Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mini koncert a muzyki wiele…

Soliści
21 lutego 2012 roku miał miejsce „mini koncert” dwóch solistów, oraz dwóch zespołów dętych Państwowej Szkoły Muzycznej. Soliści to uczniowie klasy akordeonu Bogdana Wariasa: Hubert Kupiec i Przemysław Banaś, którzy reprezentować będą naszą Szkołę na Makroregionalnych Przesłuchaniach CEA w Stalowej Woli w dniu 27 lutego 2012 roku. Kwartet saksofonowy zaś, będzie reprezentował Szkołę na Regionalnych Przesłuchaniach CEA w Jaśle w dniu 23 lutego 2012 roku.

Marzenia i tajemnice Danuty Wałesy

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie które odbywa się Miejskiej Bibliotece Publicznej; Kusocińskiego 2, 30 marca 2012 r. (pt. godz. 18.00)
Czytana będzie książka "Marzenia i tajemnice" - Danuty Wałęsy

Srebrna "Harfa Eola" dla "Hortus Musicus"

Schola Cantorum" Kalisz 2010
W zakończonym w sobotę XXXIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu znakomicie spisał się (po raz kolejny!) Zespół Muzyki Dawnej "Hortus Musicus" działający przy II LO w Mielcu. W kategorii zespołów wokalno - instrumentalnych zdobył srebrną "Harfę Eola" czym powtórzył swoje osiągnięcie z ubiegłego roku i ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych zespołów muzyki dawnej w naszym kraju. "Hortus Musicus" otrzymał też nagrodę specjalną jury za wyeksponowanie idiomów muzyki hiszpańskiej w swoim repertuarze.

Relacja z wyjazdu do USA mieleckich tancerzy tańca breakdance

Relacja z wyjazdu sponsorowanego przez SCK na zawody tańca breakdance w Orlando i Bostonie naszych tancerzy Dominiki i Maćka zaproszonych do reprezentowania naszego kraju na tych zawodach.
Wyjazd oczami Maćka Zbrzeznego:

W dniach 3-21.12.2011 miałem możliwość wraz z moją znajomą z Mielca Dominiką Obarą i grupą dziesięciu innych tancerzy breakdance z różnych rejonów Polski odbyć podróż za ocean, a konkretnie do Stanów Zjednoczonych reprezentować nasz kraj na prestiżowych zawodach tańca breakdance.

Lista produkcyjna S-70i Black Hawk

fot: Marcin Bobro

Wiele osób zainteresowanych lotnictwem poszukuje w internecie danych dotyczących śmigłowców S-70i Black Hawk produkowanych w Mielcu. Grupa EPML Spotters była obecna na mieleckim lotnisku (EPML) podczas wszystkich ważnych testów przeprowadzanych na tych śmigłowcach. Chcąc udostępnić wszystkim pasjonatom i fanom tej maszyny zdjęcia oraz inne dane przygotowana jest lista produkcyjna dla tej wersji śmigłowca Black Hawk. W zestawieniu tym brakuje jeszcze kilku informacji, ale jak wiadomo jest to śmigłowiec głównie wykorzystywany przez siły zbrojne lub inne jednostki specjalne.

Polsko-Irlandzka współpraca lotnicza

Polsko-irlandzka załoga

Ośrodek Szkolenia Lotniczego FLY Polska działający na mieleckim lotnisku rozpoczął współpracę ze swoim odpowiednikiem w Irlandii, firmą Atlantic Flight Centre (AFC). Owocem współpracy była wizyta instruktorów AFC w Mielcu, podczas której wymieniono doświadczenia w zakresie szkolenia personelu lotniczego w Polsce i Irlandii, bezpieczeństwa wykonywania lotów szkolnych oraz rozwoju lotnictwa General Aviation w obu krajach. Wykonano również wspólne loty standaryzacyjne. Przez najbliższe dwa miesiące jeden z samolotów FLY Polska będzie wykonywał operacje lotnicze w Cork, głównej siedzibie Atlantic Flight Centre. Dalszy etap współpracy przewiduje wymianę uczniów-pilotów z obu ośrodków.

I posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego

I posiedzenie Rady

22 lutego 2012 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się I posiedzenie organizacyjne Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego. Nominacje członkom Rady wręczył Dyrektor Gabinetu Marszałka - Kazimierz Rokita.

Na pierwszym posiedzeniu członkowie Rady wysłuchali sprawozdania, w którym była mowa o tym, jak w minionym roku wyglądała współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi. Wśród najważniejszych kwestii było wydatkowanie środków przez poszczególne Departamenty Urzędu i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz zaplanowany podział budżetu na 2012 rok.

IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego


 W Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11, ul. Warneńczyka 2 odbędzie się 4 marca br. Turniej Tańca Towarzyskiego o nagrodę prezydenta miasta Mielec.

Organizatorem jest Szkoła Tańca "eLiDa", Spółdzielczy Dom Kultury w Mielcu, Urząd Miejski w Mielcu. Bilety w cenie 15 zł (blok), ulgowy dla młodzieży do lat 16 - 10 zł (blok). Dzieci do lat 6 - wstęp wolny.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........