Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Nawiedzona szosa

Droga wojewódzka nr 875 (DW875) - droga wojewódzka o długości ok. 76 km. Łączy cztery miasta Mielec, Kolbuszowa, Sokołów Małopolski i Leżajsk. 14 czerwca 2011 roku tarnowski oddział PROJEKTU NPN pojechał w okolice Biesiadki i Łuża. Tam właśnie na drodze dojazdowej Mielec-Rzeszów, która biegnie przez sam środek lasu, dochodzi do częstych manifestacji nieznanego zjawiska. Okoliczni mieszkańcy oraz miejscowa policja nie są w stanie wyjaśnić tego, co tam się dzieje…

dr. Tomasz Sommer w Mielcu

Dziś ILO w Mielcu z inicjatywy Klubu Dyskusyjnego "Optyka Słowa Niezależnego" odbyło się spotkanie z dr. Tomaszem Sommerem, polskim dziennikarzem, wydawcą i redaktorem naczelnym tygodnika "Najwyższy Czas" 
Tematem spotkania był Euro Kryzys, Euro 2012 – Bilans Ekonomiczny”.
Kto był mógł posłuchać co miał do przekazania pan Tomasz, a kto nie dotarł może zobaczyć film nakręcony przez Radka, nagrywającego filmy związane z Mielcem.
 

Pomniki w Mielcu - rzeźba "LOT"

Rzeźba "LOT" stojąca przed główną bramą SSE Euro Park Mielec, wykonana przez nieżyjącego już rzeźbiarza  - Henryk Burzec - marł 31 X 2005 (Z Mielcem związany jest niepowtarzalnymi rzeźbami plenerowymi, które wykonał w latach 60. Są to: "Biegaczki" (przy hali sportowo-widowiskowej), "Miotacz" (obok hotelu "Jubilat"), "Lot" (przed bramą główną WSK "PZL-Mielec"), "Tancerka" (w parku za Domem Kultury SCK) i "Radość życia" (przy ul. M. Konopnickiej) oraz ściana z mozaiką w Domu Kultury SCK i fontanna z delfinami w atrium SDK MSM.)

Repertuar Kina "Galaktyka" dzieciom


     KINO "Galaktyka" DZIECIOM
Kino „Galaktyka" - Samorządowe Centrum Kultury 39-300 Mielec, Al. Niepodległości 7 tel. 17 586 20 21 www.kinogalaktvka.pl


Co w kinie "Galaktyka"?


Aktualny repertuar Kina „Galaktyka"
Kino „Galaktyka" - Samorządowe Centrum Kultury 39-300 Mielec, Al. Niepodległości 7 tel. 17 586 20 21 www.kinogalaktyka.pl


Debata na temat dramatycznej sytuacji podkarpackich przedsiębiorców...

Senator RP Władysław Ortyl w imieniu grupy parlamentarzystów z Podkarpacia zapraszam do wzięcia udziału w debacie na temat dramatycznej sytuacji podkarpackich przedsiębiorców wykonawców i podwykonawców realizujących inwestycje infrastrukturalne, w tym szczególnie drogowe.

Na debatę zaproszeni będą przedstawiciele różnych środowisk oraz instytucji zajmujących się tą problematyką, m.in.: przedsiębiorcy, Wojewoda Podkarpacki, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W debacie uczestniczyć będą również parlamentarzyści.

60 rocznica rozpoczęcia oblotów odrzutowych samolotów myśliwskich Lim z Mielca

Stowarzyszenie Promocji Polskiego Lotnictwa, Stowarzyszeniu AVIA SPLOT, Aeroklub Mielecki, Klub Miłośników Lotnictwa przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej zapraszają na spotkanie z okazji 60 rocznicy rozpoczęcia oblotów odrzutowych samolotów myśliwskich Lim z produkcji licencyjnej w Mielcu 1950-1964. w dniu 6 lipca 2012 roku o godz. 17.00 do Sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, al. Niepodległości 7

Dzisiaj nie każdy Mielczanin wie, w jaki sposób i jak szybko podnosił się przemysł lotniczy w Mielcu, gdzie produkowane były popularne wówczas samoloty MiG, a według polskiego nazewnictwa Lim, pochodzące od skrótu wyrazów „licencyjny myśliwiec”. Warto przyjść na prezentację i posłuchać, powspominać kawał dobrej historii.

Dofinansowania do podręczników szkolnych w Mielcu

Sprawdź czy przysługuje Ci dofinansowanie na zakup podręczników z programu MEN "Wyprawka szkolna"
W roku szkolnym 2012/2013 MEN przeznaczy 140 milionów złotych dla rodziców na zakup podręczników w ramach programu „Wyprawka szkolna”. Zasady dofinansowań:
Pomoc jest udzielana na wniosek: rodziców ucznia, prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, a także nauczyciela czy pracownika socjalnego.
Wniosek należy składać do dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczać dziecko w roku szkolnym 2012/2013.
Termin składania wniosków o przyznanie wyprawki ustala odpowiednio: wójt gminy, burmistrz, prezydent miasta właściwy dla siedziby szkoły.
Prezydent Miasta Mielca ustala, że wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników należy składać do dnia 07 września 2012 r.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........