Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Uzależnienia i przemoc - chorobą naszych czasów.

Stowarzyszenie Trzeźwościowe NOWE ŻYCIE zaprasza wszystkich na organizowaną przez siebie 15 września Konferencję pt.
 „UZALEŻNIENIA I PRZEMOC - CHOROBĄ NASZYCH CZASÓW. JAK JE LECZYĆ?” 

Konferencja organizowana w związku z jubileuszem 15 lat działalności Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”

           Termin: 15 wrzesień 2012, godz. 10.00 – 15.00
           Miejsce: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
                                Aleja Niepodległości 7,  39-300 Mielec,  sala nr 1 
Prowadzenie konferencji: Henryk Pokrzywiński, Wirginiusz Królewicz
 – członkowie zarządu Stowarzyszenia Trzeźwościowego NOWE ŻYCIE

Gościem specjalnym będzie Piotr Nagiel   autor kilkunastu płyt, współautor wielu piosenek z których najbardziej znana, przynajmniej mi, to płomień świecy. 

Aktualny repertuał mieleckiego kina "Galaktyka"

W bieżącym tygodniu w imieniu kina Galaktyka szczególnie zapraszamy na wspaniałą rozrywkę dla cełej rodziny - film "Merida Waleczna". O godzinie 16:00 wyświetlamy seanse w klasycznym formacie 2D, natomiast o 18:00 wersja trójwymiarowa.
 
Już tylko do 22 sierpnia można obejrzeć w kinie przygody Batmana w filmie Christophera Nolana "Mroczny Rycerz powstaje".

Tadeusz Gołębiewski - legenda mieleckiego lotnictwa

Przeglądając historyczne materiały aeroklubu mieleckiego im Braci Działowskich w kalendarium 1954 roku odnalazłem ciekawy zapis zdarzenia, który zapomniany wart jest przypomnienia. Przypomnienia tym bardziej, że dotyczy on jednego z najwybitniejszych mieleckich pilotów Tadeusza Gołębiewskiego latającego pod mieleckim niebem niemal od zarania powstania Aeroklubu Mieleckiego. Wyszkolony w Aeroklubie Mieleckim, był następnie wspaniałym pilotem w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu. Z okazji minionej 60 rocznicy oblotu w Mielcu pierwszego samolotu odrzutowego Lim 1, sierpniowego Spotkania Pokoleń, oraz innych historycznych w tym roku wydarzeń, pragnę przypomnieć sylwetkę tego wartościowego człowieka, cytowanym poniżej historycznym wydarzeniem z 1954 roku, oraz życiorysem.

Kolejne lądowanie śmigłowca LPR w Mielcu

Dziś kilka minut po 12:00 kolejny raz na przyszpitalnym lądowisku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dostarczono pacjenta z wypadku komunikacyjnego.

Śmigłowiec Eurocopter EC135P2 dostarczył na Oddział Ortopedyczny pacjenta z wypadku komunikacyjnym w miejscowości Końskie, w Świętokrzyskim. Samochodem to około 170 kilometrów. Transport pacjenta śmigłowcem trwał około 30 minut.

Program pomocy dzieciom i uczniom na cele edukacyjne.

14 sierpnia Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie Rządowego programu pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne w 2012 r. oraz projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne w 2012 r.  Pomoc w ramach programu, w wysokości 1000 zł, będzie udzielana uczniom, którzy w roku szkolnym 2012/2013 będą realizowali obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne lub uczęszczali do szkół dla młodzieży wszystkich typów.

Telefoniczni naciągacze

Jeżeli na wasz telefon komórkowy zadzwoni numer zaczynający się od 708, to nie odbierajcie!

Naciągacze działają pomysłowo: na komórke ktoś puści sygnałka tak że nie zdarzysz odebrać. Są tacy co oddźwaniają i wtedy w słuchawce odzywa się automat, który informuje, że z naszego konta pobrano już 9,90 złotych.
Reporter RMF sprawdził, kto jest po drugiej stronie. Nie patrząc na koszty połączenia, poczekał na zgłoszenie. Po minucie w słuchawce odezwała się kobieta, która na wstępie poprosiła, aby rozmowa toczyła się w języku angielskim.
Po krótkiej konwersacji dziennikarz dowiedział się, że dodzwonił się do innego kraju.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........