Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Repertuar kina "Galaktyka" uległ niewielkim zmianom

Mieleckie Kino "Galaktyka" informuje o zmianach w repertuarze. Aktualizacja repertuaru dotyczy filmu "Epoka Lodowcowa 4" w dniach 17, 18 i 19 lipca.

Kino letnie Mielec przy Pałacyku Oborskich

Jak co roku latem zapraszamy na kino plenerowe. Tradycyjnie już wszystkie seanse w ramach Kina Letniego odbędą się w parku przy Pałacyku Oborskich. Cykl letnich seansów rozpoczniemy 21 lipca (sobota) o godz. 21:00 filmem "Królestwo zwierząt".
Przez 4 tygodnie wyświetlimy 8 tytułów.
 W tym roku mamy dla widzów miłą niespodziankę - wszystkie seanse będą bezpłatne. Przygotujemy dla Państwa ok. 60-80 sztuk krzesełek - proponujemy jednak zabrać ze sobą "coś" do siedzenia na wypadek gdyby brakło miejsc.

60 rocznica rozpoczęcia oblotów odrzutowych samolotów myśliwskich Lim

Dzisiaj nie każdy Mielczanin wie, w jaki sposób i jak szybko podnosił się przemysł lotniczy w Mielcu, gdzie produkowane były popularne wówczas samoloty MiG, a według polskiego nazewnictwa Lim, pochodzące od skrótu wyrazów „licencyjny myśliwiec”. Ci co przyszli na spotkanie  już wiedzą. Warto było przyjść na prezentację i posłuchać, powspominać kawał dobrej historii.

Zjazdu Polskiego Stronnictwa Ludowego powiatu mieleckiego

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożniatach był miejscem Zjazdu Polskiego Stronnictwa Ludowego powiatu mieleckiego. Ponad 100 delegatów w sobotę (30.06.2012 r.) prowadziło ożywioną dyskusję na temat funkcjonowania struktur PSL-u. Na Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Mielcu ponownie został wybrany Kolega Andrzej Chrabąszcz.

Gośćmi Zjazdu byli m.in.: Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie i Poseł na

Anna Seniuk zachwycona uczniem z II LO w Mielcu

Młodzież II LO w Mielcu chętnie podejmuje konkursowe wyzwania. Uczniowie próbują swoich sił w różnych dziedzinach nauki i sztuki. Odważni i otwarci na kontakt z widzem młodzi ludzie biorą udział w konkursach teatralnych i recytatorskich. I tak
w prestiżowym, Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „O Złote Pióro Watermana” Michał Różycki – uczeń klasy 1 c – zdobył zaszczytne 2 miejsce.

Eliminacje do tego konkursu odbyły się w maju b.r. w Pruszkowie. Spośród 80 uczestników jury pod przewodnictwem p. Anny Seniuk wytypowało finałową piętnastkę. 

125 urodziny Dworca PKP

Zdajecie sobie sprawę z tego, jak niepewna i odważna jest to przestrzeń? Czy to Koniec świata?
W Mielcu Dworzec PKP znajduje się w centrum miasta na ul. Głowackiego 8.
Jednopiętrowy, murowany dworzec kolejowy został wybudowany i oddany do użytku razem z linią kolejową 30 października 1887.
To oznacza, że w tym roku Dworzec PKP, rozbudowywany przez kolejne lata/wieki obchodzi 125 urodziny.

Tomasz Poręba spotkał się z komisarzem UE ds. transportu Simem Kallasem w sprawie S-19

We wtorek 3 lipca w Parlamencie Europejskim w Strasburgu europoseł Tomasz Poręba spotkał się z komisarzem UE ds. transportu Simem Kallasem. Tematem spotkania była przyszłość drogi Via Carpathia (w Polsce zwanej S-19) w kontekście rewizji rozporządzenia o Transeuropejskich Sieciach Transportowych (TEN-T).
"Via Carpathia to trasa, która łączy ze sobą rejony mórz Bałtyckiego, Śródziemnego i Czarnego. Przebiega ona przez Litwę, Węgry, Słowację, Bułgarię, Rumunię, Grecję i ścianę wschodnią Polski. Najdłuższy jej odcinek przebiega przez nasz kraj. Jak mówi Tomasz Poręba: "Jest to trasa o kluczowym znaczeniu nie tylko dla Polski, ale dla Europy w ogóle, na przykład w kontekście przyszłego jej rozszerzenia na Wschód. Stąd tak ważne miejsce tej drogi w mającej obecnie miejsce rewizji TEN-T."

Krok w przedsiębiorczość

Od września 2011 do czerwca 2012 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Mielcu był realizowany innowacyjny projekt „Krok w przedsiębiorczość” związany z kształto­waniem postaw przedsiębiorczych, rozwijaniem kompetencji matematycznych i umiejętności informacyjnych (komputerowych) uczniów. Projekt był finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - PO "Kapitał Ludzki" (priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty, dzia­łanie 3.5 Projekty innowacyjne).

Sękowskiego remontowana

We wtorek 5 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu, umowę na remont ulicy Sękowskiego podpisali Andrzej Chrabąszcz Starosta Powiatu Mieleckiego, Andrzej Bryła Wicestarosta oraz Jadwiga Mysona Skarbnik Powiatu, a ze strony wykonawcy Zdzisław Molter Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Molter Sp. z o. o.

„Ulica Sękowskiego – zaznaczył na początku starosta mielecki - była przedmiotem wielu dyskusji, wielu niekorzystnych komentarzy pod naszym adresem, ale zawsze przy takiej okazji powtarzałem, że czekamy na odpowiednie źródło sfinansowania jej remontu.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........