Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

"Boże Narodzenie 2011"

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres. Wiele osób pokonuje w tym czasie duże odległości, aby spotkać się z rodziną i bliskimi przy wigilijnym stole. Nad bezpieczeństwem podróżujących drogami Podkarpacia będą czuwać policjanci. Działania "Boże Narodzenie 2011" potrwają od 23 do 26 grudnia.

„Król jednoczącej się Europy”

21 grudnia br. w auli ZST odbyło się spotkanie opłatkowe nauczycieli i pracowników, w którym wzięli udział także przedstawiciele Chorwacji, Cypru, Grecji i Niemiec. Przybyli oni do Mielca w ramach Wielostronnego Projektu Partnerskiego ‘BIRDS – Behaviour and Intercultural Respect – Development in Schools’ (‘BIRDS – Zachowanie i poszanowanie międzykulturowe – rozwój w szkołach’).

Fakty i Mity znowu piszą o Mielcu

Od początku listopada w tarnowskich kościołach trwa pożegnanie związanie z przejściem miejscowego biskupa Skworca do nowej diecezji.
Im odejście głośniejsze, tym większe... zyski. Już przed oficjalnym ogłoszeniem przejścia biskup odbył wycieczkę zarobkową (tzw. kolęda) do USA, by tam, kolędując od klubu do klubu, zbierać od Polonii kasę na swój nowy urząd. Warto wspomnieć, że ten sam biskup radzi księżom zmieniającym parafię, by „bez rozgłosu" przechodzili do nowego miejsca pracy. Sam jednak nie stosuje się do tej rady.

Występ świąteczny mieleckich artystów

21.XII w SDK w Mielcu podczas świątecznego występu zaprezentowali się artyści mieleccy. Na specjalne zaproszenie wystąpił Przemek Pawłowski wraz ze skrzypaczka Karolina Paterak z repertuarem świątecznym podczas którego duet z Cantica Romanza zaprezentował własną kompozycję pt. Głodny z płyty Romantica 2012 a która bardzo spodobała się zgromadzonej widowni.

Karanie punktami karnymi i mandatem za wykroczenie drogowe to naruszenie konstytucji

Stosowanie jednoczesne mandatów i naliczanie punktów karnych wobec kierowców, którzy popełnili wykroczenie na drodze, może naruszać konstytucję. Tak uważa Krajowa Rada Sądownictwa. Rada przytacza przykład wyroku Trybunału Konstytucyjnego - ten zakwestionował podobne przepisy jednej z nowelizacji ustawy, która przewidywała stosowanie w tym samym czasie pieniężnych kar administracyjnych oraz systemu punktów karnych. Trybunał orzekł, iż takie rozwiązanie naruszało art. 2 konstytucji.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........