługuje Polska i Polacy, na jaką po expose rządu zasługujemy wszyscy w tej Izbie. Przed chwilą w tej debacie wypowiadało się dwóch premierów, którzy z tej mównicy wygłaszali swoje expose. Tak naprawdę zapomnieli oni, że w tym momencie mogą być również zrecenzowani, bo dzisiaj dają recepty, których sami, kiedy wygłaszali expose, nie realizowali. Chciałabym na początku sprostować słowa pana prezesa Kaczyńskiego. Chodzi o listę szanghajską. To jest lista szanghajska, a nie pekińska. Lista szanghajska to lista uczelni i uniwersytetów. Znajdują się na niej nasze uczelnie. Chciałabym przypomnieć, że jest to lista szanghajska, a po pekińsku może być tylko kaczka. (Gwar na sali) (Poseł Jarosław Zieliński: Ale poziom.) Chciałabym, szanowni państwo, powiedzieć o tym (Gwar na sali), że... (Dzwonek)

Dachowanie pijanego przy przejeździe

"Do zdarzenia doszło o godzinie 11.50 przy ulicy Sienkiewicza" - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Wiesław Kluk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Jak dodał, 45-letni kierowca - jadąc najprawdopodobniej z nadmierną prędkością - stracił panowanie nad autem i dachował.

Tu powstanie kiedyś bazar?

Bazar z trybun zachodnich zniknął. Trybuna została zamknięta dla handlu ponieważ trwa przebudowa stadionu i przyszedł czas na te część obiektu. Sprzedający rozkładają się na dolnym asfaltowym boisku i wbrew zakazowi na chodnikach ulicy Solskiego i Kusocińskiego wkraczając na płot gimnazjum nawet.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........