Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kolejne lądowanie śmigłowca LPR w Mielcu

Dziś kilka minut po 12:00 kolejny raz na przyszpitalnym lądowisku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dostarczono pacjenta z wypadku komunikacyjnego.

Śmigłowiec Eurocopter EC135P2 dostarczył na Oddział Ortopedyczny pacjenta z wypadku komunikacyjnym w miejscowości Końskie, w Świętokrzyskim. Samochodem to około 170 kilometrów. Transport pacjenta śmigłowcem trwał około 30 minut.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na co dzień stacjonuje w Łodzi.

Już po raz kolejny przekonujemy się, jak ważną inwestycją była budowa lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. Jestem usatysfakcjonowany tym bardziej, że to my możemy znów zaoferować pomoc pacjentowi po urazie, będącemu w poważnym zagrożeniu zdrowia, bo to drugi transport do naszej placówki. To pokazuje również, że wysiłek budowania oddziałów tak prestiżowych i cenionych jak ortopedia, przekłada się już dziś na korzyści pacjentów także z okolicznych województw - podkreśla dyrektor szpitala Leszek Kołacz. Oczywiście nie bez znaczenia jest też fakt, iż zyskaliśmy ten komfort, że kiedy nasz szpital będzie chciał przetransportować pacjenta do placówki wyższego stopnia referencyjności możemy to zrobić najkrótszą i najbezpieczniejszą dla niego drogą, powietrzną - dodaje.

Pacjentem przetransportowanym w piątek do mieleckiego szpitala jest mężczyzna z Wielunia, który miał wypadek motocyklowy w okolicach Końskich. Ponieważ poszkodowanym był lekarz, który zna możliwości okolicznych oddziałów ortopedycznych mógł uczestniczyć w wyborze placówki, do której trafi. Uznano nasz oddział za odpowiedni, by zająć się tym przypadkiem i tak się stało - mówi ordynator Mirosław Midura. 

Po raz kolejny organizacyjnie sprawdził się Szpitalny Oddział Ratunkowy, który - pod kierunkiem ordynatora Andrzeja Gracy - przejmował chorego ze śmigłowca. Od strony technicznej - informuje rzecznik prasowy szpitala Aneta Dyka-Urbańska - przedsięwzięcia również nie było żadnych zastrzeżeń, wszelkie procedury zostały dopełnione.

Poprzednio pacjent przetransportowany do Mielca drogą powietrzną (z Jasła) został przyjęty na Oddział Neurochirurgii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........